ЕВРОЛИГА: Ефес прокоцкао плус 19, Алба срушила Фенер

12. 10. 2021. у 22:25

ЕФЕС се мучи на почетку сезоне у Евролиги. Тим из Истанбула је поражен од Асвела у Француској са 75:73.

Пораз као пораз може да се деси, али шампион Европе је испустио предност од 19 разлике. То је прошле сезоне било незамисливо.

Ефес је после првог полувремена имао предност од 14 рзлике - 35:49. На старту треће четвртине та разлика је отишла на поменутих 19 (37:56). Све је ишло ка томе да ће изабраници Ергина Атамана остварити убедљив тријумф у дворани "Астробал", али питао се за нешто и домаћин.

Фантастичан други део меча одиграо је тим Ти Џеја Паркера и на крилима сјајног Криса Џонса (16 поена) успео да стигне до нове, треће победе у елитном такмичењу.

Најефикаснији код Асвела био је поменути Крис Џонс са 16 поена, Вил Хауард је додао 13. Код Ефеса најбољи је био Василије Мицић са 25 поена, док је Шејн Ларкин постигао 15. Филип Петрушев је играо само два минута и остао је без учинка.

Асвел је максималан 3-0, а тим из Истанбула има учинак 0-3.

Фенербахче, који са клупе предводи Александар Ђорђевић поражен је у Берлину од Албе са 84:70 и ово му је други неуспех у Евролиги.

Исто као и Ефесу десило се и Фенеру. Добро прво полувреме, лоше друго. Одбрана је била испод нивоа. Екипа српског стручњака је примила чак 57 поена у других 20 минута. Када се тако лоша дефанзива игра на оваквом нивоу такмичења порази су неминовни.

Екипу из Немачке до тријумфа је предводио Оскар да Силва са 22 поена, Маодо Ло је уписао 21. На другој страни Нандо де Коло је окончао меч са 15. Марко Гудурић је постигао три.

Алба је дошла до првог тријумфа и има учинак 1-2, баш као и Фенер.

ЗАПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00