ОГЛАСИЛИ СЕ НАВИЈАЧИ ЗВЕЗДЕ: Ево шта кажу о Калинићевом покајању

Марко Паунић
Марко Паунић

13. 10. 2021. у 13:09

КОШАРКАШ Црвене звезде Никола Калинић извинио се због изјава о Косову и Метохији пре неколико сезона у једном интервјуу који је изазвао буру и револт навијача Звезде, који су га жестоко извређали када је као играч Фенербахчеа гостовао у Арени на мечу против црвено-белих.

ОГЛАСИЛИ СЕ НАВИЈАЧИ ЗВЕЗДЕ: Ево шта кажу о Калинићевом покајању

Фото: Н. Параушић

Његов повратак у Звезду ове сезоне узбуркао је духове на Маракани, многи су се питали како ће "делије" дочекати Калинића и да ли ће можда и бојкотовати клуб ове сезоне.

Међутим, Калинић је начинио први потез, извинио се због спорне изјаве, истакавши да је она погрешно протумачена и да га то боли, као и да је за њега Косово и Метохија неизоставни део Србије.

Такође, Калинић је одлучио да једну своју месечну плату донира цркви наменски за помоћ српском народу на Косову и Метохији.

Убрзо након Калинићеве изјаве огласиле су се и "делије", које су издале саопштење и позив свим навијачима Звезде да дођу у Арену, после којег је јасно да су "ратне секире закопане".

Саопштење "делија" преносимо у целости:

- Делије су препознале добру вољу данашњим гестом који је изречен и надамо се искреним покајањем. Сходно томе, позивамо све Делије да дођу у Арену и подрже наше играче у евролигашкој утакмици.

- Сада и заувек скрећемо пажњу да нико никада неће бити добродошао у Звезду ако прича лоше о Србији, цркви, Звезди, Делијама! Црвена звезда је идеологија! Последње упозорење управи да следећи играч који дође, а идеолошки је неподобан, биће знак да будемо против исте. Без могућности за компромисом - наводи се у саопштењу "делија".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СПЕКТАКЛ У МАДРИДУ: Реал жели да остане у трци за титулу, Атлетико да му уништи шампионске снове

СПЕКТАКЛ У МАДРИДУ: Реал жели да остане у трци за титулу, Атлетико да му уништи шампионске снове

ЈЕДАН од највећих дербија светског фудбала игра се вечерас од 21.00 на "Сантијаго Бернабеу" где ће Реал Мадрид дочекати Атлетико у мечу који може имати огроман утицај на расплет шампионске трке у Ла Лиги.

22. 03. 2026. у 07:30

Коментари (2)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута