ПАРТИЗАН УВЕК ПОБЕЂУЈЕ У ИСТАНБУЛУ: Луда утакмица са три продужетка припала црно-белима

11. 09. 2021. у 18:55

ЛУДНИЦА У ИСТАНБУЛУ! Кошаркаши Партизана савладали су Монако, актуелног шампиона Еврокупа, после три продужетка и више од три сата игре - 120:114 - и пласиртали се у финале турнира

Тамо ће противник изабраницима Жељка Обрадовића бити бољи из окршаја Фенербахчеа и Уникса.

Утакмица је обиловала са много узбушења и преокрета, а црно-бели су успели да тријумфу после велике борбе.

Клујчна бацања на крају трећег продужетка је погоди Зек Ледеј који је четири пута био прецизан.

У последњој четвртини је виђен егал, играло се тврдо, са малим бројем поена, али прошлосезонски освајач Еврокупа је успео да преокрене у последњим тренуцима меча после тројке Мотума и поведе са 84:83, међутим Пантер са линије слободних бацања доноси продужетке 84:84.

У продужецима је виђена права драма и прегршт атрактивних потеза у којима је предњачио Смаилагић који је бриљира и са дистанце и испод коша.

Међутим, одлука о победнику није пала ни после два продужетка, у оба је Монако имао шутеве за победу, али морало је да се одигра додатних пет минута.

Губио је Партизан, али тројкама Мадара и Пантера долазе на кош предности на два минута до краја, па бацањима Милетића на +4.

После коша Монака, Мадар новом тројком шаље Партизан на +5 на минут до краја.

На 20 секунди до краја Монако смањује на поен заостатка и ушло се у пенал завршницу.

Лидеј је погодио два пенала за +3 на 15 секунди до краја. Партизан се одбранио и новим пеналима запечатио утакмицу.