МЕГА КРЕНУЛА ПА СТАЛА: Цибона после преокрета славила у Загребу

04. 10. 2021. у 20:26

У претпоследњем мечу 2. кола АБА лиге Цибона је победила Мегу после продужетка 89:84. По четвртинама је било 19:22, 14:25, 26:14, 19:17 и 11:6.

Цибона остаје стопроцентна после два кола. Цибоси су у дворани “Дражен Петровић” срушили Мегу. Београђани су доминирали у првом полувремену и на велики одмор су отишли са 14 поена предности.

Загрепчани су се опоравили у другом полувремену и направили велики преокрет. Тачније, 40 минута игре је завршено без победника 78:78, да би у додатних пет минута Цибона славила са 11:6 за коначних 89:84.

Цибону су до победе водили Риверс са 24 поена и Вилдоза са 23 поена. Гегић је додао 15, док је Пркачин подбацио са седам поена. Код Меге је најефикаснији био Симанић са 21 поеном, док је 14 кошева додао Рудан. На по 13 кошева су се зауставили Блачеровски и Марковић.