ШОК НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ! Немачка испала, аутсајдер победио моћну Шпанију и уздрмао фудбалски свет

В.М.П.

01. 12. 2022. у 19:02 >> 19:03

УТАКМИЦАМА Јапан - Шпанија и Костарика - Немачка данас је узбудљива група Е добила свој коначан расплет. Немци су победили Костарику са 4:2, а Јапан Шпанију резултатом 2:1, па тако "фурија" и "самураји" иду у осмину финала.

Уочи почетка мечева у групи Е неутрални љубитељи фудбала очекивали су велику драму.

Четири репрезентације са правом су се надале да могу да се пласирају у осмину финала Мундијала.

Ипак, након првих 45 минута деловало је да ће планета остати ускраћена и за најмању дозу неизвености, те да ће два великана фудбалске репрезентативне сцене рутински савладати своје ривале и кренути путем елиминационе фазе у Катару.

Серж Гнабри је донео предност "панцерима" у 10 минуту већ, а Алваро Мората је само минут касније учионио исто за момке са иберијског полуострва.

Сурова демонстрација силе фаворита, "сакрили" су лопту Костариканцима и Јапанцима.

Контрола поседа,  пресинг по целом терену и деловало је да је само питање времена када ће поново "фурија" и 'панцери" да сместе лопту у мрежу противника.

Играчи су отишли у свлачионице, а по повратку на терен, уследила је тотална лудница! Прво Доан ударцем са дистанце у 48. минуту за 1:1, а онда Танка на асистенцију Митоме за тоталну лудницу и велике преокрет.

ТАНЈУГ/АП

Наставак спректакуларних дешавања потом и преокрет Костарике преко Таједе и Варгаса за делиријум.

Планета је гледала у чуду како аутсајдери скидају "скалп" некадашњим шампионима света. Велика Шпанија и Немачка су биле пред шокантном елиминацијом из Катара.

ТАНЈУГ/АП

Ипак, Немци се подижу, демонстрирају класу и 15-минутним "блицкригом" у ком је Хаверц тресао мрежу два пута, а Фулкриг још једном стижу до великих 4:2.

Ипак то није било довољно, Немачка је елиминисана због лошије гол разлике. Шпаниjа иде даље као другопласирана упркос томе што су имали исти број бодова, а храбри "самураји" побрали су све симпатије и иду даље као првопласирани из групе Е.

Standings provided by Sofascore

ЈАПАН - ШПАНИЈА  2:1

КОСТАРИКА  НЕМАЧКА 2:4

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЈ!

90 + 7 - Главни арбитри на оба меча показали су да играчи могу да крену ка свлачионицама.

90 +1 - Немачки блицкриг! Фулкриг је сада пресудио Костариканцима.

85. минут - Гол Немачка! Поново Хаверц! Ипак, овај гол и даље значи елиминацију панцера због лошије гол разлике. Једино би гол Шпаније и изједначење против самураја значили да Немачка иде даље.

76. минут - Ово је фудбал! Ово је вероватно и најлуђа забршница у историји групних фаза Мундијала. Сада је Кејлор Навас спасао чист гол Фулкрига. Нестварна одбрана.

73. минут - Шок за Костарику! Гол за Немце! Каи Хаверц, сада Шпанија поново има место у осмини финала. Подсетимо, уколико остане овакви резултати, Шпанија и Јапан иду у осмину финала, Костарика и Немачка ће бити елиминисани. Снимак гола погледајте кликом ОВДЕ.

ТАНЈУГ/АП

70. минут - Гоооол, гоооооол, гооооооооооооол! Костарика преокреће против Немаца. Па ово је невероватно. Снимак гола можете видети кликом ОВДЕ.

67. минут - Па шта се ово дешава! Трећа статива коју погађају панцери. Мусијала је распалио, али оквир гола држи Костарику у животу поново.

62. минут - Поново статива! Ридигер је сада био у великој шанси, али пуно среће за Костарику. Још један гол  их само дели од елиминације Шпаније, али умало да штопер Реал распрши сада све њихове наде.

60. минут - Велика шанса! Пршти сада на све стране на оба меча. Гнабри је погодио стативу, а потом Томаш Милер шутира мало изнад пречке.

