ЗВЕЗДА ОПЕТ ИЗГУБИЛА У ЕВРОЛИГИ: Олимпија Милано у првој четвртини решила све, шут и даље проблем

28. 10. 2021. у 19:32 >> 22:31

КОШАРКАШИ Црвене звезде доживели су нови пораз у Евролиги. Бољи од црвено-белих у 7. колу била је Олимпија Милано са 79:62.

Ово је први пораз Београђана икада у елитном такмичењу у "Медиоланум Форуму". До сада је Звезда славила четири пута из исто толико мечева.

Гости су овај меч изгубили после прве четвртине у којој су постигли само шест поена. Опет је Звезда има проблем са шутем за три поена - 4/20 (погађали Добрић, Лазаревић, Холинс и Калинић).

Управо је Американац у тиму Дејана Радоњића био неко чији се шут посебно пратио у последње време и опет је био лош - 0/3 за два, 1/7 за три. Ипак, није само он проблем, генерално цео тим Звезде шутира лоше од почетка сезоне у елитном такмичењу.

Шампион АБА лиге је после лоше прве четвртине у којој су поентирали само Митровић, Лазаревић и Добрич добила наредне две, али то није било довољно ни да се меч уведе у неизвесну завршницу а камоли нешто више од тога.

У неколико наврата је Звезда у трећем кварталу долазила на минус од девет поена, но домаћин је знао да одбије тај налет и на крају заслужено слави.

Црвено-бели сада у Евролиги играју две утакмице код куће. Најпре 4. новембра од 18 сати дочекују Панатинаикос, док недељу дана касније играју против Асвела.

Најефикаснији у победничком тиму био је Шевон Шилдс са 18 поена, пратио га је Трој Денијелс са 12. На другој страни најбољи је био Лука Митровић са 17 поена и седам скокова, док је Огњен Добрић меч окончао са 13 поена.

Олимпија Милано после ове утакмице има учинак 6-1, а Црвена звезда 2-5.

Олимпија Милано - Црвена звезда 79:62 (24:6, 19:21, 19:23, 17:12).

Дворана: "Медиоланум Форум". Гледалаца: 4.000. Судије: Јавор, Дифалах и Пицилкас.

Олимпија Милано: Мели 5, Грант -, Родригез 5, Тарзуски 10, Ричи 3, Билига -, Хол 8, Митоглу 9, Денијелс 12, Шилдс 18, Хајнс 4, Датоме 5.

Црвена звезда: Лазаревић 7, Волтерс 2, Ускоковић 6, Давидовац, Митровић 17, Лазић, Калинић 8, Добрић 13, Холинс 6, Симоновић -, Кузмић 3, Цирбес.

Четврта четвртина: Олимпија Милано - Црвена звезда 79:62

40' - Крај утакмице! Пораз Звезде - 79:62.

39' - Приводе домаћи утакмицу крају мирно! Звезда ће доживети четврти везани пораз у елитном такмичењу - 79:62.

36' - После периода утакмице у којима није било поена, Митровић је реализовао једно бацање, а на другој страни је Шилдс лако поентирао из продора - 74:58.

34' - Успела је Звезда после добре одбране да поентира из контре. Лука Митровић је био најржи и лако је поентирао. Готово идентична ситуација виђена је у наредном нападу, само је Калинић био егзектор - 72:57.

33' - Поново је домаћин додао гас и дошао је до највеће предности. Звезди се смеши први пораз од Олимпија Милано у овој дворани. Тројку је погодио и Родригез.

32' - Тројку је погодио Калинић, потом је Звезда одиграла лош напад и то је казнио Шилдс полагањем уз прекршај - 69:53.

31' - Ауторитативно закуцавање Тарзуског на старту последње четвртине, а онда и лако полагање Шилдса. Одмах тајм-аут тражи Радоњић.

Трећа четвртина: Олимпија Милано - Црвена звезда 62:50

30' - Остао је сам Ричи за шуту за три поена и погодио је. То је натерало Радоњића да затражи тајм-аут - 60:47. Лазаревић је тројком окончао трећи период. Звезда је можда заслужила да губи и мањом разликом, али Олимипија Милано је веома квалитетан тим који не прашта грешке.

29' - Храбро је Ускоковић кренуо у продор и зарадио је два слободна бацања која је реализовао. На другој страни је половичан са линије пенала био Тарзуски - 57:47.

28' - Први поени Ускоковића који је лепо наскочио и погодио. Ипак, плејмејкер гостију је потом направио фаул и поклонио Холу два бацања која је он реализовао. Свашта се сада догађа на паркету "Медиоланум Форума". Холинс је на шуту фаулирао Денијелса и Месина је затражио челенџ јер сматра да је играч Звезде направио неспортски фаул, али досуђен је само обичан фаул. Калинић је погодио слободно бацање после техничке грешке коју је добио тренер домаћег тима.

27' - Митоглу је реализовао једно слободно бацање, баш као и Кузмић на другој страни и гости су на једноцифреном минуту - 51:42. Опет је Грк у редовима Олимпије Милано био на линије пенала, али сада је оба пута био прецизан.

26' - Коначно погађа тројку Остин Холинс. Митровић га је пронашао у корнеру, а овај је успео да погоди први шут из четвртог покушаја ван линије 6,75 - 51:41.

25' - Неопрезност Денијелса. Холинс је шутирао за три поена, а овај је на шуту направио неспортски фаул, пошто је подвукао ногу испод ноге играча Звезде који је погодио сва три пенала. У истом нападу Митровић је погодио уз прекршај и црвено-бели су дошли до пет поена из једног напада - 50:38.

