ДЕСЕТКОВАНА ЗВЕЗДА ПАЛА У МАДРИДУ: Црвено-бели издржали полувреме, Реал наставио серију победа

18. 11. 2021. у 20:01

КОШАРКАШИ Црвене звезде изгубили су у Мадриду од Реала са 79:67 у 11. колу Евролиге.

AdmiralBet ABA League / Dragana Stjepanović

Показали су десетковани црвено-бели зубе "краљу" у његовој кући и скупо продали кожу посебно у првих 20 минута. Недостајали су Звезди Нејт Волтерс, Никола Калинић и Лука Митровић, уз већ од почетка сезоне одсутног Ерона Вајта.

Шампион Србије и АБА лиге се са мини турнеје из Шпаније враћа са два пораза, од Басконије и Реала.

Што се меча у Мадриду тиче Звезда је одиграла добро прво полувреме које је завршено резултатом 32:32. Ипак, квалитет Реала је у другом делу дошао до изражаја. Било је јасно и да гости неће моћи да издрже у истом ритму, првенствено због скраћене ротације.

Оно што може да радује навијаче црвено-белих је партија Остина Холинса који се тражи у нападу од почетка сезона. Америкакац је утакмицу у престоници Шпаније окончао са 16 поена, уз шут за три 3/5.

Управо је он био најефикаснији код гостију, њега је пратио Мајк Цирбес са 12 поена. На другој страни најбољи је био Валтер Таварес са 15 поена, док је Венсан Поарије додао један мање.

Црвена звезда је сада на учинку од 4-7, док су Мадриђани после четвртог везаног тријумфа у Евролиги на учинку 9-2.

Клуб из Београда наредног петка дочекује Уникс, док Реал остаје у Шпанији, али гостује Басконији.

Реал Мадрид - Ц. звезда 79:67 (16:13, 16:19, 25:14, 22:21).

Дворана: "Визинк центар". Гледалаца: 5825. Судије: Мехди Дифала (Француска), Кармело Патернико (Италија) и Елијас Коромилас (Грчка).

Реал Мадрид: Козер 5, Њуњез 2, Ертел 9, Фернандез 7, Абалде 9, Ханга 11, Вукчевић, Поарије 14, Таварес 15, Љуљ, Јабусел 7, Ндиаје.

Ц. звезда: Лазаревић, Ускоковић, Давидовац 6, Лазић, Добрић 9, Холинс 16, Симоновић 6, Ивановић 8, Марковић 2, Кузмић 8, Цирбес 12.

Четврта четвртина: Реал Мадрид - Ц. звезда 79:67

40' - Погодио је Ивановић после продора, но то је то што се тиче ове утакмице у "Визинк центру".

38' - Не предаје се Звезда, али времена је све мање. Навијаче Звезде може да радује добар шут Холинса који је постигао нову тројку - 74:63. Шутеви коју убијају морал. Ханга је погодио тројку преко руке на истеку напада и практично затворио утакмицу.

37' - Поарије је поново снажно закуцао после сјајног додавања Љуља, а на другој страни Ивановић погодио оба слободна бацања, па потом и проиграо Цирбеса који је стигао до нових поена.

36' - Тешко Звезда долази до поена. Успео је Ивановић да испрати промашај Кузмића и лопту врати у кош. Потом је и другу тројку постигао Холинс који игра добру утакмицу.

34' - Тотално је попустила одбрана гостију и "краљевићи" то користе да дођу до лаких поена. Црвено-бели су до поена дошли преко Холинса.

33' - Таман се чинило да ће Звезда одбранити напад. Промашили су шут домаћи, но на офанзивном скоку је био Абалде и лако је поентирао. Страшан период меча за Реал, агресина одбрана и закуцавање Абалдеа, пре тога и тројка Рудија и све то је натерало Радоњића да затражи тајм-аут.

32' - Прорадио је шут Марка Симоновића. Другу тројку погодио је искусни крилни кошаркаш црвено-белих.

