ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ОСВОЈИЛА ТУРНИР У МИНХЕНУ: Митровић кошем у последњој секунди срушио Бајерн

12. 09. 2021. у 20:08

КОШАРКАШИ Црвене звезде освојили су "Магента куп" у Минхену, пошто су победили Бајерн у финалу са 70:68.

Јунак тријумфа црвено-белих био је повратник у екипу Лука Митровић који је кошем у последњој секунди погодио из продора и донео победу свом тиму.

Још једном је шампион АБА лиге креирао сјајан преокрет, на полувремену је губио 13 разлике - 37:24, али је одличном игром у другом делу меча, посебно четвртој четвртини успела да преокрене резултат и слави.

Звезда је последњи квартал добила са 30:16. Занимљиво дала је више поена у овој деоници него у целом првом полувремену.

Финиш је био драматичан. Никола Ивановић је са два бацања донео Звезди +4 на минут и три секунде до краја, па Хилиард на 40 секунди до краја враћа Бајерн на -2. Потом је Рубит погодио тешку двојку за изједначење.

Лука Митровић је пробио и ишао на улаз – погодио је за победу уз звук сирене!

Црвено-бели су овај меч играли ослабљени. У саставу није било Арона Вајта који је против Панатинаикоса доживео тешку повреду, меч су пропустили Огњен Добрић, Марко Симоновић и Дејан Давидовац.

Најефикаснији код победника био је Никола Калинић са 14 поена, пратио га је Лука Митровић са 12 и девет скокова. На другој страни Огастин Рубит је постигао 16, док су по 14 постигли Дешон Томас и Дарун Хилијард. Бивши играчи Партизана Огњен Јарамаз и Владимир Лучић постигли су два, односно пет поена.

Треће место на овом турниру осовјио је Панатинаикос који је после два продужетка победио Виртус са 112:111.

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00