ЈОКИЋ ДОМИНИРАО У "СРПСКОМ ДЕРБИЈУ": Никола излудео ривала, Покушевски се "хватао за главу" (ВИДЕО)

10. 01. 2022. у 03:57

КОШАРКАШИ Денвера савладали су Оклахому 99:95 у неизвесној завршници.

ЈОКИЋ ДОМИНИРАО У СРПСКОМ ДЕРБИЈУ: Никола излудео ривала, Покушевски се хватао за главу (ВИДЕО)

Очекивано, најбољи у редовима Нагетса био је Никола Јокић. Србин је поново био надомак трипл-дабла. Имао је учинак од 22 поена, 16 скокова и "само" шест асистенција. Алексеј Покушевски је у редовима Оклахоме убацио седам поена.

Нагетси су меч отворили серијом од 22:4, а Никола Јокић био је мотор који је покренуо екипу. Фантастичним додавањима уништио је морал Оклахоме. Тандерси су се ипак разбудили и до краја деонице везали 12 поена.

У другој четвртини Нагетси су задржали предност, али је Оклахома играла доста боље. Та боља игра се најбоље видела у трећој деоници, када су славили са 29:19, чиме су се и вратили у меч.

Последња четвртина је била комплетни ролеркостер. Од тога да је домаћа Оклахома дошла на корак до победе, па све до њиховог стрмоглавог пада и пораза, линија је била изузетно танка.

На крају, Денвер је успео да смири руке у завршници меча и славио је са коначних 99:95, а херој је Никола Јокић који је успео да постигне два, можда и кључна слободна бацања на овом мечу.

Јокић је био најефикаснији уз Остина Риверса, који је такође убацио 22 поена и гађао тројке 6/9. Био је јако битан за ову победу и погађао је када је било најважније.

Двоцифрени су били и Џеф Грин са 16 и Вил Бартон са 14 поена.

Алексеј Покушевски одиграо је 12 минута и постигао седам поена (2/2 за два, 1/3 за три), уз два скока и једну асистенцију.

Код Оклахоме су се истакли Дорт са 14, Робинсон-Ерл са 12 и Гиди са 11 поена.

БОНУС ВИДЕО Како је Београд дочекао кошаркаше који су у Индијанаполису добили и "Дрим тим"

ЕНРИКЕ САЊА НОВО ЧУДО: Шпански стручњак је са Барсом направио чувени преокрет против ПСЖ-а, може ли урадити исто сада када су улоге обрнуте?

У реванш утакмици четвртфинала Лиге шампиона фудбалери Барселона ће на ''Монжуику'' чувати гол предности против ПСЖ-а (21.00).

16. 04. 2024. у 07:40

ЕЈ, ЉУДИ, АЛИ БУГАРСКА... Овом причом је Никола Јокић шокирао Амере

"ЕЈ, ЉУДИ, АЛИ БУГАРСКА..." Овом причом је Никола Јокић шокирао Амере

Никола Јокић и Денвер нагетси обавили су уводни део посла. Чека их плеј-оф НБА лиге, а како још није постало познато ко ће браниоцу титуле бити уводни ривал у доигравању, у први план је избила једна исповест српског аса.

15. 04. 2024. у 16:56