31' - Таварес је за многе нерешива енигма, па тако и за центре црвено-белих. Он је постигао прве поене у последњем кварталу.

Трећа четвртина: Реал Мадрид - Ц. звезда 57:46

30' - Трећа четвртина коју је домаћин добио са 25:14 поенима је окончао Мајк Цирбес. Тежак посао за Звезду у последњих 10 минута.

30' - Без проблема Реал проналази пут до коша Звезде у трећем кварталу. Таварес својом конституцијом прави разлику. Сада није поентирао, али је омогућио да то уради Козер - 57:44.

29' - Симоновић је такође био прецизан ван линије 6,75, но како се Звезда приближи тако Реал погоди у наредном нападу. Таварес је лако погодио уз фаул Симоновића.

28' - Коначно друга тројка за госте на утакмици. Прецизан је био Остин Холинс, али на другој страни се разиграо Ертел.

27' - Наставља Реал погађа и брзо долази до двоцифрене предности. Звезда је постигла само шест поена за седам минут у трећој четвртини - 48:38.

26' - Уродио је плодом минут одмора. Лепо су два на два одиграли Ивановић и Цирбес, а Немац је акцију завршио лаким полагањем. На другој страни Јабусел је поентирао за два поена, добром игром леђима.

25' - Појачао је одбрану Реал и то експлотаише у нападу и повећава разлику. Поново је Таварес поентирао. Шутирао је једном руком преко Кузмића. Радоњић ће покушати да поремети "краљевиће" тајм-аутом.

24' - Серију погодака високих играча прекинуо је тројком Фабијен Козер. То је његов први погодак ван линије 6,75 - 40:36.

22'- Кузмић је везао два коша за госте, на другој страни и Таварес је био прецизан. У овим моментима надмудривање центара.

21' - На старту другог дела меча Звезда није искористила два напада, а Реал један, да би то прекинуо Ертел поготком ван линије 6,75.

Друга четвртина: Реал Мадрид - Ц. звезда 32:32

20' - Дуг напад одиграли су гости после минута одмора и Стефан Марковић се уписао у стрелце са линије пенала - 32:32. Београђани у првом полувремену нису промашили ниједно бацање 11/11.

20' - Јурила је Звезда играче Реала по терену да направи фаул, у томе није успела и тројку је погодио Јабусел. Тајм-аут је затражио Дејан Радоњић како би припремио последњи напад екипе у првом полувремену - 32:30.

19' - Није добро ако Руди уђе у поентерски ритам. Везао је два напада у којима је пронашао пут до коша Звезде. Добро гости шутирају слободна бацања - оба је реализовао и Кузмић.

18' - Лако су црвено-бели изгубили лопту и искористио је то Руди Фернендез да лако положи и упише се у стрелце на овој утакмици. Предност на страну гостију вратио је одлични Добрић погоцима са линије пенала.

17' - Сјајна акција Звезде. Давидовац је проиграо Добрића који је приметио да се Кузмић добро отворио и частио га је лаким закуцавањем - 25:26.

16' - Из офанзивног скока је поентирао Давидовац. Затим је заспала одбрана Звезде и казнио је то другом тројом Ханга. Онда је након украдене лопте Ивановића "флоутер" погодио Добрић.

14' - Добро Црвена звезда са сада изводи слободна бацања. Прве поене је постигао и Ивановић, али Поарије наставља да мучи одбрану гостију - 22:20.

13' - Након три промешене тројке Давидовац је успео да поентира после доброг додавања Кузмића. На другој страни други пут узастопно је закуцао Поарије.

12' - Период добре обране Звезде, али две отворене тројке су промашили гост - најпре Симоновић, па онда и Давидовац и то је снажним закуцавањем казнио Поарије.

11' - Сјајно се снашао Холинс. Дошао је до лопте након промаша Цирбеса и поентирао уз прекршај Серхија Љуља. Американац је реализовао и додатно слободно бацање - 14:14.

