ПАРТИЗАН ОДРЖАО ЧАС КОШАРКЕ ТРЕНТУ: Црно-бели самлели ривала за нову победу у Еврокупу

Часлав Вуковић

12. 01. 2022. у 19:37

ПАРТИЗАН је прагазио Тренто са 97:65 у "Штарк арени" у 9. колу Еврокупа и тако се вратио на победнички колосек у овом такмичењу.

КК Партизан / Драгана Стјепановић

Иако су црно-бели играли без четири играча - Немање Дангубића, Алексе Аврамовића, Душана Милетића и Радета Загорца ни то није помогло гостима да буду конкурентни у Београду.

Изабраници Жељка Обрадовића су питање победника решили већ после прве четвртине када су имали предност од 19 разлике - 27:8. Доминација се огледала и у томе да су домаћи ривала оставили на једноцифреном броју поена у уводном кварталу.

Консолидовао се мало Тренто у другом делу, но било је јасно да ће у престоници Србије доживети дебакл, што се на крају и десило. Партизан ни у једном моменту уткамице није спуштао гас и на крају је уписао нову победу.

Навијаче може да радује добра партија Јама Мадара који је меч завршио са 18 поена и четири погођене тројке. Био је најефикансији у црно-белом табору.

За Обрадовића је добро да се један од носилаца екипе, Зек Ледеј није много потрошио, пошто је на терену провео 14 и по минута и постигао два поена, уз исто толико скокова.

Осим Мадара у домаћем тиму су се истакли Далас Мур и Кевин Пантер са по 17 поена. На другој страни најбољи је био Андреа Мецаноте који је постигао 15 поена, пратио га је Дијего Флакадори са 13.

Партизан сада има учинак 7-2, а Тренто 1-8.

Партизан - Тренто 97:65 (27:8, 25:22, 22:23, 23:12)

Дворана: "Штарк арена". Гледалаца: 5.151. Судије: Елијас Коромилас (Грчка), Игор Драгојевић (Црна Гора), Цици Гентиан (Албанија).

Партизан: Куруц 2, Пантер 17, Ледеј 2, Копривица 7, Смаилагић 10, Мур 17, Глас 7, Лесор 7, Трифуновић 10, Мадар 18.

Тренто: Вилијамс 11, Конти 4, Морина, Форај 6, Зангери, Флакадори 13, Мецаноте 15, Дел'Ана, Ладурнер 2, Каролајн 14.

Четврта четвртина: Партизан - Тренто 97:65

40' - Сјајно закуцавање Ледеја за плус 30 - 95:65. Екипа из Београда је навијачима приредила једну сјајну кошаркашку представу, а меч је окончан још једним закуцавањем, али сада Гласа.

39' - Форај је погодио флоутер, али је Трифуновић на другој страни погодио тројку и на тај начин потврдио доминацију црно-белих.

38' - Подиже поново разлику Партизан у финишу утакмице. Најпре је погодио Глас, а онда и Мадар. Велика агресивност изабраника Жељка Обрадовића иако је меч одавно решен - 90:59.

36' - Одлична утакмица и одличан шут Мадара. Млади плејмејкер је постигао четврту тројку из петог покушаја. Домаћин је одличан био у шуту с поља.

35' - Још један тај-аут затражио је тренер гостију након што је Копривица поентирао након асистенције Гласа.

34' - Четири поена је везао Трифуновић, да би за госте прецизан био Флакадори. Меч је одавно готов, само је питање који ће бити коначан резултат - 81:57.

31' - Сјајан напада Партизана који је тројком завршио Мадар. Остао је Израелац сам и казнио лошу одбрану противника.

Трећа четвртина: Партизан - Тренто 74:53

30' - Ален Смаилагић је поготком са линије пенала ставио тачку на трећи период. Партизана још 10 минута дели од седме победе у Еврокупу.

29' - Везао је Партизан четири поена преко Лесор и Пантер, да би нову тројку постигао Мецаноте. Узвратили су црно-бели са три поена, али је Копривица погодио уз фаул, а потом и реализовао слободно бацање.

27' - Кренуо је шут с поља италијанску екипу. Вилијамс је такође био прецизан ван линије 6,57. Пре тога Лесор је погодио једно од два слободна бацања.

26' - Наставља бек црно-белих да игра симултанку. На другој страни након поготка Флакадорија са линије пенала, две везане тројке је постигао Мецаноте и то је натерало Обрадовића да затражи минут одмора - 64:45.

25' - Одлична одбрана Мура и частио се лаким полагањем у контри. Не падају црно-бели и зналачки чувају стечену предност. Уследио је и први тајм-аут у другом полувремену.

24' - Наскочио је лепо Далас Мур и погодио са полудистанце. Добру утакмицу за сада игра и бек црно-белих кога служи шут.

