ЗВЕЗДАШИ У ДЕЛИРИЈУМУ: Какав тријумф црвено-белих, Бајерн пао у пуном "Пиониру"

А. Илић

17. 12. 2021. у 22:49 >> 23:03

КОШАРКАШИ Црвене звезде састали су се са Бајерном из Минхена у 16. колу Евролиге. Пионир је видео спектакл у коме ниједна екипа није успела да се одвоји, а славили су 81:78

ЗВЕЗДАШИ У ДЕЛИРИЈУМУ: Какав тријумф црвено-белих, Бајерн пао у пуном Пиониру

Баварци су добили прву четвртину 21:20, док је друга припала Црвеној звезди 26:24. Домаћин је шутирао за два 20-9, пенале 11-7, уз 14 скокова и 11 асистенција. Никола Калинић је за Звзеду убацио десет поена уз четири скока.

Екипа Андрее Тринкијерија је за два погађала 28-13, за три 11-5, а са линије слободних бацања 5-4. Уписали су 19 скокова, од чега 11 офанзивних. Имају и четири успешна додавања. Као најбољи играчи издвојили су се Владимир Лучић и Ник Вајлер Беб са по 11 поена.

До прве веће предности Звезда је дошла после кошева Калинића и Холинса (56:51), али је Јарамаз везао четири поена и вратио је свој тим у игру (56:55).

Кад је тројку убацио Лучић, Радоњић није имао избора, морао је да затражи тајм-аут (58:56). Није вредело, Цирбес је фаулирао Лучића, а бивши играч Партизана је погодио оба пута са линије слободних бацања (60:56).

Две брзе тројке су Звезди вратиле предност, погодио је најпре Лазић, потом и Ивановић, а технички грешку Бајерна слободним бацањем казнио је Лазић (63:60).

У последњих 50 секунди Звезда не само да није успела да сачува три поена предност, већ је најпре Лучић убацио отворену тројку, а потом је преко Цирбеса закуцао Вајлер-Беб (67:65).

Ивановић је са неколико сјајних потеза вратио свој тим у игру, тешке поене убацио је Митровић, а после сјајне одбране Лазић је погодио трећу тројку из три покушаја, за Тринкејеријев тајма-аут (76:70).

Кошем Митровића Звезда је дошла до највеће предности (78:70). Имала је и неколико прилика да се додатно одлепи, имао је и Бајерн шанси да се приближи, али је разлика остала иста на нешто више од два минута до краја (80:72).

На 25 секунди до краја Вајлер-Беб је погодио тројку, а Радоњић је одмах затражио тајм-аут (80:75). Дуго је прошло времена док су Баварци послали Митровића на линију бацања.

Један од најбољих Звездиних играча је на 12 секунди пре краја погодио једно бацање (81:75). Кренуо је Јарамаз у бз напад, али га је рампом зуставио Калинић.

Јарамаз је ипак успео да погоди тројку на три секунди до краја, па је Радоњић поново морао да тражи тајм-аут (81:78). Звезда је ипак успела да сачува лопту, иако је Митровић промашио зицер.

Никола Калинић је са 20 поена, седам скокова и четири асистенције био најбољи у Звезди вечерас, Лазић је уписао 12, а Ивановић 11 поена.

Владимир Лучић је предводио Бајерн са 21 поеном, четири скока и једном асистенцијом, Вејлер-Баб је уписао 16, а Хантер 11, уз 10 поена. Сруги српски репрезентативац Огњен Јарамаз је меч завршио са 11 постигнутих поена.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - БАЈЕРН 81:78

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

40' Калинић хвата лопту још једном након покушаја Волдена. Промашио је Ивановић, Вајлер Веб погађа за три 80:75. Ушли смо у пенал серију, фаулиран је Калинић, а након тога и Митровић. Волден је 12 секунди пре краја завршио меч. Непрецизан је био Лука Митровић код првог, али је успешно извео други пенал. Калинић блокира Јарамаза који је заједно са лоптом завршио иза коша. Погодио је потом Јарамаз за три 81:78.

39' Још једна упитна одлука судија, деловало је да лопта припада црвено-белима, ипак, напад су повели гости. Као из ината, уследила је још једна добра одбрана Никола Калинић.

37' Деловало је да је лопта након добре одбране Калинића завршила у аут о ногу Рубита,  ипак показују судије - лопта за Бајерн. Калинић је након још једне добре одбране погодио - 80:72, био је то 20. поен Бајерна.

36' Хвата Ивановић скок, потрошио је још времена, није био прецизан. Прецизан је био Вајлер Веб, а Ивановић прави фаул у нападу на другој страни. Искупио се потом одличном одбраном бивши кошаркаш Будућности, а Лазић прерано шутира за три.

