ШПАНИЈА ВРАТИЛА СРБИЈИ ЗА ПОРАЗ НА ЕП: Наше лавице водиле три четвртине, а онда силовита завршница "црвене фурије"

Новости

29. 07. 2021. у 10:25

Други меч за кошаркашице Србије на Олимпијским играма и први пораз.

ШПАНИЈА ВРАТИЛА СРБИЈИ ЗА ПОРАЗ НА ЕП: Наше лавице водиле три четвртине, а онда силовита завршница црвене фурије

У оквиру групе "А" наше даме су поражене од селекције Шпаније резултатом 85:70 (44:41).

Прво полувреме било је неизвесно, а наше даме су већином биле у вођству. Имале су Српкиње у једном моменту и +10 у том делу игре, али је Шпанија успела да смањи на три поена разлике пред одлазак на одмор - на семафору је писало 44:41 за Србију.

У истом ритму се играла и трећа четвртина. Србија је чувала малу предност, а Шпанија је непрестано дисала за вратом и чекала своју шансу. И дочекала ју је - у самом финишу треће четвртине су повеле и са +1 ушле у последњу деоницу. Резултат је тада био 59:58 за Шпанију, која од четврте четвртине почиње да доминира. На крају, убедљивија победа него што је то игра на паркету показала.

Најефикаснија кошаркашица у српском тиму била је Јелена Брук са 16 поена, а пратиле су је Андерсон (13), Крајишник-Јовановић (11) и Васић (11). Највише поена у Шпанији постигла је Торенс (25), а силовита је била и Ндур (20).

Standings provided by SofaScore LiveScore

Вратиле су тако Шпањолке мило за драго нашим кошаркашицама које су их избациле у четвртфиналу недавно завршеног Европског првенства - и то после продужетака.

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45