58. минут - Гоооооол Костарика! Таједа тресе мрежу! Тотална лудница у групи Е. Снимак гола можете погледати кликом ОВДЕ.

54. минут - Ипак не! Гол је! Спектакл на "Калифи", Шпанија на коленима, Немци пред елиминацијом. Судбина "панцера" је у рукама "фурије" сада. Погледајте снимак поготка кликом ОВДЕ.

51. минут - Преооокрет! Танака је стрелац! Али не, судија каже да гол не важи. Следи ВАР провера, тотална лудница у казненом простору, шта се овде догодило.

48. минут - Гооооооооооооооол! Јапан је изједначио! Какав почетак другог полувремена, бомба Доана са дистанце. Снимак гола можете видети кликом ОВДЕ.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45. минут - Арбитри на оба стадиона означили су крај првог полувремена. Немци и Шпанци доминирали су у првих 45. минута игре, имају резултат који их води у наредну фазу Мундијала, али далеко од тога да је све готово. О томе каква катастрофа би могла да задеси панцере говори и детаљ из 42. минута. Фликови изабраници не смеју допустити ривалу још једну овакву прилику у наставку.

42. минут - Ау! Каква шанса сада за Костарику! Дуго ће жалити за овим Костариканци. Фулер је био у ситуацији 1 на 1 са голманом, али Нојер спашава своју репрезентацију. Кликом ОВДЕ погледајте ситуацију због које се вероватно цела Костарика ухватила за главу.

40. минут - Немци додају гас! Опсада гола који чува Навас, Гнабри је сјајно шутирао, али лопта за мало одлази поред стативе.

35. минут - Џошуа Кимих се прикључио нападу Немаца, наместио се на ударац, ниска лопта, али Кејлор Навас спречава овај покушај бека Бајерна.

30. минут - Сурова демонстрација силе фудбалски великана, "сакрили" су лопту Костариканцима и Јапанцима. Контрола поседа, полако плету мрежу око гола, и делује да је само питање времена када ће поново "фурија" и 'панцери" да сместе лопту у мрежу.

23. минут - Јапанци немоћни пред налетом Енрикеове машинерије. Страшан фудбал сада демонстријају, умало да Мората стигне до новог гола. На другој страни панцери су умирили темпо на свом мечу са Костариком, а како и не би. У овом моменту Шпаније је прва у групи Е са 7 бодова, Немачка има 4, а Јапан и Костарика по три.

12. минут - Гол! Шпаније води! Сада је Алваро Мората прецизан. Још један перфектан центаршут, овога пута Мората кажњава лошу одбрану Азијата. Снимак гола можете видети кликом ОВДЕ.

10. минут - Гол за Немце! Серж Гнабри тресе мрежу Костарике. Снимак гола можете видети кликом ОВДЕ.

10. минут - Одличан центаршут Олма, лопта пада на главу Морате, али његов ударац завшраава право у рукама голмана Гонде.

8. минут - Прва велика претња. Умало да Јапан шокира Шпанце. Ито је пробао са свега неколико метара, али само погађа оквир гола. Велика шанса је то била за "самураје".

1. минут - Главни арбитри означили су почетак мечева.

19:00 - Познати су и састави за вечерашње мечеве.

Ево за којих 11 су се одлучили селектор Јапана и Шпаније.

Ево и 11 изабраника који одлучују о судбини Костарике и Немачке.

УОЧИ МЕЧА ЈАПАН - ШПАНИЈА

Репрезентације Јапана и Шпаније вечерас од 20 часова на стадиону ''Калифа'' у Дохи играће меч последњег кола групе "Е" у којем обе селекције могу да обезбеде пласман у осмину финала, а на табели их дели само један бод.

Јапанци су у првом колу приредили велико изненађење и савладали Немачку са 2:1, упркос томе што су ''панцери'' имали предност на полувремену.

''Самураји'' се нису предавали и успели су да дођу до три бода. Међутим, све што су добро урадили против Немаца, успели су да проспу у наредном колу против Костарике.

Иако је Костарика на старту доживела катастрофу од Шпаније са 7:0, успела је да се подигне после тога и оствари минималу победу против Јапана.