35' Школска контра коју је повукао Калинић, имао је домаћи састав 3 на 2, пронашао је усамљеног Лазића у углу, а он новом тројком Звезду подиже на максималних +6 - 76:70. Уписује Митровић нове поене, Звезда на осам поена предности, одлична серија домаћих, а радује што су се још једном одбранили.

34' Погодио је и Митровић. Шести поен кошаркаша Звезде, а чини се да је сваки кош постигао у правом тренутку како би погурао домаће.

33' Одлична игра Николе  Ивановића који уписује 11. поен - 71:70

32' Добро отвара Калинић и ову деоницу. Погодио је двојку за нову ерупцију одушевљења на трибинама. Пре тога прецизан је био Хантер, а након тога половичан са пенала био је Огњен Јарамаз 69:70

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

30' Ивановић је искочио у овој четвртини и одлично допунио расположеног Калинића, али Владимир Лучић је нерешива енигма. Убацио је 10 поена у четвртини, нема лека за њега вечерас одлична Звезда од +5 Звезда долази до - 2  - 65:67.

28' Бранко Лазић погађа за три, враћа звезду на поен заостатка - 59:60, још један одбитак долази до Отела Хантера, успева овог пута Звезда да се одбрани. Погодио је потом тројку и Николић, а Лазић је извео неспортски фаул, Звезда на +3 - 63:60, али Лучић...

27' Нова тројка Лучића приморала је Радоњића да затражи минут одмора - 56:58. Серија 7:0. Након тога Лучић је још једном након фаула завршио на линији за слободна бацања и својим петим поеном у низу Баварце је подигао на 56:60.

26' Још  једном брани Звезда напад не капитализује то Калинић који је покушао из тешке ситуације, добро бране гости.

25' Дешон Томас након лепог Ролинга уписује поене, Никола Калинић на другој страни долази до 14. поена, а потом Остин Холинс диже "делије" на ноге сјајним закуцавањем након украдене лопте, Звезда на максималних +5 56:51. Јарамаз је прекинуо мини серију домаћина, а потом још једна лако изгубљена лопта, те Бајерн долази до минус 1 56:55

24' Кузмић је сада са пенала домаће вратио на три поена предности - 52:49. Добро се брани тим са Малог Калемегдана, Јарамаз је нагазио аут линију, а треба истаћи одличног Митровића. Ипак, Звезда са друге стране не капитализује ту прилику.

23' Митровић је погодио, а судијска тројка поништила је кош, сигнализирали су делиоци правде да је фаул био на земљи. Добро по Звезду јесте што је Бајер већ сада искористио бонус, те ће Звездини играчи на линију за слободна бацања код сваког наредног покушаја. Калинић својим 12. поеном (50:49) враћа домаћима вођство.

21' Рубит је погодио за два, одмах је уследио одговор на другој страни погодио је Давидовац, који се након неколико секунди повредио, чини се да му је на ногу стао Кузмић, који је повредио прст у првом полувремену - 48:49.

ПОЛУВРЕМЕ

20' Лако се Лука Митровић носи са центрима на другој страни. Нови поени за Звезду. Вајлер Беб још једном након скока долази до лаких поена. Био је то 11. скок у нападу гостију у првом полувремену, Звезда је широм отворила рекет, нема ротација, нити грађења лопте, а то гости користе. Девет пута су Тринкијеријеви пулени искористили другу шансу да дођу до поена, Звезда након две четвртине води 46:45

19' Нова тројка на другој страни, Нејт Волтерс био је прецизан - 44:41, а Владимир Лучић игра као у трансу. Фантастично долази до поена за 44:43

18' Лучић је уз контакт поентирао и казнио несмотреност ривала.

17' Калинић - "два плус један" за десети поен крилног кошаркаша и 41:39 за црвено-беле. Још један офанзивни скок Бајерна.

16' Прецизан је био са "пенала" Лазић, а вечерас рана Звезде јесу офанзивни скокови, још једном Хантер поентира након офанзивног скока.

15' Обрачун код О-Кеј корала гледамо. Марковић погађа за три за предност Звезде, на другој страни враћа Владимир Лучић уз тројку и фаул, поново води Бајерн 36:37

16' Погодио је за три у пресудном тренутку Лазић, а Вајлер Беб још једном након скока био је прецизан за 33:33, а већ у следећем нападу суддије убијају моментум домаћих играча фаулом у нападу.

13' Дешон Томас погађа, динамична и брза игра на обе стране, и једни, али и други не троше време, погађају брзо и лако - 27:31

12' Четврта тројка за госте. Вајлер Беб погађа из тешке ситуације , а потом Кори Волден уз фаул Лазића шаље госте на максималних +7 - 22:29. Погодио је брзо тројку Огњен Добрић, покушао је Волден да врати, одија се гостима лопта, потом ие и  Отело Хантер опробао, промашио је, а то кажњава Давидовац 27:29.

