ИСПРЕД ЈЕ САД САМО ПАРТИЗАН: Звезда "укључила" и напад у своју игру и преслишала Мегу

01. 11. 2021. у 19:48

ЦРВЕНА Звезда је наставила са победама у АБА лиги, у чијем је шестом колу савладала Мегу са 81:67 (24:16, 22:16, 14:16, 21:19).

ИСПРЕД ЈЕ САД САМО ПАРТИЗАН: Звезда укључила и напад у своју игру и преслишала Мегу

AdmiralBet ABA League / Dragana Stjepanović

Обично је одбрана та која би "завршавала посао" за клуб са Малог Калемегдана у овој сезони, али је овога пута и офанзивни део урађен како је то стручни штаб прижељкивао, па се уз другу најефикаснију АБА-партију ове јесени (више поена дато је само Сплиту, 97) дошло до деобе другог места у регионалном такмичењу. Није то баш било без перипетија, а било је и прилично занимљивих момената на паркету хале "Александар Николић".

Стартној постави црвено-белих (Волтерс, Холинс, Калинић, Митровић, Цирбес), било је потребно мало времена да "наштелује нишан". Јер, после уводна два минута и вођства гостију од 4:5, уследила је прва озбиљнија серија екипе тренера Дејана Радоњића.

Тај налет од 11:3 предводили су, у офанзивном смислу, Никола Калинић и Нејт Волтерс који су по двапут поентирали, а одбрану је стабилизовао Кузмић, који је одменио Цирбеса и загосподарио рекетом.

Кузмић и Лазаревић на мечу Звезда - Мега

После првог тајмаута на мечу, Мега се вратила у живот јер је Матковићу кошгетерски придружио Балцеровски, но прилазак на 17:11 није уздрмао Звезду која је уз слободна бацања Давидовца, те погодак Лазаревића, успела да се релативно лако одмакне на 22:13.

И, иако је та разлика успевала да буде смањена када би се у низу дешавали пропусти у црвено-белој одбрани, далеко чешће се пред Мегом појављивао препознатљиви Радоњићев бедем. А када се на њега надовезивала и нека идивидуална нападачка бравура, попут Митровићеве, уз прекршај над њим, за великих 29:16, постајло је све јасно у ком правцу ће се одвијати овај меч. Нарочито када гостујући тим није успео да скоро четири пуна минута постигне ни поен у другој деоници.

Она је, уз десет поена Балцеровског, а по шест Ђуришића и Руженцева, завршена са "достижних" 14 разлике за Звезду, коју су кошгетерски предводили Волтерс (10) и Калинић (9), али... Да би нешто у кошарци било заиста достижно, потребне су две ствари. Једна је да се некако заустави ривал, а да истовремено проради сопствени напад. То екипа Владимира Јовановића није успевала да обједини у довољној мери да би дошло до преокрета.

Нејт Волтерс

Истина, иако су црвено-бели имали и +21 у другој четвртини, а то прилично спласло у наредној, Радоњић је успео да продрма екипу када је супарник пришао на 55:46. Лазаревић и Холинс су вратили двоцифрену предност, баш пред последњи обавезни предах.

То је, испоставило се, и било пресудно, јер домаћин више није допуштао ни да му нападачка оружја предуго затаје, ни да се ривал размахне. Уз две Симоновићеве тројке за одлазак на 70:52 уз седам минута до краја, а трећу за 73:52, дошло се до прилично мирне завршнице, у којој је Звезда стигла до учинка 5-1 и на деоби другог места се изједначила са Будућношћу и ФМП-ом (испред је једино непоражени Партизан).

Марко Симоновић

Код црвено-белих, код којих су одсуствовали Лазић и Ивановић, најефикаснији су били Волтерс са 13 поена, Калинић и Симоновић са 11, те Добрић са 10, док је Балцеровски био најбољи играч Меге, услед 19 поена, четири блокаде и исто толико скокова.

Наредни изазов Црвену звезду чека већ у четвртак, када од 18 часова дочекује екипу Панатинаикоса у осмом колу Евролиге.

БОНУС ВИДЕО Како је Београд дочекао кошаркаше који су у Индијанаполису добили и "Дрим тим"

ЗАПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00