ПАРТИЗАН ПРЕОКРЕТОМ ДО ТРИЈУМФА: Црно-бели од великог минуса до славља против Игокее

04. 12. 2021. у 21:00

ПАРТИЗАН је био на прагу другог пораза у АБА лиги, али је у неизвесној завршници успео да победи Игокеу у Лакташима са 68:70.

Мало је фалило да се црно-бели баш као и вечити ривал оклизне у овој дворани, но када је било потребно Београђани су пронашли праву игру и успели су да упишу нови тријумф у регионалном такмичењу.

Меч је почео тврдо на обе стране. Мучили су се и једни и други у нападу, било је и доста грешака. Ипак, изабраници Жељка Обрадовића су добро почели други период и повели са 17:25, а онда је уследила серија домаћих од 9:0 и вођство.

До краја друге четвртине Партизан је постигао само три поена, па је након 20 минута кошарке био у заостатку од седам разлике - 35:28.

Трећу четвртину је боље отворио тим Драгана Бајића који је у неколико наврата ишао и на плус 14 и све је водило ка томе да ће Игокеа уписати сигурну победу, али...

Партизан је повећао агресивност у одбрани у четвртом кварталу и почео да топи предност ривала. Ипак, домаћин је брзо отишао на нову двоцифрену разлику - 63:53, но уследио је страшан одговор гостију. Црно-бели су за два минута направили серију 0:10 и успели да дођу до изједначења.

ДУЕЛ Ален Смаилагић и Дешон Стивенс/ФОТО: КК Игокеа/Никола Вуруна/АБА лига

У тим моментима је прокључала дворана у Лакташима. У последњи минут се ушло са нерешеним резултатом 66:66, а онда је Кевин Пантер погодио два пенала и на тај начин донео вођство црно-белима, прво још од средине друге четвртине.

Игокеа је у наредном нападу успела да погодио преко Дешона Стивенса који је изградио добру позицију под кошем и лако поентирао након додавања Волера. До краја је остало 24 секунде, а тренер домаћег тима је одлучио да се прави фаул како би његови играчи имали последњи напад на утакмици. Урош Трифуновић је био прецизан са линије слободних бацања и ривалу је оставио 14 секунди.

Лопта је била у рукама Маркела Старкса који ју је дуго држао код себе, а онда је пронашао Антабију Волера који је узео тежак шут за три поена - није био прецизан и гости су могли да почну са слављем.

Црно-беле је до тријумфа предводио Ален Смаилагић који је меч завршио са 15 поена, пратио га је Зек Ледеј са 14. На другој страни Дешон Стивенс и поменути Волер су постигли по 18 поена.

Партизан сада има учинак 9-1, а Игокеа 5-5.

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45