11' Висок темпо игре у овим тренуцима. Дешон Томас долази до поена након још једног скока у нападу. Кузмић је био смирен и највиши у скоку на другој страни и враћа на исти начин.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

10' Погодио је Огњен Јармааз за три, Бајерн је на максималних пет 19:14, а погађа са друге стране Калинић, својим седмим поеном смањује заостатак. Невероватна експлозија одушевљења навијача у завршници. Ивановић је био половичан са пенала, погодио је један пенал, потом дошао до лопте и погодио тројку, Звезда води 20:19, коначан резултат након 10 минута игре поставио је након полагања Отело Хантер 20:21.

8' Маик Цирбес је направио брз фаул при полагању Отела Хантера, а он је уједно био прецизан из игре, а и са пенала - 14:14. На другој страни Вајлер Веб још једном користи шансу након скока, а пре тога Лучић је блокирао Ивановића и тако га спречио да поентира.

7' Прва несмотрена одбрана Звезде, Вајлер Вебу у руке пада ничија лопта након грешке при шуту, Калинић је закуцавањем запалио "Пионир" и приморао Тринкијерија да тражи минут одмара 13:10. Због техничких проблема са семафором уследила је кратка пауза. Цирбес је одлично направио простор за Холинса, а он је био фаулиран - међутим, један успешан пенал, за сада мало проблема имају црвено-вели са пенала - 14:13.

6' Цирбес са пенала погађа, а онда још једна добра одбрана са друге стране, Немац је изашао на време и засметао Рубиту, потом још једном Маик Цирбес полу хорогом погађа за 11:9

5' Лука Митровић сјајан у нападу, а потом и у одбрани, али просули су ту прилику домаћи брзо. Још једна добра одбрана и мала несмотреност гостију. Рубит је био три секунде у рекету.

4' Повредио се Кузмић, чини се да је проблем са прстом, ушао је Цирбес. Одмах Лучић то кажњава тројком - 6:8. Потом је Волден био делимично успешан са пенала за 9:6 Бајерна.

3' Погодио је Кеј-Си Риверс. Уследило је неколико напада без коша, а онда фантастична контра и додавање за Калинића преко целог терена. Кошаркаш Звезде био је фаулиран, половичан је био са пенала - 6:5.

2' Дешон Томас погодио је тројку за госте, одмах одговара на другој страни Огњен Добрић узвраћа истом мером.

1' Тврда утакмица на почетку. Никола Калинић отвара меч поенима за Звезду - 2:0.

УОЧИ МЕЧА

Звезда у досадашњем току сезоне има шест победа и девет пораза, док тим Андрее Тринкијерија има победу више и пораз мање. Тим који са клупе предводи Дејан Радоњић, бивши тренер Бајерна, има три победе и два пораза у досадашнјем скору, а вечерас ћемо у Пиониру видети многа позната лица.

Кеј-Си Риверс и Кори Волден били су део Звезде, док су Владимир Лучић, Огњен Јарамаз и Андреа Тринкијери били су део Партизана.

Дејан Радоњић спреман је за дуел са некадашњим тимом.

- Бајерн је јако добар ове сезоне, прошле сезоне су се пласирали у топ 8 и сигурноимају амбиције да ураде пуно тога и ове сезоне.Предвођени су сјајним Лучићем и великим бројем изузетно квалитетних играча ,пуни искуства, атлетски јако квалитетни…Без обзира на распоред који је тежак свима нама, трудићемо се да изађемо са великом енегијом и одиграмо добар меч. Сигурно да ће показати реакцију наон пораза у Атини, то су радили и раније, и као што сам говорио и раније, то ће да се догађа свима, они су неколико дана пре тога показали свој квалитет и другачију слику савладавши првака Европе Ефес. У оваквом броју утакмица, путовања, мислим да то што се дешава од почетка свима, само треба проћи на што безболнији могући начин и бити спреман за наредне изазове, рекао је тренер Звезде.

Олимпијакос је задао тежак ударац Бајерну у претходном колу (83:60), а тренер немачког тима свестан је да их чека тежак задатак, а то је на сликовит начин објаснио.

Свака утакмица је велика, имали смо Ефес, па гостовање Алби. С*ања се дешавају и било је лоше вече, али остајем уз свој тим. Нећу показати прстом ни на кога. Морамо да будемо бољи у свему. За 48 сати имамо нову утакмицу, до тада морамо да будемо бољи, рекао је Тринкијери након пораза у Грчкој.

БОНУС ВИДЕО

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45