ЗВЕЗДИНА ОДБРАНА НЕ СТАЈЕ: Црвено-бели из минус 16 у плус 15!

17. 10. 2021. у 22:55

Кошаркаши Црвене звезде победили су вечерас на свом терену екипу Цедевита Олимпије са 79:64 (17:24, 23:15, 16:16, 23:9), у последњем мечу четвртог кола АБА лиге.

Најбољи учинак у домаћем тиму имали су Лука Митровић и Остин Холинс са по 13 поена. Митровић је у победи забележио и пет скокова.

Никола Ивановић је за Звезду постигао 12 поена, уз пет скокова и четири асистенције.

У екипи из Љубљане најефикаснији је био Јака Блажич са 16 поена и пет скокова, Мелвин Ејџим је уписао 13 поена и четири скока, а Лука Рупник је додао 11 поена и пет асистенција.

Бољи ривал у првој четвртини била је словеначка екипа, која је у два наврата имала и двоцифрену предност.

Гости су и на почетку друге деонице увећавали вођство, а највеће је било 19:35. Звезди је припао други део друге четвртине, па је у самом финишу дошла и до предности са којом се отишло на одмор (40:39).

Већи део треће четвртине предност је била на страни гостију, али је Звезда у завршници успела да задржи минималну предност (56:55).

Црвено-бели су успели да одличном игром у последњем делу дођу до убедљиве победе.

Звезда заузима друго место на табели АБА лиге (3/1), док је Цедевита Олимпија на шестом месту са две победе и два пораза.

У следећем колу Звезда гостује Морнару у Бару, а Цедевита Олимпија дочекује Будућност.