Прва четвртина: Реал Мадрид - Ц. звезда 14:11

10' - Након два пенала која је погодио Абалде, лепо се подигао на шут са полудистанце и погодио Холинс. Потом је након добре одбране Звезде још једном Цирбес лако поентирао.

9' - Мало је унео живост немачки центар. Лепо је напао "џина" под кошем Мадриђана и изнудио је два слободна бацања која је погодио - 14:9.

8' - Ушао је Цирбес уместо Кузмића и успео је да искористи снагу и поентира поред Тавареса иако је то много тешко. Већ је момак са Зеленортских Острва ударио једну блокаду.

6' - Звезда се након почетних поена мучи у нападу, Реал то користи и константно повећава разлику. Домаћин је направио серију 9:0.

4' - Служи добро "краљевиће" шут на почетку меча - друга тројка била је дело Ханге, а онда се помало обрукао Абалде који је промашио чисто полагање. Ипак, након грешке Ивановића два слободна бацања извешће поменути Ханга - оба пута је био прецизан - 10:5.

3' - Прва тројка и за госте. Прцизан је био Добрић који је погодио преко Ханге из левог корнера. Он је за сада постигао свих пет поена за Београђане.

Огњен Кузмић/AdmiralBet ABA League / Dragana Stjepanović

2' - Лако је када је у рекето Таварес. Послао је Ертел лопту увис, а лако је ухватио овај 220 центиметара високи играч и лако је сместио у кош.

1' - Након уводна два промашаја тројку је погодио Абалде, док је први кош за Звезду постигао Добрић, после доброг продора.

Уочи меча

Црвено-бели су доживели пораз у Виторији пре два дана, а уз то примили су велики број поена, што до сада није био случај. Горе од пораза је то што је Дејан Радоњић за меч са "краљевским клубом" остао без најбољег играча - Николе Калинића.

Такође, утакмицу у главном граду Шпаније неће играти ни Нејт Волтерс и Лука Митровић који су пропустили и меч против Басконије.

Јасно је да Звезду очекује тежак задатак, а можда може да радује податак да су црвено-бели славили у последња два меча у Мадриду.

Дејан Радоњић је свестан колико ће бити тешко на овом мечу.

- С обзиром на то каква је наша ситуација, приморани смо да наша размишљања пред следећу утакмицу усмеримо прво на наше редове. Након дуела са Басконијом, у меч са Реалом улазимо без Волтерса и Калинића, уз Митровића који је остао у Београду и Ерона Вајта који се већ дуго опоравља након лома руке. Ситуација је таква да, иако су у питању лакше повреде Волтерса и Калинића, не желимо да улазимо у било какав ризик у погледу погоршања тих повреда, без обзира на чињеницу што нас очекује меч са Реалом. Тим из Мадрида игра сјајно и један је од кандидата за највиши пласман и освајање Евролиге. Без обзира на изостанак играча и велики квалитет противника желимо да дамо наш максимум и видимо колико можемо у овом тренутку - рекао је тренер Звезде пред ово гостовање.

Ову утакмицу можете да пратите у текстуалном преносу на порталу "Новости".

БОНУС ВИДЕО: Никола Јокић - од доброћудног дебељуце до најбољег кошаркаша на свету

ШЕШИРЏИЈЕ ХВАТАЈУ ПОСЛЕДЊИ ВОЗ: Евертон је неуништив, опет с извукао из немогуће ситуације

"ШЕШИРЏИЈЕ" ХВАТАЈУ ПОСЛЕДЊИ ВОЗ: Евертон је неуништив, опет с извукао из немогуће ситуације

ДЕРБИ зачеља отвара 36. коло енглеске Премијер лиге. Иако Евертон има чак 11 бодова више од Лутона још се не зна да ли ће им до краја сезоне САвез вратити неке од одузетих бодова или пак додати још казне.

03. 05. 2024. у 10:38