24' - Погодио је флоутер Хајнс, док је на другој страни расположени Митровић погодио после офанзивног скока, а Денијелс сјајно шутира, постигао је трећу тројку - 50:33.

23' - Прве поене у трећем кварталу за госте постигао је Шилдс са линије пенала, након неспортског фаула Волтерса.

21' - Друго полувреме почело је поенима Огњена Кузмића. Након тога је Добрић атрактивно закуцао након алеј-уп комбинације са Волтерсом - 43:31

Друга четвртина: Олимпија Милано - Црвена звезда 43:27

20' - Пукла је обрана гостију и Шилдс је остао сам у корнеру. То је посластица за њега и погодио је нову тројку. То је уједно и резултат и првог полувремена - 43:27.

19' - Мађионичар је Сехио Родригез. Сјајна сарадња са Хајнсом који је центар домаћих завршио лаким полагањем. Пре тога је Митоглу поентирао после низа ованзивних скокова Олимпије Милано.

18' - Николо Мели је био половично прецизан са линије пенала. Док је Митровић на другој страни реализовао оба слободна бацања.

17' - Два добра напада у којима су поентирали Митровић и Волтерс и једна добра одбрана црвено-белих приморали су Месину да затражи тајм-аут - 35:23.

16' - Одличан проток лопте у нападу домаћих. На крају је Датоме остао сам у десном корнеру и погодио је тројку, на другој страни Митровић је дошао до четвртог поена на утакмици.

15' - Добар напад гостију после тајм-аута. Никола Калинић је погодио шут са полудистанце и то су први поени крилног кошаркаша црвено-белих - 32:17.

14' - Дефинитиво је крилни кошаркаш Звезде у ритму, опет је поентирао после сјајног продора. У наредном нападу је Митоглу испратио промашај Хола и снажно закуцао. Добра акција домаћина крунисана је лаким поенима Митроглуа после додавања Хола и Радоњић је принуђен да позове минут одмора.

13' - Добрић је у серији. Погодио је и два слободна бацања после неспортског фаула над њим. Звезда је потом одиграла смушен напад.

12' - Тарзуски се добро позиционирао и успео да поентира уз фаул Цирбеса, али бацање није искористио. Прву тројку за Звезду постигао је Огњен Добрић.

11' - Добро је контру истчао Лазаревић и лако је поентирао. Коначно су гости стигли до лаких поена - 24:8

Прва четвртина: Олимпија Милано - Црвена звезда 24:6

10' - Ушао је Лазаревић и погодио први шут на утакмици! Осим што не ваља напад, ни одбрана није на добром нивоу -  24:6. Први период који је Звезда веома лоше одиграла решен је поенима Добрића.

8' - Невероватан шут Милана у првој четвртини. И Денијелс је био прецизан и то из велике даљиине! Порођајне муке црвено-белих у нападу који још увек стоје на два поена - 19:2.

7' - Коначно се и Звезда уписала на семафору! Урадио је то Лука Митровић. Ипак, након добре одбране и промашене тројке Митоглу је поентирао уз фаул и додатно повећао предост домаћина - 16:2.

5' - Наставља Олимпија Милано да погађа, Хол је овога пута био прецизан, док изабраници Дејана Радоњића не могу да пронађу начин да поентирају. "Манекени" долазе до великих 13:0 након новог поготка ван линије 6,75.

4' - На истеку напада Шевон Шилдс је погодио тројку. Потом је Мели погодио у контри након украдене лопте. Опет муке Звезде у нападу која је и даље без поена. Дејан Радоњић је морао да зове тајм-аут, први на овој утакмици.

3' - Прва поене на мечу постигао је Ђиђи Датоме. Био је прецизан за из корнара за два поена након акције из аута. Црвено-бели као у мечу против Монака промашују зицере, бар на почетку ове утакмице.

1' - Нема поена у првом минуту меча! Ниједна ни друга екипа није искористила напад! Холинс је промашио двојку и тројку за Звезду, а Кајнс није био прецизан за доамће.

УОЧИ МЕЧА:

Црвено-бели су пре два дана изгубили од Монака, иако су практично до самог краја били у егалу и прилици да направе брејк.

Шампиона АБА лиге на утакмици у "Медиоланум Форуму" чека тежак задатак. Ривал је екипа која је тек у прошлом доживела први пораз у елитном такмичењу.

Ипак, Звезда може да се узда у традицију, пошто никада није изгубила у Италији од Олимпије Милано.

Пред овај меч очекивања је изнео тренер црвено-белих.

- Следи меч са Арманијем који је већ показао да ће бити важан фактор и ове сезоне у Евролиги. Имају разлога да се надају и очекују и бољи резултат него прошле сезоне. Након пет стартних победа, доживели су први пораз у уторак у вече у Минхену, и због тога очекујем тежак меч. Ми смо и пред ову серију утакмица која се завршава у Милану имали мањак играча, немамо и даље Ивановића и Вајта. Дан између два меча искористићемо да се регенеришомо колико је то могуће након свих ових напора и припремимо за дуел у коме ћемо одиграти што је боље могуће свесни да играмо против једне од најбољих екипа у Евролиги. Јасно је да морамо да будемо довољно добри у одбрани, а надам се да ћемо бити конкретнији и прецизнији у нападу - рекао је стратег клуба са Малог Калемегдана.

БОНУС ВИДЕО: Навијачи Звезде у Данској