ПАРТИЗАН РАЗНЕО КРКУ: Црно-бели на плус 47, тим из Словеније доживео дебакл у "Пиониру"

23. 10. 2021. у 20:36

ПАРТИЗАН је разнео Крку у дворани "Александар Николић" са 92:45 у петом колу АБА лиге и задржао максималан учинак.

ПАРТИЗАН РАЗНЕО КРКУ: Црно-бели на плус 47, тим из Словеније доживео дебакл у Пиониру

Уживали су навијачи на трибинама и гледали како изабраници Жељка Обрадовића мељу ривала. Црно-бели су били одлични на оба краја терена, посебно у одбрани.

Најбољи показатељ за то је да је клуб из Новог Места у другом полувремену постигао само 17 поена, свега шест у трећој четвртини.

Све је идеално функционисало у игри Партизана. Шут за три поена био је одличан 50 одсто 15/30. Такође, да је било добро илуструје податак да тренер црно-белих није затражио ниједан тајм-аут на утакмици.

Већ после 20 минута кошарке било је јасно да ће се гости у Словенију вратити без тријумфа, пошто је домаћин водио са 15 разлике - 43:28.

За Обрадовића је добро и то да је успео да распореди минутажу играчима и сачува екипу за предсојеће изазове. Први је већ у среду када у Београд долази Турк Телеком на меч другог кола Еврокупа.

Најефикансији код победника био је Јам Мадар са 23 поена, по 15 су постигли Кевин Пантер и Родионс Куруц. На другој страни девет поена постигао је Јуриј Мацура, Јан Коси је додао осам.

После овог кола Паритзан има учинак 5-0, а Крка 2-3.