СРБИН НАЈБОЉИ НА СВЕТУ: Баскеташи из наше земље настављају доминацију (ВИДЕО)

Оља Мркић

20. 12. 2021. у 18:48

СРПСКИ играч баскета три-на-три, Страхиња Стојачић, завршио је актуелну такмичарску годину на првој позицији ФИБА листе и званично је најбољи баскеташ света за 2021.

СРБИН НАЈБОЉИ НА СВЕТУ: Баскеташи из наше земље настављају доминацију (ВИДЕО)

FOTO: Instagram/Stojacic

Стојачић (29) првопласирани је на листи са 698.016 поена, испред тандема Летонаца Науриса Мјежиса и Карлиса Ласманиса и репрезентативног колеге Дејана Мајсторовића.

Српски баскеташи доминирају листом - Михаило Васић је седми, Александар Ратков осми, Марко Бранковић се налази на десетом месту, Стефан Којић на 11, а Максим Ковачевић је на 12. позицији.

У најбољих 20 су пласирани још Мирослав Пашајлић и Небојша Килијан, док је Страхињин брат, Стефан Стојачић, на 28. позицији.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДРАМА ДОСТИЖЕ ВРХУНАЦ: Винисијус и Престијани у центру пажње пред реванш, Реал брани гол предности на Бернабеу

ДРАМА ДОСТИЖЕ ВРХУНАЦ: Винисијус и Престијани у центру пажње пред реванш, Реал брани гол предности на "Бернабеу"

МЕСТО у осмини финала Лиге шампиона биће решено у Мадриду, где Реал дочекује Бенфику после победе од 1:0 у Лисабону. Гол одлуке у првом мечу постигао је Винисијус, али резултат није био једина тема вечери – дуел је обележио инцидент и прекид због наводног расистичког испада Престијанија према Винисијус, што је додатно подигло тензију пред реванш.

25. 02. 2026. у 06:27

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

СВЕ ВЕЋИ ХАОС СА НАРКО-КАРТЕЛОМ ПРЕД МУНДИЈАЛ: ФИФА одузима Мексику ово домаћинство?!