ШАМПИОН ЕВРОПЕ У АГОНИЈИ: И Олимпија Милано победила Ефес, клуб из Истанбула уписао нови пораз

15. 10. 2021. у 22:25

НЕ иде, па не иде Ефесу на старту сезоне у Евролиги. Тим Ергина Атамана уписао је и четврти пораз. Овога пута Олимпија Милано је у "Мадиоланум Форуму" победила шампиона Европе са 75:71.

Четири меча - четири пораза. То је биланс Василија Мицића и другова до сада у елитном такмичењу. Једина срећа је што је почетак сезоне, па времена за исправке још увек има. Ипак, ако се Ефес што пре не пробуди упитна може бити и борба за плеј-оф Евролиге.

Добру прву четвртину одиграли су гости, али их је лоша игра у другој коштала губитка првог полувремена - 42:36.

Наставили су "манекени" да доминирају и у трећеме периоду. Ипак, Ефес је одбио да се преда и успео је да уведе утакмицу у неизвесну завршницу. Ту се боље снашао тим Етореа Месине и дошао је до новог тријумфа.

Код победника се највише истакао Малком Дилејни са 15 поена, пратио га је Девон Хол који је постигао 13. На другој страни Василије Мицић је поново био најбољи, завршио је утакмицу са 17 поена, док је Адријан Моерман додао 13.

Олимпија Милано сада има учинак 4-0, а клуб из Истанбула 0-4.

БОНУС ВИДЕО: Опроштај Новице Величковића пред пуном Ареном