ПАРТИЗАН САВЛАДАО МОРНАР: Црно-бели опет славили у неизвесној завршници

Часлав Вуковић

18. 12. 2021. у 18:48

ПАРТИЗАН је победио Морнар у Бару у дворани "Тополица" са 64:66 у 12. колу АБА лиге.

Изабраници Жељка Обрадовића су сјајно ушли у меч. Од старта су наметнули жесток ритам, посебно у одбрани и врло брзо су дошли до предности од 14 разлике - 8:22.

Наставио је Партизан у истом ритму и у другом кварталу, па је са пометнутих 14 поена предности отишао на велики одмор - 29:43.

Ипак, Барани су се консолидовали у полувремену и успели су да пронађу какав-такав ритам у другом полувремену, па су ривала у трећој четвртини свели на свега шест поена и на тај начин унели неизвесност у утакмицу.

Покушао је Морнар да дође до преокрета у четвртом периоду. Немања Гордић је након једног погођеног слободног бацања смањио на четири разлике - 55:59, али је Ален Смаилагић у наредном нападу погодио тројку на 1:03 до краја. Тим Михаила Павићевића је одбијао да се преда.

Ален Смаилагић/ФОТО: КК Морнар/МЕДИА Про/АБА лига

Након тајм-аута госту су јефтино примили кош, потом је и Грегор Глас изгубио лопту, те је контранапад сјајним закуцавањем завршио Вил Мозли. Морао је тада Обрадовић да позове минут одмора на 35 секунди пре краја меча.

Партизан је потом дуго "цедио" напад, Мозли је успео да изблокира Смаилагића, али се лопта одбила до Ледеја који је био фаулиран. Американац у редовима црно-белих је погодио оба слободна бацања за вођство - 59:64.

Београђани су успели на крају да упишу тријумф, иако је завршница била веома узбудљива, а гости су се боље снашли у обрачуну са линије пенала.

Колико је Партизан подбацио у других 20 минута показује и чињеница да су постигли само 23 поена, а у целој првој четвртини 27.

Најефикаснији у победничком тиму био је Ален Смаилагић са 18 поена, Балша Копривица додао је 14. На другој страни најбољи је био Немања Гордић са 18 поена, пратио га је Тејлор Смит са 10.

Морнар сада има учинак 4-8, а Партизан 10-2.