ПАРТИЗАН ПОЧЕО ПОБЕДОМ: Црно-бели савладали младост у првом мечу четвртфинала КЛС

27. 05. 2021. у 20:14

ПАРТИЗАН је победом почео такмичење у КЛС. Црно-бели су савладали вечерас у Хали спортова ''Ранко Жеравица'' екипу Младости из Земуна резултатом 70:50.

Дангубић је добро отворио меч, постигао пет поена, а до краја четвртине разиграо се и Новица Величковић који је брзо дошао до коте 10. Тим из Хумске имао је 21:14 након десет минута.

У другој деоници та разлика је износила и 32:19 потом је уследио пост црно-белих, а младост прави серију 7:0, док почетком треће четвртине долази тим из Земунана само поен заостатка - 32:31. Укупно, црно-бели су више од седам минута били без поена.

"Жуту минуту" прекинуо је Дангубић.  У последњој четвртини гости су потпуно енергетски пали, што Партизан користи да стигне и до двадесетак поена разлике.

Урош Трифуновић је са 16 поена био најефикаснији у Партизану, Величковић и Дангубић су уписали по 12. Одличан у скоку био је Милетић са 12 ухваћених лопти, уз четири поена. Код гостију најбољи Гомбо са 14 поена.

Друга утакмица игра се у суботу, када ће Младост бити у улози домаћина.