У ТЕЛУ ЦЕНТРА ДУША ПЛЕЈМЕЈКЕРА: Алексеј Покушевски показао зашто му је место у НБА лиги (ВИДЕО)

02. 11. 2021. у 08:01

ЛОС Анђелес Клиперси су на домаћем терену савладали Оклахому са 99:94.

Оклахома је током последње деонице водила са 91:82, да би домаћи тим серијом 17:3 дошао до друге победе у НБА лиги.

Пол Џорџ је за тим из Калифорније постигао 32 поена, уз девет скокова, седам асистенција и три украдене лопте, Реџи Џексон је уписао 15 поена, док су Николас Батум (осам скокова) и Лук Кенард постигли по 14 поена.

Шеј Гилџес-Александер је за Оклахому забележио 28 поена и седам скокова, а Џош Гидеј и Даријус Бизли су додали по 15. Гидеј је у поразу свог тима уписао седам асистенција и пет скокова, док је Бизли додао шест скокова.

Српски кошаркаш Алексеј Покушевски је за госте играо нешто више од 15 минута, и уписао је девет поена и пет скокова, али један потез Србина је одушевио Американце.

Наиме, средином друге четвртине Покушевски је кренуо у продор, па на диван начин вратио лопту "напоље" Мускали, који је то продужио до Маледона - и ето тројке.

Визија српског кошаркаша донела је поене Оклахоми из врло тешке ситуације.

Клиперси имају учинак 2/4, док је Оклахома из седам мечева забележила једну победу.

Чикаго је на гостовању победио Бостон са 128:114, након преокрета у последњој четвртини, коју су гости добили са 39:11.

Демар Дерозан је у победничком тиму забележио 37 поена и седам скокова, Зек Лавин је постигао 26 поена, уз седам асистенција, а Ајо Досунму је постигао 14 поена.

Црногорски кошаркаш Никола Вучевић је забележио дабл-дабл, са 11 поена и 10 скокова, уз девет асистенција.

У домаћем тиму бољи од осталих био је Џајлен Браун са 28 поена и седам скокова, а Џејсон Тејтум и Ал Хорфорд су додали по 20 поена. Хорфорд је дошао и до дабл-дабл учинка, са 10 скокова.

Екипа Чикага има учинак од шест победа и једног пораза, док је Бостон на скору 2/5.

Кливленд је на гостовању савладао Шарлот са 113:110. Шарлот има скор 5/3, док је Кливленд на учинку 4/4.

Индијана је након четири узастопна пораза на свом терену била боља од Сан Антонија са 131:118. Индијана има скор 2/6, док тим из Тексаса има исти број победа из седам мечева.

Филаделфија је на свом терену победила Портланд са 113:103. Филаделфија сада има учинак 5/2, док Портланд има три победе и четири пораза.

Торонто је на гостовању савладао Њујорк Никсе са 113:104. Никси имају учинак од пет победа и два пораза, а Торонто из осам мечева има исти број победа.

Орландо је на гостовању победио Минесоту са 115:97, након што је последњу четвртину добио са 43:19. Минесота има учинак 3/3, док је Орланду ово била друга победа из осам мечева.

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45