Екипа селектора Хађимеа Моријацуа после два кола заузима друго место у групи са три освојена бода, једним мање од водеће Шпаније.

Јапанцима је победа најлакши начин да реше питање пласмана у осмину финала јер их онда неће занимати резултат другог меча.

Међутим, то против Шпаније неће бити лако, а Јапанцима и реми одговара под условом да Костарика не савлада Немачку. Пораз би за Јапанце значио и крај Мундијала.

Шпаније је отворила Мундијал у Катару голеадом против Костарике победом од 7:0, а таман кад се очекивало да чета Луиса Енрикеа настави у сличном ритму испречила се Немачка, тачније Никлас Фулкруг који је ''панцерима'' донео изједначење и освајање једног бода у другом колу.

Са четири бода и првим местом на табели, Шпанији је и бод против Јапана довољан за пласман у осмину финала, док би победом у другу фазу отишла са првог места.

Селектор Јапана Хађиме Моријацу има доста проблема пред утакмицу против Шпаније. Текхиро Томијасу и Јироки Сакаи су под знаком питања за утакмицу против Шпаније због проблема са повредама, као и Ватару Ендо који је прескочио и тренинг репрезентације и могао би да пропусти вечерашњу утакмицу због проблема са коленом.

Ни Луис Енрике није у потпуности без потешкоћа за овај меч. Гави је пропустио тренинг због мање повреде и није сигурно да ће уопште бити у тиму за утакмицу против Јапана.

Серхио Бускец мораће да паузира ако добије још један жути картон, због чега ће га Енрике вероватно одморити.

УОЧИ МЕЧА КОСТАРИКА - НЕМАЧКА

Узбудљив меч очекује се вечерас од 20 часова на стадиону ''Ал Бајт'' у Ал Кору у утакмици последњег кола групе "Е" у којем ће играти Костарика и Немачка, која на изненађење свих заузима последње место у овој групи.

Костарика је катастрофално започела Мундијал у Катару, пошто је са 7:0 поражена од Шпаније у првом колу, али се тим Луиса Фернанда Суареза брзо придигао после класичног нокаута и успео да савлада Јапан минималним резултат и дође до три бода.

Костарика је тренутно на трећем месту у групи са три бода, колико има и другопласирани Јапан, док Шпанија има бод више на првој позицији.

Костариканцима је за пласман у тек трећу осмину финала у историји потребна победа против Немачке, док им одговара чак и нерешен резултат, али само у случају да Шпанија победи Јапан од којег је Костарика боља у међусобном скору. Наравно, у случају пораза такмичење на Светском првенству у Катару би било завршено за Костарику.

Немци су доживели шокантан пораз од Јапана у првом колу, иако су имали предност на полувремену, али нису у свом маниру завршили меч већ су дозволили Јапанцима да се размашу и приреде изненађење.

''Панцери'' су успели у наредном колу да одиграју нерешено са Шпанцима и тај би бод могао да буде од пресудне важности за екипу селектора Хансија Флика.

Неколико је сценарија за пролазак Немачке која је тренутно последња у групи са једним освојеним бодом у осмину финала.

Победом против Костарике уз победу Шпаније против Јапана, Немачка ће проћи у осмину финала. Ако Шпанија и Јапан ремизирају, Немцима ће бити потребна победа од најмање два гола разлике, а ако Јапан победи Шпанију, онда ''панцери'' морају да победе са пет голова разлике и у том случају Шпанија испада.

За селектора Костарике Луиса Фернанда Суареза избор тима за овај меч би сигурно био лак и био би идентичан саставу који је савладао Јапан, али Франциско Калво је зарадио други жути картон и неће моћи да игра против Немачке.

Биће то и једини изостанак у тиму, пошто нико од играча нема проблем са повредама. Ханси Флик има идеалну ситуацију пошто може да рачуна на све играче за утакмицу против Костарике, па остаје само дилема за који ће се састав одлучити селектор Немачке.

Костарика и Немачка су до сада одиграле само једну утакмицу. Било је то на Светском првенству 2006. када су Немци били домаћини и остварили су победу у групној фази од 4:2.

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45