ЈОКИЋ ПРИЧАО О СРБИЈИ: Да ли ће МВП НБА играти квалификациони турнир?
НИКОЛА Јокић проговорио је о потенцијалном наступу за Србију на олимпијским квалификацијама и Олимпијским играма.
Фото: АП
Постављено му је питање о рекапитулацији сезоне, уз питање да ли ће наступити за Србију у квалификацијама за Олимпијске игре.
„Не знам, тек сам завршио ову сезону и не знам још. Момци су сјајни, ту је била енергија, младих играча, играча који не играју. Професионални су. Раде сваког дана, труде се да буду бољи, сву се труде да направе скок у организацији. Задовољан сам мајндсетом играча, све је бољи“, навео је Јокић.
Иначе, почело је већ у недељу окупљање репрезентативаца Србије. Из Истанбула је стигао Игор Кокошков, из Мајамија Немања Бјелица, док је Мирослав Радуљица допутовао из Кине. Ту су били и Немања Недовић, Алекса Аврамовић, Далибор Илић, док су их у Србији дочекали Огњен Јарамаз и Стефан Јовић.
Репрезентација Србије ће тренитрати у Београду до среде, 16. јуна када ће бити организована и званична конференција за медије на којој ће селектор Кокошков изнети очекивања пред „Акрополис куп“ и финални део припрема пред Олимпијски квалификациони турнир. Пред борбе за одлазак на Олимпијске игре, тим Србије ће на „Акрополис купу“ одмрерити снаге са репрезентацијама Порторика (18.06.), Мексика (19.06.) и Грчке (20.06.).
Дан касније, „Орлови“ се враћају у Београд где ће последњу проверу пред Олимпијски квалификациони турнир имати у среду, 23. јуна против селекције Мексика.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
СРБИЈА - МЕКСИКО: Орлови морају боље него против Зеленортских острва
СРБИЈА гостује Мексику коме ће ово бити последња припремна за предстојећи Мундијал.
04. 06. 2026. у 22:32
И ПОЛИЦАЈЦИ ЗАПАЊЕНИ: Невероватно шта су запленили
Понекад су и припадници полиције затечени оним што пронађу.
04. 06. 2026. у 16:24
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (1)