БРАВО ЛАВИЦЕ: Србија након драме савладала Италију на Европском првенству!

17. 06. 2021. у 20:24

Велика победа наших кошаркашица против Италије после продужетка, у првој утакмици на ЕП у Валенсији - 86:81

Прво полувреме било је прилично изједначено. Екипе су се смењивале у вођству. Србије је боље кренула и преко Јелене Брукса и Соње Васић повела са 16:10. Италија је успела да успостави контролу и на крају прве четвртине дође до изједначења 19:19.

Наставиле су ривалке да диктирају темпо и средином другог периода дођу до рекродног вођства 29:25. У финишу првог полувремена разиграла се Ивон Андерсон, а Србија на истеку првог дела игре успела да дође до резултатског прикључка - 39:37.

Старт другог полувремена обелжиле су две тројке Александре Црвендакић. Међутим, српске кошаркашице су имале великих проблема у наставку у организацији игре. Бројне изгубљене лопте су имале велики утицај на резултат.

Италијнке су знале да казне грешке нашег тима и тако задрже преднст и на истеку 30. минута - 57:52.

Покушавале су српске репрезентативке на све начине да дођу до преокрета, али их шут никако није служио на почетку финалне деонице. Италијанке су то искористиле и у 35. минуту повеле са 68:58.

Србија се није предавала, уследиле су тројке Андерсон, Васић и Брукс за серију 10:3 и смање резултата на 71:68. На само 24 секунде пре краја наш тим је дошао до изједначења 74:74 имао чак и напад за победу, али се морало у продужетак.

У додатних пет минута Србија је одигрла бриљантно, нарочито у фази одбране, што је уз велику борбеност било довољно за велики тријумф - 86:81

У другом колу групе "Б" репрезентација Србије у петак од 12 часова игра против селекције Грчке која је данас поражена од Црне Горе са 70:55.

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01