СРПКИЊЕ У ЧЕТВРТФИНАЛУ ЕП: Црногорке лак залогаj за наше девојке
Женска кошаркашка репрезентација Србије пласирала се данас у четвртфинале Европског првенства у Валенсији, пошто је у утакмици трећег кола Групе Б победила Црну Гору са 87:75 (19:24, 26:15, 21:19, 21:17).
Фото: ФИБА
Србију је предводила Тина Крајишник са 20 поена и девет скокова, Ивон Андерсон постигла је 14 поена, а Јелена Брукс 13. Соња Васић у победи је учествовала са 12 поена, четири скока и четири асистенције, а Невена Јовановић са 11 поена и пет скокова.
У екипи Црне Горе најефикаснија је била Маркиша Гетлинг са 22 поена и шест скокова. Божица Мујовић додала је 10 поена и 12 асистенција, а са 10 поена утакмицу је завршила и Јелена Дубљевић.
Србија има све три победе у Групи Б и као првопласирана се директно пласирала у четвртфинале. Црна Гора има четири бода и играће у понедељак у осмини финала.
Четвртфиналне утакмице играју се 23. јуна, полуфинала су на програму три дана касније, а финале се игра 27. јуна.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
СРБИЈА ОДРЖАЛА ЧАС КОШАРКЕ ГРЧКОЈ: Наше девојке убедљиво дошле до друге победе на ЕП
18. 06. 2021. у 13:42
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ХРАБРО ЗА НАСТАВАК ЕВРОПСКОГ СНА: Војводина јури гол заостатка на "Групама арени"
Војводина ће ове вечери на "Групама арени" (20.15) покушати да надокнади гол заостатка против Ференцвароша и избори пласман у друго коло квалификација за Лигу Европе. Мађарски шампион из претходних година славио је са 2:1 у Новом Саду, па пред својим навијачима има лепу прилику да заврши започети посао и обезбеди двомеч са холандским Твентеом.
16. 07. 2026. у 07:00
КО КАЖЕ ДА СУ НЕПОБЕДИВИ! Првак Европе шокирао двоструког шампиона света и оставио га без финала Мундијала! (ВИДЕО)
Фудбалска репрезентација Шпаније играће у финалу Светског првенства, пошто је савладала селекцију Француске резултатом 2:0 (1:0).
14. 07. 2026. у 22:59
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)