НБА: Победе Вашингтона и Јуте

01. 06. 2021. у 08:29

Кошаркаши Вашингтона смањили су на 1:3 против Филаделфије у првом колу плеј-офа Источне конференције НБА лиге, пошто су ноћас победили са 122:114.

У екипи Вашингтона седморица играча постигла су двоцифрени број поена а најефикаснији је био Бредли Бил са 27 поена. Расел Вестбрук постигао је 19 поена, уз 21 скок и 14 асистенција и остварио 12. трипл-дабл учинак у плеј-офу, Руи Хатимура утакмицу је завршио са 20 поена и 13 скокова, Робин Лопез са 16, а Давис Бертанс са 15 поена.

У екипи Филаделфије најефикаснији је био Тобајас Харис са 21 поеном, 13 скокова и пет асистенција. Џорџ Хил додао је 14 поена, а Бен Симонс 13 поена и 12 скокова. Џоел Ембид повредио је десно колено крајем прве четвртине, а утакмицу је завршио сам осам поена и шест скокова, након што је пао после блокаде Лопеса.

Филаделфија је у првој четвртини водила и са 11 разлике, али је на полувремену губила 60:61. Вашингтон је у другом полувремену имао вођство од 14 поена предности, а после коша Денија Грина, а четири и по минута пре краја екипе су биле изједначене 106:106.

Визардси су тада одлучили да фаулирају Симонса и слали су га на линију за слободна бацања. Он је у четири наврата погодио једно од два, а укупно на утакмици је шутирао 5/11, што је и допринело поразу Филаделфије.

У трећој четвртини један навијач утрчао је у терен и обезбеђење је морало да реагује и обори га на паркет.

"Ово је срамота. Неприхватљиво је", рекао је тренер Визардса Скот Брукс.

То је само један у низу инцидената навијача последњих дана у НБА лиги, после бацања кокица на Вестбрука, пљувања кошаркаша Атланте Треја Јанга и гађања флашом Кајрија Ирвинга из Бруклина.

Кошаркаши Јуте повели су са 3:1 против Мемфиса у првом колу плеј-офа Запада пошто су победили са 120:113.

Јуту је предводио Донован Мичел са 30 поена, осам асистенција и две украдене лопте. Џордан Кларксон у победи је учествовао са 24 поена и шест скокова, Руди Гобер са 17 поена и осам скокова, а Бојан Богдановић са 13 поена.

У екипи Мемфиса Џа Морант био је најефикаснији са 23 поена, 12 асистенција и шест скокова. Џерен Џексон постигао је 21 поен, а Јонас Валанчијунас 14 поена и 12 скокова. Деантони Мелтон постигао је 15 поена, све у четвртој четвртини.

Наредна пета утакмица игра се у среду увече. Серија се игра на четири победе.