ЦРНО-БЕЛИ БРОЈАЛИ ДО 106! Партизан на старту Еврокупа силан у нападу, завршница покварила сјајну слику

А. Илић

19. 10. 2021. у 21:44 >> 21:44

КОШАРКАШИ Партизана на идеалан начин започели су поход у Еврокупу. Доминирао је тим Жељка Обрадовића, а причаће се у данима пред нама о фантастичној игри црно-беле чете. Црно-бели савладлаи су Хамбург резултатом 97:106 (24:28, 16:33, 26:27:31:18)

Узбудљиво  вече виђено је у "Едел Оптикс Арени" где је Партизан у завршници умало прокоцкао велику предност.

Прва четвртина једина је у којој је немачки тим београдском тиму успео да пружи неки отпор. У два наврата изабраници Жељка Обрадовића имали су предност од пет поена, док је домаћи састав успео да једном дође до четири поена предности, сабрали су се гости, који до краја деонице долазе до 24:28.

У другој четвртини невероватну игру приказали су Јам Мадар кога су три брза пенала зауставила када је био у налету, као и Далас Мур који је погодио три тројке из исто толико покушаја, али најзапаженији био је Кевин Пантер који је додао 19 поена  за нешто више од 14 минута на паркету. Како је време текло тако је предност тима из Хумске бивала све већа. Имали су максимално Обрадовићеви момци 22 поена, а на крају деонице 21 (40:61).

Велики посао тим из Београда је одрадио у другој четвртини, те је Рутински играо у трећој. У једном тренутку Партизан је имао и 28 поена предности на свом конту (43:71). Мур и Пантер наставили су по своме, а са друге стране Браун је био најрасположенији за игру. Након 30 минута игре 22 поена предности за српски тим - 66:88.

Партизанова предност топила се у последњој четвртини где су играчи црно-белих умало од готовог направили вересију. У једном тренутку током треће деонице Партизан је имао 28 поена предности, да би потом Хамбург успео да заостатак сведе на свега девет поена. Виђена је агресивна игра домаћег састава, Партизан је јефтино изгубио неколико лопти, али на крају тим из Хумске уписује прву победу у Еврокупу у новој сезони. Оно што би требало да буде за наук црно-белима јесте да се кошарка игра 40 минута.

Хамбург - Партизан 97:106 (24:28, 16:33, 26:27:31:18)

ХАМБУРГ: Браун Џ 18, Браун З 15, Вокер, Ди Лео 6, Хомсли 21, Рич, Меиснер 7, Кристен, Котсар 14, Хинрихс 10, Холац 6, Дрешер

ПАРТИЗАН: Курукс, Пантер 26, Лидеј 8, Загорац 6, Аврамовић 7, Копривица 6, Дангубић 10, Смаилагић 13, Мур 17, Глас, Трифуновић, Мадар 13

Хамбург - Партизан 97:106

40' Са пенала је Дангубић отклонио сваку сумњу око питања победника. Погодио је Мадар са пенала, потом из игре Хајнрихс за коначних 97:106

39' Игра Хамбурга је агресивна на обе стране, Смаилагић губи лопту, а Партизан успева да се одбрани потом. Бивши кошаркаш Голден Стејта био је прецизан два пута са слободног бацања. Партизан поново двоцифрен - 91:102. Краде потом Пантер лопту, а Лидеј промашује зицер.

37' Дозвољавају судије играчима немачког тима грубљу игру, а они то користе да смање заостатак на 86:97. Тројка Лидеја дошла је у правом тренутку. Холмсли ипак са пенала одржава наду Немаца, а потом Мадар губи лопту. Чека нас узбудљива завршница - 89:100. Браун је промашио два пенала, уследио је прекршај Лидеја. Браун је сада успео да се искупи и погоди оба пута 90:100.

34' Партизан мора да се тргне, јер посао још увек није завршен, у томе им је са пенала помогао Смаилагић - 78:95.