23' - Партизан је друго полувреме почео серијом 6:0. То је прекинуо Вилијамс, а потом је након неуспешне алеј-уп комбинације из контре поентирао Керолајн.

Друга четвртина: Партизан - Тренто 52:30

20' - Одлично прво полувреме за Партизан. Тренто је колико-толико поправио утисак у поправио утисак у другој четвртини.

19' - Мур игра добру утакмицу и погодио је дугу двојку, а потом и тројку из десног корнера, те је на тај начин стигао до 11 поена - 50:26.

18' - Домаћин није искористио још један напад и казнио је то Керолајн који је поентирао уз прекршај. Успео је да погоди и додатно слободно бацање.

18' - Испунио је Партизан бонус и Тренто то користи да дође до поена са линије пенала. Ипак, црно-бели и даље имају убедљиву предност.

14' - Након минута одмора тројку на истеку напда постигао је Грегор Глас, али је истом мером узвратио Мецаноте и то је била прва тројка гостију из 10 покушаја, док су црно-бели на 5/8 - 41:19.

14' - Серија неколико лоших напада на обе стране. Поготком са полудистанце је то прекинуо Лука Конти, а Жељко Обрадовић је узео први тајм-аут на утакмици.

15' - Копривица је направио фаул у нападу, а онда је и на шуту за три поена непрописно зауставио Фораја који је погодио два од три пенала.

14' - Уживају "гробари" у представи изабраника Жељка Обрадовића који мељу ривала након скоро 15 минута кошарке. Нову тројку постигао је домаћин, овога пута је прецизан био Трифуновић за +26 - 38:12.

12' - За сада све поене за Партизан у другом делу постиже само Мадар. Везао их је осам, и чини се да италијанској екипи прети катастрофа.

11'- Друга четвртина почела је кошем Ладурнера, али ја на другој страни Јам Мадар био прецизан ван линије 6,75. Иначе, Тренто до сада није погодио ниједну тројку - 30:10.

Прва четвртина: Партизан - Тренто 27:8

10' - Какав финиш прве четвртине - тројка Кевина Пантера који је већ на 11 поена, а црно-бели су одиграли фантастичан уводни период и ривала су оставили на једноцифреном броју поена.

9' - Ништа не може да погоди италијанска екипа и Партизан то користи који игра паметно у нападу и након три погођена бацања Смаилагића има великих 18 разлике - 24:6.

7' - Страшна игра Партизана! Промашај Мура закуцавањем је прикуцао Куруц. И гости су коначно поентирали, а онда је Мур био прецизан са полудистанце.

5' - Партизан игра одлично на оба краја терена и већ је разлика двоцифрена након поена Мура после одличног додавања Смаилагића. Тренто је са шест минута игре постигао само четири поена - 14:4.

4' - Сјајна игра бека црно-белих. За сада је на 3/3 из игре, а домаћин наставља са одличном игром. У стрелце се уписао и Далас Мур који је погодио флоутер и тако је натерао тренера гостију Емануела Молина да затражи први тајм-аут.

2' - Лепо је након продора до коша стигао Смаилагића, да би на другој страни уследио фантастичан потез Вилијамса који је сјајно закуцао на други обруч. Пантер се добро увео у утакмицу који је поново поентирао - 6:2.

1' - Меч је почео промашајима на обе стране, а онда је Кевин Пантер постигао прве поене. Американац је био прецизан са полудистанце.

Уочи меча:

Тренер Жељко Обрадовић на овом мечу неће моћи да рачуна на четворицу играча, а разлог је вирус корона. Најпре су заражени били Немања Дангубић и Алекса Аврамовић, а данас су на редовном тестирању позитиван тест добили капитен Раде Загорац и центар Душан Милетић.

Ипак, упркос томе Партизан је фаворит против италијанске екипе која је у досадашњем делу такмичења остварила само једну победу.

Црно-бели су са Трентом од 2018. године до данас одиграли шест мечева и Београђани су уписали пет тријумфа и то узастопних.

Партизан после осам кола има учинак 6-2, баш као и екипе Локомотиве и Хувентуда.

БОНУС ВИДЕО: Плате НБА кошаркаша: да ли је Јокић стварно МВП?

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56 >> 19:11

БИЛЕ ПОСЕБНО ВЕЗАНЕ: Ко је била мајка Бојане Јанковић - преминула пре неколико месеци (ФОТО)

ВОДИТЕЉКА Бојана Јанковић сахрањена је на Новом гробљу у Београду, њу су на вечни починак испратили у великом броју пријатељи, породица, а њен бивши супруг Огњен Јанковић одржао је потресан говор.

29. 04. 2024. у 13:49