СРБИЈА САЗНАЛА РИВАЛА У ПОЛУФИНАЛУ КВАЛИФИКАЦИЈА ЗА ОИ: Италија и Порторико одиграли одличан меч

01. 07. 2021. у 18:43

КОШАРКАШИ Србије играће у полуфиналу квалификација за Олимпијске игре против Порторика који је изгубио од Италије у једној сјајној утакмици.

"Азури" су славили у дворани "Александар Николић" после преокрета са 90:83 (18:24, 19:20, 27:14, 26:25).

Утакмица је била веома борбена и на крају је пресудио квалитет Италијана и добра трећа четвртина тима Ромеа Сакетија.

Имао је Порторико седам поена предности после 20 минута кошарке и јасно је ставио до знања ривалу да ће морати добро да се помучи да их савлада.

Италија је стварно морала да се помучи. Успела је на крају да победи и закаже дуел са победником меча Доминиканска Република - Филипини.

"Азуре" су до тријумфа предводили Симоне Фонтекио и Нико Манион који су постигли по 21 поена, Ахиле Полонара је забележио дабл-дабл 18 поена и 11 скокова. Код Порторика најбољи је био Ђан Квавел са 24 поена, док је Гери Браун меч онончао са 16 поена и исто толико асистеција.

Подсетимо, полуфинала су на програму у суботу, 3. јула.