ЈОШ ЈЕДНА ПОБЕДА ПАРТИЗАНА: Црно-бели после преокрета славили у Крагујевцу (ВИДЕО)

11. 09. 2021. у 15:37

ФУДБАЛЕРИ Партизана задржали су стоодстотан учинак у првих седам кола Супер лиге, уз импресивну гол-разлику од 25:2, пошто су у Крагујевцу савладали домаћу екипу Радничког са 3:1.

Стрелци за црно-беле били су Јојић у 39, Холендер у 45. и Рикардо у 48. минуту.

Стадион "Чика Дача" у Крагујевцу дочекао је после седам година сусрет Радничког и Партизана. Један од дербија осмог кола Супер лиге Србије почео је одлично за домаћу екипу пошто је аутоголом Саничанина повела већ у осмом минуту.

Деби у црно-белом дресу дочекао је Холанђанин Мениг, али га упркос неколико добрих прилика није крунисао голом.

У наредном колу Партизан на свом стадиону дочекује Црвену звезду.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Крај утакмице, Партизан је освојио нова три бода.

83. минут - Лековић је одлично интервенисао и још једном спречио Менига да се упише у стрелце.

80. минут - Непуна два минута након уласка у игру покушао је Лутовац, али безуспешно.

78. минут - Лутовац и Шћекић мењају Јојића и Рикарда.

75. минут - Рикардо је већ почео да прославља нови гол Партизана, али је статива спасила Лековића као малопре пречка Поповића.

72. минут - МАло је недостајало да Мениг на дебију постигне и први гол за Партизан, с друге стране још боља прилика за Раднички, али је Недељко Ковинић главом погодио пречку гола већ савладаног Поповића.

60. минут - Промене у Партизану. Излазе Јовић, Марковић и Холендер, улазе Натхо, Терзић и дебитант Менинг.

54. минут - Два пута је покушао Мирић да смањи предност Партизана. Прво је његов шут блокирао Саничанин, а потом је први стрелац Радничког пребацио гол.

48. минут - ГОЛ!!! Партизан је идеално отворио друго полувреме и преко Рикарда удвостручио вођство. Значајан део посла претходно је Лазар Марковић, а голу је кумовала и грешка Алексе Дамјанца.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

Биле су две спорне ситуације током првог полувремена. У петом минуту Рикардо је изашао сам испред Лековића, али је судија Остраћанин досудио офсајд, иако га тв снимак демантује. У 33. минуту тражио је Лазар Марковић пенал пошто је Видовића лопта погодила у руку након шута капитена црно-белих али је ВАР пресудио у корист Радничког.

Завршено је прво полувреме у коме је Партизан потврдио улогу фаворита, иако су домаћи стигли до раног вођства, захваљујући неспретној реакцији штопера црно-белих Саничанина. Преокрет је стигао крајем овог дела игре преко Јојића и Холендера.

45. минут - ГОООЛ! Филип Холендер је погодио за преокрет црно-белих у Крагујевцу - 2:1.

43. минут - Дуг напад Партизана. Почео га је Лазар Марковић по десном крилу, наставио по левом јовић, а завршио непрецизним ударцем Холендер.

38. минут - ГОЛ!!! Јојић бомбом доноси изедначење.

38. минут - Лепо је прошао по десном крилу Мирић, али је сам себе осујетио неозбиљним покушајем да изнуди прекршај.

У исто време игра се и утакмица у Новом Саду између Војводине и МЕталца, а гости воде од 29. минута поготком Антонијевића.

33. минут - сигнализирај уфудбалери Партизана судији Остраћанину да је један играч Радничког играо руком у казненом простору. Зауставио је шут Лазара МАрковића после центаршута јојића. ВАР је одбио захтев црно-белих.

30. минут - Холендер је упослио јовића који је покушао да прогура лопту кроз ноге дефанзивцу Радмничког, али ништа од тога.

28. минут - Најозбиљнија претња Радничког још од водећег гола. Корнер је извео Томић, било је гужве у казненом простору, али одбранили су се црно-бели.

26. минут - Дамјанац зауставља Рикарда у новом покушају.

23. минут - Холендер шутира а лопта кроз кишу ногу одлази у корнер. Одбранио се домаћин после ударца из угла, али наставља се иницијатива Партизана...

15. минут - Продор Немање Јовића, али су га удовјили Видовић и Варјачић, пао је млади офанзивац Партизана, али се игра наставља.

14. минут - Нову шансу имао је Рикаро, али изблокиран је нападач црно-белих.

8. минут - ГОЛ!! Води Раднички!!! Саничанин је преварио свог голмана.

6. минут - Рикардо Гомеш је изашао сам испред голмана Крагујевчана, али је акција прекинута због офсајда. Поновљени снимак сведочи да је судија Станко Остраћанин погрешио у овој процени.

1. минут - Почела је у такмица на стадиону Чика Дача. Време је лепо, терен изгледа добро, а и трибвине су солидно попуњене.

РАДНИЧКИ 1923 – ПАРТИЗАН 1:3

(Саничанин '8аг - Јојић '39, Холендер '45, Рикардо '48)

Крагујевац

Стадион: Чика Дача

Судија: Станко Остраћанин

РАДНИЧКИ 1923: Лековић - Варјачић (Живковић), Филиповић, Дамјанац, Лакићевић - Драгутиновић (Ковачевић), М. Видовић - Илић (Вићентијевић), Трифуновић (Бурмаз), Томић (Ковинић)– Мирић. Тренер: Владимир Раденковић.

ПАРТИЗАН: Поповић – Живковић, Вујачић, Саничанин, Урошевић – Здјелар, Јојић (78. Шћекић)– Холендер (60. Терзић), Марковић (60.Мениг), Јовић (60.Натхо)– Рикардо (78. Лутовац). Тренер: Александар Станојевић.

Гости желе да наставе са победама, а до сада су их наређали шест (имају меч мање). Крагујевчани су сезону отворили са две победе, а онда у наредних пет мечева освојили само два бода.

Тренер Партизана Александар Станојевић је мало комбиновао формацију, па ће на крилу да игра Филип Холендер. Мађарски репрезентативац је рођен у Крагујевцу, па ће сигурно желети да се покаже пред навијачима.

На терену ће за домаће од старта да игра Немања Томић, који је некада носио дрес Партизана. Утакмица почиње у 16 часова, а правду дели Станко Остраћанин из Краљева.