КАД НАЉУТИШ "КРАЉА" НЕ ВАЉА: Леброн разбио Детроит, Бјелица све мање приметан

29. 11. 2021. у 08:22

КОШАРКАШИ Голден стејта победили су прошле ноћи у гостима екипу Лос Анђелес клиперса са 105:90 и тако уписали седму узастопну победу у НБА лиги.

КАД НАЉУТИШ КРАЉА НЕ ВАЉА: Леброн разбио Детроит, Бјелица све мање приметан

Вориорсе је до победе водио Стеф Кари који је постигао 33 поена, од чега 13 у последњој четвртини, Ото Портер Јуниор је додао 18 поена, а Џордан Пул поен мање.

Српски кошаркаш Немања Бјелица провео је 12 минута на терену и за то време је уписао по два поена и скока и једну асистенцију.

Пол Џорџ је предводио Клиперсе са 30 поена, док су Ерик Бледсо и Маркус Морис додали по 13 поена.

Голден стејт сада има 18 победа и два пораза, а Клиперси скор 11/9.

Леброн Џејмс је убацио 33 поена, уз девет асистенција, у победи Лос Анђелес лејкерса против Детроита на свом терену са 110:106.

Овај меч је имао занимљиву увертиру, због туче у Детроиту, када је Џејмс искључен. Леброн је играо са додатним мотивом.

Расел Вестбрук је додао 25 поена за победнички тим, док је Ентони Дејвис уписао 24 поена и десет скокова.

Најефикаснији у пораженом тиму био је Џереми Грант са 32 поена.

Кошаркаши Милвокија победили су Индијану са 118:100 и тако уписали седми узастопни тријумф предвођен Јанисом Адетокунбом који је постигао 26 поена уз 13 скокова.

Џру Холидеј је постигао 11 од своја 23 поена у трећој четвртини, док је Боби Портис додао 15 поена за победнички тим. На другој страни најбољи је био Карис Леверт са 23 поена.

Кошаркаши Бостона су прекинули низ од два пораза пошто су прошле ноћи били бољи од Торонта са 109:97, док је Мемфис славио против Сакрамента са 128:101.