ЈАРАМАЗОВА МВП ПАРТИЈА: Кошаркаш Бајерна најистакнутија фигура у победи на Жалгирисом

Г. КЕЛИЋ

12. 01. 2022. у 19:38

НАЈЗАСЛУЖНИЈИ за прекид Бајерновог негативног низа од три пораза, био је Огњен Јарамаз.

ЈАРАМАЗОВА МВП ПАРТИЈА: Кошаркаш Бајерна најистакнутија фигура у победи на Жалгирисом

FOTO: Nebojša Paraušić

Српски бек је у победи Бавараца над Жалгирисом у 20. колу Евролиге (74:65), меч завршио са 16 поена (4/9 из игре, 3/5 за три), уз четири скока, асистенцију и две украдене лопте за 25 минута на паркету, чиме је заслужио епитет МВП утакмице.

Ово је, уједно, била његова партија каријере у најјачем европском такмичењу, у којем је дебитовао ове сезоне, после одласка из Партизана. Требало је хитром момку из Крушевца одређен период прилагођавања на интензитет игре у највишем рангу, имао је и благе проблеме са повредама, али утисак је да, како сезона одмиче, игра све константније и боље. На последња три меча у Евролиги имао је двоцифрен кошгетерски допринос, док је у дуелу са литванским представником био "идеја водиља" састава Андрее Тринкијерија.

- Кључна је била добра енергија коју сам имао, као и цео тим од почетка до краја утакмице. Одрадили смо одличан посао у одбрани и почели да погађамо у нападу. После тога смо играли са великим самопоуздањем. Ово је одличан начин да се вратимо после три пораза - константовао је Јарамаз после меча.

Поред Огњена, велики део у победничкој слагалици немачког тима био је и други Србин у екипи, Владимир Лучић, који је окршај завршио са 12 поена, три скока и два додавања.

Минхенски гигант је, тако, дошао до осмог славља у такмичењу и уз десет неуспеха тренутно држи десету позицију заједно са Фенербахчеом. До краја регуларног дела остало је да се одигра још 14 кола (не рачунајући одложене утакмице), довољно времена да се екипа врати у трку за првих осам позиција које воде у плеј-оф. Позитивна околност представља распоред који имају до краја јануара, у којем ће се састати са директним противницима за доигравање, екипама Монака, Басконије, Асвела и Албе. n

ТРИНКИЈЕРИ: Заслужена победа

СТРАТЕГ минхенског клуба, Андреа Тринкијери био је задовољан изадњем својих пулена:

- Веома сам срећан због мојих играча. Није био лак период иза нас. Ово је веома важна победа. Одиграли смо одличну одбрану, добар напад и стигли до заслужене победе.

БОНУС ВИДЕО: Од доброћудног дебељуце до најбољег кошаркаша на свету

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СРБИЈА РАСПАМЕТИЛА РУСИЈУ! Најновији потез Србије завршио на насловним странама у Русији! Братска подршка кад је најтеже!

СРБИЈА РАСПАМЕТИЛА РУСИЈУ! Најновији потез Србије завршио на насловним странама у Русији! Братска подршка кад је најтеже!

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" стижу у тренутку када Руси сумирају помешане утиске о спектаклу званом "Зимске олимпијске игре Милано - Кортина 2026", и то због све ружнијих дешавања везаним за Параолимпијске игре које на истом месту следе.

21. 02. 2026. у 20:00

КОСОВО, СРБИЈА, УСТАНИТЕ! Трамп поздравио и госте којих није било у сали

"КОСОВО, СРБИЈА, УСТАНИТЕ!" Трамп поздравио и госте којих није било у сали

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп основао је Одбор за мир, али је већ на оснивачком састанку "Одбора за мир" запретио ратом. Претњу из говора поновио је и у авиону за Џорџију. Озбиљност показује и премештање носача авиона у источно Средоземље.

21. 02. 2026. у 09:40

Коментари (0)

СРБИЈА РАСПАМЕТИЛА РУСИЈУ! Најновији потез Србије завршио на насловним странама у Русији! Братска подршка кад је најтеже!