КРАЉ НИКОЛА ГОСПОДАРИ У НБА: Јокић у идеалном тиму најјаче лиге на свету (ФОТО)
НИКОЛА Јокић изабран у идеалан тим НБА лиге. Ово је било очекивано јер је српски кошаркаш недавно добио МВП признање.
ФОТО: АП
Осим центра Денвера идеалан тим најјаче лиге на свету чине: Стеф Кари (Голден Стејт), Лука Дончић (Далас), Јанис Адетокумбо (Милвоки) и Кавај Ленард (Лос Анђелес Клиперс).
Занимљиво, српски кошаркаш није добио максималан број бодова, иако је проглашен за најкориснијег играча комплетне сезоне, пошто је имао два гласа мање од максималних 500. Зато јесте Адетокумбо, Кари је имао 496, Дончић 402, а Ленард 323 гласа. Јокић је тако други пут у последње три сезоне нашао место у идеалној петорци најбоље лиге света.
Други тим сезоне чине: Демијан Лилард (Портланд), Крис Пол (Финикс), Леброн Џејмс (Лос Анђелес Лејкерс), Џулијус Рендл (Њујорк) и Џоел Ембид (Филаделфија).
Проглашен је и трећи тим у коме су Кајри Ирвинг (Бруклин), Бредли Бил (Вашингтон), Џими Батлер (Мајами), Пол Џорџ (Лос Анђелес Клиперс) и Руди Гобер (Јута). Гласови су се рачунали од 100 спортских новинара и водитеља рачунајући пет за најбољи тим, три за други и један за трећи. То значи да само један од бирача није видео Јокића у најбољој петорци, а који биће познато на крају сезоне, најавили су из НБА.
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
(Б92)
Препоручујемо
ЛУКА НЕ МОЖЕ БЕЗ КОШАРКЕ: Дончић тренира са репрезентацијом уочи квалификација за ОИ
15. 06. 2021. у 19:18
Наши предлози: "Тип" - тикет за понедељак
За почетак нове радне недеље смо вам спремили следеће предлоге.
04. 05. 2026. у 06:53
Русија је згрожена! Не може да верује шта су урадили Турци (ВИДЕО)
Русија је, откако је почео рат у Украјини, или "Специјална војна операција" како то зове Руска Федерација, углавном скрајнута када се о спорту ради, због бројних међународних санкција. Али, спортске вести које, у најави, треба да обрадују Русе - понекад их шокирају. Као ова.
30. 04. 2026. у 19:38
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)