ТМУРАН КРАЈ ПАРТИЗАНОВЕ СЕЗОНЕ: Црно-бели не могу против три повреде и одличне Меге!

05. 06. 2021. у 21:50

Кошаркаши Меге и Партизана одиграли су трећу, одлучујућу утакмицу полуфиналне серије Суперлиге. Славио је домаћин 82:68

У првој утакмици ове серије Мега је у славила са 94:86, док су црно-бели били бољи пред својим навијачима (81:77).

Партизан је у самом уводу парирао Меги, али после повреде Ерика Мике, те након тога и Маркуса Пејџа и Немање Дангубића нису могли да се супротставе одличном ривалу.

Борбено су оба тима ушла у меч. Расположени су били, са једне стране Огњен Јарамаз са осам, а са друге Филип Петрушев који је у уводу убацио шест поена. Домаћин је имао максималних три поена предности, а исто толико успео је и Партизан потом да се одвоји, након 10 минута црно-бели су имали предност 18:17.

Друга четвртина почела је нешто отвореније када је шут за три домаћих у питању. Екипа Владимира Јовановића је почела са две тројке Луке Церовине. Имали су домаћи до полувремена 43:35.

Проблем за госте била је и повреда Ерика Мике који је пре краја полувремена напустио паркет. Кошаркаши Меге имали су сигурност захваљујући поенима Казалона и Церовине Контролисали су домаћи резултат и након 30 минута игре имали су 62:53. Нова главобоља за Партизан била је и повреда Пејџа који је пао на земљу након фаула над Матковићем.

Партизан је био десеткован, повредио се и Немања Дангубић који је лоше доскочио, а тројком Симоновића Мега одлази на 74:59. Домаћи тим на три минута до краја долази до максималних 79:63, а Јарамаз одбија да се преда, те постиже нову тројку за црно-беле. На крају славила је Мега 82:68

Најбољи у победничком саставу био је Малком Казалон са 18, поен мање уписао је Марко Симоновић, а са 14 поена допринели су победи Филип Петрушев и Лука Серовина.

Огњен Јарамаз је постигао 19 у Партизану, а једини двоцифрени био је још Ерик Мика.

БРЕСТ ЈЕ НАДОМАК ИСТОРИЈСКОГ ПЛАСМАНА У ЛИГУ ШАМПИОНА: Раштимовани црвено-бели не смеју представљати тежак задатак за пирате

БРЕСТ ЈЕ НАДОМАК ИСТОРИЈСКОГ ПЛАСМАНА У ЛИГУ ШАМПИОНА: Раштимовани ''црвено-бели'' не смеју представљати тежак задатак за ''пирате''

ФУДБАЛЕРИ Бреста свој поход на Лигу шампиона настављају против Ремса којег ће угостити на отварању 33. кола Лиге 1 (21:00).

10. 05. 2024. у 08:00