33' Још једна тројка Брауна, Партизан мора да пронађе начин да га укроти, полако се топи предност црно-белих.

32' Браун се разиграо, погађа још једном, Мур у наредном нападу губи лопту - Немачки тим долази до 71:90.

Трећа четвртина 66:88

"ЖЕЉКО, ШТА МИ УРАДИ?!" Навијач Партизана очајан што ће "морати да навија за Албанију" (ВИДЕО)

30' Џелом Браун је прошао између двојице играча српског тима, поентирао уз фаул 63:84. Кејлеб Холмси 14. поеном затвара четвртину уз одличну тројку - 66:88.

29' Ди Лео се уписао на семафор, а одмах је одговорио талентовани Балша Кобривица који лагано закуцава. Пантер наставља да "цепа мрежицу" ривала, овога пута са пенала за 60:82.  Кевин Пантер се игра, још једном је из игре био прецизан, не могу играчи немачког тима никако да га одбране.

27' Упалио је машину Лидеј који сада долази до тројке за 58:78.

26' Коначно, први поени Зека Лидеја у мечу, а потом је након прелепе акције Мадара и Аврамовића поенима завршио Смаилагић.

24' Губе кошаркаши црно-белих две лопте, а серијом од 6:0 Хамбург смањује заостатак на 50:71 - минут одмора тражио је Жељко Обрадовић.

23' Пошао је Пантер на улаз, уочио слободног Даласа Мура, а Американац погађа четврту тројку из исто толико покушаја. Партизан се одлично одбранио у наредном нападу ривалу је истекло време за напад - 43:71.

22' Кевин Пантер са пенала долази до свог 22. поена у мечу, а Партизан највеће предности до сада - 43:67.

21' Лидеј се мучи са шутем, пре тога направио је фантастичним дриблигом Дангубић простор за тројку, наставио је где је Партизан стао у првом полувремену вратио је са друге стране Браун - 43:64.

Друга четвртина 40:61

20' Одлична игра црно-белих у другој четвртини. Виђен је потпуни контраст у односу на прву у којој је екипа Жељка Обрадовића у потпуности контролисала игру 40:59 за Партизан. Пантер је убацио 19 поена, Мур и Мадар по 11.

19' Загорац и Мур су  у завршници друге деонице преузели контролу на терену, помогао је тројком и Дангубић, црно-бели долазе до 20 поена предности, а Браун погађа тројку са друге стране.

16' Серију црно-белих од 8:2 прекинуо је са пенала Џејлон Браун - 33:49. Далас Мур као мађионичар вади нову тројку из шешира, био је одлично покривен, шутирао у паду, а то га није омело - 33:52.

15' Промашио је тројку Пантер, а највиши у скоку у срцу рекета домаћег тима био је Загорац, који потом  поентира и у наредном узима лопту и под својим кошем. Загорац још једном након соло акције био је прецизан 31:49.

14' Копривица са једне, Холмсли са друге стране погађају. Одржава двоцифрену предност тим Жељка Обрадовића, након егала у првој, одлична друга четвртина за сада за београдски тим - 31:41. Уписују се и Пантер и Смаилагић. Расте осетно предност "парног ваљка".

13' Сада је и Коцар натеран на грешку. Закључао је Партизан рекет, а Далас Мур је коначно опустио руку. Прво двоцифрено вођство за Партизан 26:36, а Коцар поново смањује на осам. Далас Мур је поново утишао дворану, нова тројка 28:39

12' коначно је Партизан "притегао одбрану. Поентирао је расположени Мадар, а са друге стране фантастичан Партизан у одбрани. Уследила је трећа тројка Израелца за 26:33, а тренер Тауверса принуђен је био да тражи минут одмора.

