НОВА БРУКА ЕФЕСА: Недовић и Панатинаикос одржали час кошарке шампиону Европе

27. 10. 2021. у 22:34

ЕФЕС је у великој кризи. Шампион Европе се мучи и поново је понижен. Овога пута лекцију кошарке "пиварима" је одржао Панатинаикос - 95:69.

фото Евролига

Ергин Атаман никако да пронађе формулу за победе, чак штавише порази су толико убедљиви као да ово није тим коме се Европа дивила прошле сезоне.

Гости из Истанбула су већ после 20 минута кошарке у "ОАКА арени" могли да мисли окрену на наредној утакмици, пошто је грчки тим имао предност од 17 разлике - 52:35.

Очекивала се каква-таква реакција Ефеса, али уместо тога домаћин је још више додао гас и наставио да меље противника.

Фантастични Дерил Мејкон је предводио Панатинаикос до победе са 34 поена, Немања Недовић је додао 17. У пораженом тиму Родриг Бобуа је постигао 16 поена, док је Елајџа Брајант меч окончао са 15.

Филип Петрушев ја на паркету провео 17 минута и уписао је по четири поена и скока. Други српски играч у редовима Ефеса, Василије Мицић није улазио у игру.

Клуб из Атине је сада на учинку 2-4, а турски тим 1-5.

БОНУС ВИДЕО: Опроштај Новице Величковића пред пуном Ареном