СЈАЈНО ВЕЧЕ БОГДАНОВИЋА! Атланта демолирала Никсе за 3:1 у серији (ВИДЕО)

А. Илић

30. 05. 2021. у 21:28

ИСКОРИСТИЛА је Атланта прилику да потврди брејк из Њујорјка, те је у Џорџији екипа Хокса убедљиво славила против Њујорк Никса. 113 :96 (25:26, 28:23,35:22, 25:25)

Foto AP

Друго полувреме тим из Џорџије одиграо је фантастично, уз добар проценат шута, а далекометном паљбом истакао се и српски кошаркаш Богдан Богдановић који је постигао 12 поена вечерас, све ван линије за три. Имао је Србин и шест асистенција вечерас. Занимљиво је да је Богдан Богдановић имао најбољи индекс успешности на мечу - 29.

Прва четвртина била је прилично уједначена, оба тима имала су по само четири поена предности, средином четвртине Хокси су повели са 13:9, а потом у самој завршници Никси долазе до 22:26, Соломон Хил успева тројком да спусти на поен заостатка након 12 минута.

Слична игра виђена је и у другој четвртини, Атланта се у једном тренутку одлепила на до тада максималних седам поена, а на полувремену су гости имали заостатак од четири поена.

Контролисала је Атланта игру током треће четвртине. Како је текло време она је бивала све већа, а чак три пута имали су кошаркаши Хокса 17 поена предности, а уз две тројке Богдановића у овом периоду већ су решили утакмицу.

Суноврат Никса наставио се у четвртом периоду где су домаћи имали предност од 25 поена након шест минута игре, а није било назнака да ће успорити. Занимљиво је да је Атланта имала лош проценат шута за три 1 од 11, да би потом погодили 15 тројки из 26 покушаја у другом полувремену.

Доста нервозе у екипи Никса, прво је три и по минута пре краја Булоку досуђен неспортски фаул, а онда потом и Џулијусу Рендлу.

Најефикаснији у победничком тиму био је Треј Јанг који је убацио 27 поена, Колинс је додао 22, док је  Данило Галинари је убацио 21. У противничком тиму Џулијус Рендл постигао је 23 поена, поен мање је убацио и Ар-Џеј Берет.

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45