ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ОСВОЈИЛА ТУРНИР У МИНХЕНУ: Митровић кошем у последњој секунди срушио Бајерн

12. 09. 2021. у 20:08

КОШАРКАШИ Црвене звезде освојили су "Магента куп" у Минхену, пошто су победили Бајерн у финалу са 70:68.

Јунак тријумфа црвено-белих био је повратник у екипу Лука Митровић који је кошем у последњој секунди погодио из продора и донео победу свом тиму.

Још једном је шампион АБА лиге креирао сјајан преокрет, на полувремену је губио 13 разлике - 37:24, али је одличном игром у другом делу меча, посебно четвртој четвртини успела да преокрене резултат и слави.

Звезда је последњи квартал добила са 30:16. Занимљиво дала је више поена у овој деоници него у целом првом полувремену.

Финиш је био драматичан. Никола Ивановић је са два бацања донео Звезди +4 на минут и три секунде до краја, па Хилиард на 40 секунди до краја враћа Бајерн на -2. Потом је Рубит погодио тешку двојку за изједначење.

Лука Митровић је пробио и ишао на улаз – погодио је за победу уз звук сирене!

Црвено-бели су овај меч играли ослабљени. У саставу није било Арона Вајта који је против Панатинаикоса доживео тешку повреду, меч су пропустили Огњен Добрић, Марко Симоновић и Дејан Давидовац.

Најефикаснији код победника био је Никола Калинић са 14 поена, пратио га је Лука Митровић са 12 и девет скокова. На другој страни Огастин Рубит је постигао 16, док су по 14 постигли Дешон Томас и Дарун Хилијард. Бивши играчи Партизана Огњен Јарамаз и Владимир Лучић постигли су два, односно пет поена.

Треће место на овом турниру осовјио је Панатинаикос који је после два продужетка победио Виртус са 112:111.