НИКОЛА Јокић је опет урадио нешто што је мало ко очекивао. Денвер Нагетси су на драматичан начин

НЕВЕРОВАТНО! Никола Јокић оставио цео Денвер у неверици (ВИДЕО)

Tanjug/AP

Денвер Нагетси су на драматичан начин савладали Хјустон, уз Јокића као главну звезду.

Ипак, није све деловало идеално по српског аса у уводним сегментима утакмице. Тачније, до отприлике три минута пред крај првог полувремена, имао је само два поена (први погодак Денвера на мечу) и једну асистенцију.

Онда је убацио 11 поена до полувремена. А све зачинио бравурама у преостале две четвртине...

... и, на крају, блокадом пред звук сирене, спречио "ракете" да победе:

Када су Нагетси на друштвеним мрежама обавили снимак те дефанзивне мајсторије, ређали су се коментари одушевљених навијача. Било их је од "Невероватан је!", до "А кажу да Јокић не уме да игра одбрану..."

Ипак, најбоље став о Николи дао је после овог меча његов тренер, Мајкл Мелоун.

- Рекао сам му на полувремену.... Погледао сам га у очи и питао: "Да ли си спреман да играш сва 24 преостала минута?". А он ме је погледао и одговорио: "Шта год да је потребно!". Мислим... Никола је ратник, и када је нека "фрка", играт преко њега. Зато је он великан ове игре, рекао је Мелоун.

Никола Јокић и Денвер Нагетси, који имају учинак 5-4, наредну утакмицу играју у уторак од три сата по средњеевропском времену, када ће на свом терену угостити Мајами који је остварио седам победа и само два пораза у досаашњем току сезоне.

БОНУС ВИДЕО Како је Београд дочекао кошаркаше који су у Индијанаполису добили и "Дрим тим"