БРУКА ЗВЕЗДЕ У ПИОНИРУ: Уникс очитао црвено-белима кошаркашку лекцију

А. Илић

26. 11. 2021. у 20:55 >> 20:55

КОШАРКАШИ Црвене звезде уписали су убедљив пораз у 12. колу Евролиге. Униксу су црвено-бели дозволили да постигне сто поена (78:98), евидентно је да одбрана која је Звезду красила током сезоне вечерас није била у Арени.

Кошаркаши Црвене звезде нису успели да савладају Уникс, који је вечерас уписао другу победу у Евролиги када су гостовања у питању у сезони. Добро је руски тим отворио меч, а до краја Звезди ниједном није дозволио ривал вођство, те је заслужено славио вечерас.

Гости су одлично отворили меч пред добро попуњеним пиониром. Узински, Хезоња и Џон Браун направили су серију 0:8, Звезда је преко два минута чекала прве поенее, а постигао их је Добрић. Хезоња је за три минута постигао шест поена и донео гостима већ тада осетну предност 2:11. Половином деонице поенима Брантлија долазе први пут играчи руског тима до двоцифрене предности (10:20). Одржавали су је у наставку, те је прва четвртина завршена резултатом 16:26.

Долази Уникс до 14 поена предности у другој деоници, али поенима Калинића и Лазића успева Звезда да се спусти једноцифрени заостатак, а до краја четвртине и врати у потпуности у меч. Никола Калинић је тада својим шестим поеном спустио домаћина на 32:35. Поново је на сцену ступио Хезоња, пратили су га Узински и Џон Браун, те је предност Перасовићевог састава брзо порасла. Пропустили су црвено-вели лепу прилику, а до краја полувремена Руси им нову шансу нису дали. Након 20 минута игре 39:47.

Није тим из Казања Звезди дозволио да понови игру из друге деонице када су се умало вратили у меч, брзо поенима Хезоње, Узинског и Лоренца и Џона Брауна успевају да се врате на 41:55, а потом је предност гостију наставила да расте. До краја четвртине били су играчи Уникса на 57:76.

Озбиљно су гости приступили и последњој деоници. О-Џеј Мејо, Ајзеа Кенан, и Хезоња били су расположени, а пратили су их Лоренцо и Џон Браун. Звезда се ослањала на шут за три, који их није служио. Само пет од 20 шутирала је Звезда.

Црвена звезда - Уникс 78:98

Црвена Звезда: Волтерс 13, Давидовац 9, Митровић 5, Лазић 8, Калинић 10, Добрић 11, Холинс 15, Симоновић, Ивановић 3, Марковић 2, Кузмић 2, Цирбес.

Уникс: Спису 8, Браун Џ. 18, Канан 17, Браун Л. 9, Брантли 9, Тима,  Хезоња 17, Клименко 0, Узински 11, Џекири 4, Мајо 5.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА 78:98

40' Нејт Волтерс је успео да упише последње поене на мечу и Звезду спусти на 78:98.

39' Лоренцо Браун је након атрактивног проигравања поентирао, а Хезоња са пенала уписује 98. поен Уникса, док је Звезда стајала на 75.

37' Опробао је шут Дејан Давидовац, али није успео да се помери од седмог поена. Тај учинак имао је у првом полувремену. Огње Добрић је покушао за три, а Звезда вечерас само на 5/19 за три.

35' Разиграо се Ајзеа Кенан који је из сваке могуће позиције погађао. Надовезао се и Лоренцо Браун а Звезда је већ сада положила оружје 66:91.

32' Холинс је вечерас најрасположенији, са друге стране одличан је Џ. Браун који очигледно ужива да игра пред Звездином публиком - 61:82-

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА 18:29

30' Ајзеа Кенан погађа две тројке у Низу, Уникс на 21 поен вишка 55:76

29' Чини се да Звезда све полаже у шут за три који их вечерас не служи, али са друге стране Марко Спису погађа за три 52:70. Успео је Огњен Добрић да погоди прву тројку одмах потом из три покушаја.

27' Сада серија 7:0 Звезде, од тога је пет поена постигао Остин Холинс.Ротирала је Звезда на Џакирију, а то је Лоренцу Бруану у рекету оставило простора да прекине Звездину серију 51:65.

26' Остин Холинс погађа нову тројку и прекида агонију домаћина, потом Никола Ивановић краде лопту, а Лоренцо Браун прави неспортски фаул. Бивши кошаркаш Будућности погодио је оба слободна бацања за 49:63. Пропустио је Митровић лепу прилику да додатно смањи заостатак.

25' Џон и Лоренцо Браун задају домаћину много проблема. Бивши кошаркаш Звезде добио је превише просора да опроба шут за три, није био прецизан, али је његов презимењак још једном био највиши у скоку 44:69

24' Волтерс прекида агонију Звезде, Џекири и Л. Браун погађају за 44:59. Уникс паметно одржава стечену предности  не дозвољава ривалу да се врати у меч.

22'Лоренцо је одлично пронашао Џона Брауна, а потом тројком Узинског поново домаћин иде на 11 поена 41:52. Кад год се Звезда приближи уследи реакција гостију. Маиро Хезоња погађа нови отворени шут, Уникс на за сада максималних +14 (41:55)

21' Лоренцо Браун промашује први покушај, Калинић бива успешан на другој страни, а поново још један отворен шут Уникс погађа.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА 23:21

20' Марио Хезоња је фаулиран при полагању, половичан је био са пенала. Митровић такође половичан са пенала, на полувремену 39:47.