Прва четвртина 24:28

10' Далас Мур са пенала враћа Партизан у вођство 24:26. Пресинг на центру приликом преношења лопте задаје доста проблема Партизану који има шест изгубљених лопти до сада. Разлику на семафору имаће прилику да поправе након техничке Холмслија који је приговорио судијама, два пута прецизан је био крилни кошаркаш црно белих. Мадар је погодио за три, време на семагору је већ истекло - 24:28

9' Покушава да разбуди тим Обрадовић честим ротацијама, али играчи домаћег тима чувају предност. Брза игра на обе стране, тројка Мадара, па нови поени Мејснера -24:24.

7' Уследио је период "тврде" игре, играчи Тауверса затворили су рекет, а потом је Кејлеб Холмсли далекометном тројком увећао предност Хамбурга - 20:16. Узвратио је израелски кошаркаш Мадар тројком за прекид серије Немаца.

6' Холмсли је сада био прецизан, серија 7:0 домаћег састава и ново вођство 17:16

5' Сада погађа Хајнрих, а потом Смаилагић јефтино губи лопту, одлучио је да пренесе лопту на половину противника, а  то се неславно завршило. Брзо се истопила предност Партизана - 14:16

4' Након скока Смаилагића Кевин Пантер са велике удаљености преко Џејлона Брауна погађа тројку уз фаул. Три поена предности након пенала за Обрадовићев тим - 10:13. Сада је Јам Мадар добро реаговао Пантер поново погађа уз фаул - 10:16.

3' Управо је Коцар четвртим поеном донео прво вођство домаћем саставу, а потом Аврамовић новим поенима враћа парни ваљак у вођство - 8:9.

2' Тројка Алексе Аврамовића, прва на мечу - 2:7. Коцар је био прецизан. Центар Немаца једини је на почетку расположен за игру.

1' Утакмица у Хамбургу је почела. Атмосфера у дворани је права кошаркашка, а Партизан има велику подршку навијача са трибина. Први напад има гостујући тим.  Смаилагић у маниру плејмејкера прролази и долази до првих поена у мечу. Потом Коцан прави фаул у нападу. Погодио је и Пантер за 0:4. Први поени Холаца за домаћи састав.

Уочи меча

Обрадовић је освојио девет титула у Евролиги, а под овим именом, имаће прилику да дебитује у Еврокупу.

Црно-бели ће у вечерашњем мечу морати да обрате пажњу на Кристена Робина и Калеба Хомеслија који су убитачни иза линије за три. То ипак не умањује чињеницу да је Партизан апсолутни фаворит.

- Анализирали смо противника. Играју агресивну кошарку, константно трче, нема дилеме да морамо да им ограничимо транзицију. Играју чврсту одбрану током 40 минута. Морамо бити спремни да зауставимо њихове најбоље играче, рекао је Жељко Обрадовић пред овај сусрет.

Далас Мур је рекао да црно-бели иду меч по меч:

- Концентрисани смо само на себе. Чека нас утакмица против Хамбурга, Немци играју добру одбрану, а ми ћемо учинити све што је у нашој моћи да испунимо захтеве тренера и обезбедимо победу. Гледали смо њихове мечеве и сада имам утисак да их познајемо боље него раније. На њихову транзицију морамо да одговоримо добром одбраном, рекао је кошаркаш Партизана.

Хамбург и Партизан срешће се вечерас по први пут.

БОНУС ВИДЕО Како је Београд дочекао кошаркаше који су у Индијанаполису добили и "Дрим тим"

ЗАПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39

ОКО МЕНЕ ШПРИЦЕВИ, СЕКТЕ Бане објаснио зашто је морао да пусти децу да оду код мајке

"ОКО МЕНЕ ШПРИЦЕВИ, СЕКТЕ" Бане објаснио зашто је морао да пусти децу да оду код мајке

ИСТАКНУТИ глумац Бане Видаковић, који је пре три године осуђен због недозвољеног држања хероина за личну употребу, говорио је о породици и деци коју је, каже, управо због наркотика склонио из Србије.

29. 03. 2024. у 08:36