БОГДАНОВИЋ ПОНОВО ПОГАЂАО ТРОЈКЕ: Атланта победила Њујорк и повела у серији (ВИДЕО)

29. 05. 2021. у 07:46

АТЛАНТА Хокси савладали су Њујорк Никсе у трећој утакмици плеј-оф серије НБА лиге са 105:94 и сада воде 2-1. Добру утакмицу за клуб из Џорџије одиграо је Богдан Богдановић.

Богдановић је за нешто мање од 40 минута на паркету постигао 15 поена, имао је осам скокова и три асистенције.

Српски репрезентативац имао је добро шутерско вече, посебно за три поена 3/4, док је за два имоа учинак 3/8.

Хокси су одиграли фантастичну другу четвртину - 29:13 и то им је омогућило да практично већ тада реше меч.

Њујорк је покушавао да се врати, али у томе нису успели, па су морали да се помире са чињеницом да Атланта поново води у серији.

У победничком тиму највише се истакао Треј Јанг је постигао 21 поен, а уз то је имао и 14 асистенција, пратио га је Богдан Богдановић са 15. Добар меч одиграо је Џон Колинс који је окончао меч са 14. На другој страни најбољи је био Дерик Роуз са 30 поена, док је Џулијус Рендл окочао меч са 14 поена и 11 скокова.

Подсетимо, Атланта је серију отворила победом у гостима (107:105) 24. маја, а два дана касније Њујорк је изједначио резултат у серији (92:101). Неизвесна борба настављена је вечерас новом победом Хокса, а четврти сусрет заказан је за 30. мај.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45