19' Узински долази до поена, а одмах стиже одговор са пенала од стране Калинића - 38:42. Негодују и играчи и навијачи домаћег састава, у борби за посед Калинић је скочио по лопту, а показан је фаул над Брентлијем. Звезда поново на -8 38:46.

17' Црвено-бели долазе до три поена заостатка, а ла Моника свира фаул Стефану Марковићу, а након поена Марија Хезоње досуђена му је и техничка због гестикулација ка навијачима. Звездаши хрватском кошаркашу нису остали дужни, испратили су га увредама.

16' Два пута Кузмић хвата лопту у нападу, а исто толико пута Нејт Волтерс промашује полагање. Пропустила је Звезда прилику да се врати у живот. Фантастични потези Николе Калиинића, сада Уникс не може ништа да убаци, а то користе домаћи играчи који се коначно буде и у одбрани.

15' Бранко Лазић погађа још једну тројку - стоти погодак за три у Евролиги за Звездиног капитена. Још битније од тога јесте да су црвено-бели после дуго времена на једноцифреном заостатку - 26:35. Серија Звезде 5:0, погодио је после Лазића и Калинић.

14' коначно добра игра Звезде у одбрани. Долази Кузмић до лопте, натерао је ривала на грешку.

13' Бранко Лазић постиже 99. тројку у Евролиги, ово је Звезди требало. Ипак, кад год Звезда уради нешто добро, на другој страни уследи одговор. Брентли је уписао веома лаке поене, а на другој страни Остин Холинс долази до прилике за три поена, али је непрецизан био са пенала.

11' Распад система, тако можемо описати одбрану домаћина у уводу друге четвртине. Серија тима из Казања 2:7, једини кош за домаћина постигао је Лука Митровић, док су се за ривала уписали Брентли, Спису и Џекири.

ПРВА ЧЕТВРТИНА 16:26

10' Ајзеа Кенан госте води до, за сада максималних 14 поена (12:26) а са друге стране Митровић се искупио, одлично је реаговао са пенала, а на крају фантастичним закуцавањем Холинс спушта звезду на -10 - 16:26.

9' Није помогао много улазак Стефана Марковића у игру. звезда се у одбрани мучи, а управо је дефанзива оно што је красило Звезду у досадашњем току сезоне. Мејо долази до лаких поена, а агонију Звезде продужио је Митровић са два промашена пенала - 12:23.

7' Много лопти долази до играча Уникса, Звезда лоше гради свој рекет, а Уникс након половичног учинка Брантлија на +9 12:21.

5' Огњен Добрић још једном погађа за Звезду. Брентли Џерел користи одлично додавање Брауна за нове лаке поене Уникса.

4' Ужински убацује другу тројку, а Нејт Волтерс поентира за Звезду. Лоренцо Браун са друге стране долази до лаких поена. Висок темпо игре на старту меча.

3'  прве поене за Звезду постигао је Огњен Добрић - 2:8. Никола Калинић, а са друге стране Марио Хезоња погађају. Два пенала имао је Дејан Давидовац који је вратио Звезду у живот - 6:11.

1' Утакмица је почела нападом Црвене звезде. Меч је почео серијом Уникса 0:8. Лоренцо Браун, Марио Хезоња и Узински били су прецизни, а Дејан Радоњић одмах тражи минут одмора.

УОЧИ МЕЧА

Црвено-бели су до сада уписали четири победе и седам пораза, док Руси имају шест победа и пет пораза.

Руски тим предводи бивши плејмејкер Звезде Лоренцо Браун, занимљив је податак да Руси имају једну победу на пет гостовања до сада, иако имају серију од три везане победе.

Два меча у Евролиги пропустили су Лука Митровић и Нејт Волтерс, док Никола Калинић није играо у 11. колу.

Капитену Црвене звезде Бранку Лазићу недостају две тројке да упише 100 постигнутих кошева за три поена.

- Уникс је у последњим недељама у сјајној форми. Играју одлично, направили су неколико великих победа. Ради се о тиму који има велики квалитет, екипа која је добра у оба смера, спремна да игра на јако високом нивоу, атлетски јако добра, нападачки потентна. Имају играче који могу доста тога да направе, што су уосталом и показали у последње време где су савладали неке од понајбољих екипа у Евролиги. Победили су Олимпију која је показала много и то чак са преко 20 разлике. Пре тога ЦСКА, Албу… Везали су неколико победа после уводног дела када то није све изгледало као сада. У овом тренутку озбиљан изазов за нас, мораћемо да одиграмо јако, јако добро да бисмо били конкурентни, да им парирамо и покушамо да њихов квалитет исконтролишемо. Желимо да играмо добро овај меч, а за то је потребно да и ми будемо јако добри да бисмо дошли у ситуацију да их савладамо, рекао је Радоњић и додао да су сада сви играчи у тренингу, а да ће се о Ерону Вајту детаљније све знати следеће недеље.

Да је наредни ривал у доброј форми говори и Стефан марковић.

- Уникс игра у изузетној форми. Добили су у дуплој рунди Албу, па Олимпију убедљиво. Група сјајних индивидуалаца, морамо да се концентришемо на сваког од њих, али и да ми одиграмо добро као група. Уз помоћ наших навијача можемо да стигнемо до победе, али потребно је да ми као екипа одиграмо свих 40 минута уз максимално залагање” рекао је Марковић.

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00