ПАРТИЗАН ОД ГОТОВОГ ДО "ВЕРЕСИЈЕ": Црно-белима недовољно +17, Обрадовићеви пулени пали у продужетку!

А. Илић

18. 09. 2021. у 21:06 >> 21:08

ПАРТИЗАН је у полуфиналу Павлос Ђианакопулос турнира који се игра у Атини играо против Панатинаикоса. Српски представник славио је 89:85: (14:20, 17:28, 28:20, 21:12, 9:4)

ПАРТИЗАН ОД ГОТОВОГ ДО ВЕРЕСИЈЕ: Црно-белима недовољно +17, Обрадовићеви пулени пали у продужетку!

Изабраници Жељка Обрадовића од самог почетка меча били су бољи ривал, од средине прве четвртине успоставили су контролу игре, након прве деонице дошао је Партизан до +16.

Предност тима из Хумске у другој деоници наставила је да расте, те су у једном моменту водили и са 17 поена.

Контролисао је Партизан игру и у наставку, све до половине четврте деонице када је тројком Перија грчки тим дошао до заостатка од само два коша.

Уследио је празан ход Жоцових пулена, те на четири минута до краја Пао први успева да дође до три поена предности. Серијом од осам нула зелени долазе до +5 на семафору.  Управо су толико поена играчи београдског тима постигли  за седам минута.

Стегла се рука кошаркашима "парног ваљка", два пута били су половични након пенала, а потом након контре Ледеј спушта заостатак гостију на пола коша (78:77). Уследила је неизвесна завршница након тројке Радета Загорца за 80:80. Искусни Загорац је потом одличном одбраном натерао Грке на грешку.

Хтео је превише у завршници регуларног дела Јам Мадар, а његова жеља да реши утакмицу у два изгледна покушаја увела је дуел у продужетке.

Кад год се Партизан приближио уследила је тројка домаћина, био је ту или Пери, или Еванс. У последњи минут продужетка Панатинаикос је ушао са једним поеном предности. Имао је Рос два пенал , промашио је оба, Ледеј избацује лопту у аут, нови напад за грчког евролигаша. Казнио је Папапетру тројком црно-беле +4 за Пао. На крају резултатом 89:85 завршен је меч.

БОНУС ВИДЕО

ПУТИН ОДГОВОРИО НА ПОНИЖАВАЊЕ РУСИЈЕ: Ево шта је поручио светским моћницима спорта пред Олимпијске игре Париз 2024

ПУТИН ОДГОВОРИО НА ПОНИЖАВАЊЕ РУСИЈЕ: Ево шта је поручио светским моћницима спорта пред Олимпијске игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. А како најновије вести на тему "спортске санкције Русима" уопште нису наивне, последња дешавања и досад највеће понижење за спортисте Руске Федерације довели су и до реакције руског председникам Владимира Путина.

18. 03. 2024. у 15:33