"ШТА ГЛЕДАШ У ПРАЗНО?! МЕНЕ ГЛЕДАЈ!" Када Дуда затражи тајм-аут све је прштало (ВИДЕО)

Novosti online

16. 09. 2021. у 10:08

КОШАРКАШКИ тренер Душан Дуда Ивковић преминуо је у 78. години, а иза себе је оставио богату историју и заувек ће бити запамћен како по кошаркашком знању, тако и по специфичном односу са играчима.

ШТА ГЛЕДАШ У ПРАЗНО?! МЕНЕ ГЛЕДАЈ! Када Дуда затражи тајм-аут све је прштало (ВИДЕО)

Фото: Принтскрин

Дуда Ивковић је био један од најбољих селектора у историји југословенске и српске кошарке, освајао је бројне медаље и значајно обликовао генерације српских кошаркаша.

Велики педагог, кошаркашки зналац, посебно се истицао приступом кошаркашима нарочито у моментима када његовим екипама није ишло добро.

- Шта гледаш у празно? Мене гледај! - била је само једна од легендарних реченица.

Дуда Ивковић је преминуо у 78. години, 16. септембра 2021. у болници у Београду.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БИЋЕ ГОЛОВА НА СЕНТ ЏЕЈМСИСУ: Њукасл мора напасти грађане ако мисли да се поново нађе у финалу

БИЋЕ ГОЛОВА НА "СЕНТ ЏЕЈМСИСУ": Њукасл мора напасти "грађане" ако мисли да се поново нађе у финалу

ЊУКАСЛ и Манчестер сити укрстиће копља вечерас на "Сент Џејмсис парку" у првом мечу полуфинала ЕФЛ купа. Ово је обрачун актуелног освајача и клуба који жели да врати трофеј у своје витрине после неколико година паузе, тако да би требали гледати сјајан полуфинални двомеч.

13. 01. 2026. у 06:30

БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина

БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина

МНОГИ сањају о животу у Немачкој, Аустрији или Швајцарској, замишљајући мир, ред и бољи стандард. Ипак, искуства наших људи који су се преселили откривају да живот у западној Европи често носи неочекиване изазове који могу шокирати оне који су навикли на балканску спонтаност и топлину.

13. 01. 2026. у 10:22

Коментари (2)

СКРАСИО СЕ СА ВОДИТЕЉКОМ: Редитељ је био муж Неде Арнерић, са Тањом Бошковић има двоје деце, волео је и мисицу и њену рођаку