ПАРТИЗАН ИЗБОРИО МАЈСТОРИЦУ: Црно-бели у сјајној атмосфери победили Мегу

03. 06. 2021. у 20:56

ПАРТИЗАН се реванширао Меги и победио у другој утакмици полуфинала Суперлиге Србије са 81:77 те изборио мајсорицу која ће одлучивати о путнику у финале.

Црно-бели су први пут ове сезоне имали праву подршку са трибина пошто су навијачи били у Хали спортова "Ранко Жеравица" и бодрили своје љубимце.

Баш као и прошли меч и овај је лоше почео по изабранике Александра Матовића који су после првих 10 минута били у заостатку од 13 разлике - 12:25.

Ипак, од тог момента Партизан је одиграо добро, посебно други перод који су црно-бели добили са 28:13.

Први део меча обележило је и фантастично закуцавање центра домаће екипе Андрије Степановића који је ставио на постер Филипа Петрушева.

Друго полувреме протекло је у изједначеној борби, а Партизан је преломио у финишу сусрета када је тројку из угла погодио Раде Загорац за плус седам - 80:73. Мега је покушала да преокрене, али је све дилеме отклонио Немања Дангубић који је погодио једно од два слободна бацања након неспорске грешке Филипа Петрушева.

Клуб из Хумске је до победе предводио Ерик Мика са 19 поена, Немања Дангубић је додао 14. Код Меге је најбољи био Марко Симоновић са 15, док је Филип Петрушев постигао 13.

Трећи меч ових ривала на програму је у суботу. Иначе, победник ове серије у финалу ће играти против бољег из сусрета Црвена звезда - Борац.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00