ФУДБАЛСКИ СПЕКТАКЛ И БОРБА НА ЖИВОТ И СМРТ! Немачка и Шпанија подарили свету фантастичну завршницу на Мундијалу

В.М.П.

27. 11. 2022. у 21:55

ФУДБАЛЕРИ Немачке и Шпаније одиграли су нерешено, 1:1, у другом колу групне газе Мундијала.

Јако, јако лоша фудбалска представа пуних сат времена игре.Љубитељи најважније споредне ствари на свету очекивали су много од овог меча, прави спектакл, али готово да нису добили апсолутно ништа. Ипак, вредело је чекати оно што је уследило.

Изгледа да је победа Костариканаца против Јапана у многоме променила менталитет екипа.

И једни и други прилично бојажљиво су ушли у меч, са свешћу да их реми ставља у позицију да тријумфом у последњем колу против аутсајдера обезбеде пласман у наредну рунду.

Калкулације су биле јасне, панцери би у случају поменуте поделе бодова требали да имају лак задатак против Костарике и у случају победе избегну историјску бламажу, а фурији би у том случају и бод против Јапана био довољан за прво место у групу.

Интензитет утакмице некако је говорио да би заиста то могло и да се деси. Спор ритам, тактичка борба, без динамичности, недостајало је много тога.

Фудбал се претворио у шаховску партију Луиса Енрикеа и Ханса Флика, коју је срећом прекинуо Алваро Мората.

Голгетер црвене фурије као џокер је ушао са клупе у 54. минуту, а већ у 62. на асистенцију Ђордија Албе донео је ерупцију одушевљења својим саборцима на трибинама. Али десило се и оно што су сви прижељкивали, меч се отворио.

Немачка је била на конопцима, фурија је тек онда додала гас у жељи да докрајчи нокаутираног противника, али онда шок!

Играо се 83. минут, а панцери преко Фулкрига, човека који је до скоро играо у нижим ранговима немачког шампионата долази до великог изједначење.

Утакмица се потпуно отворила, спуштени гардови двеју екипа, а свет је добио све оно што је и прижељкивао, борбу на "живот и смрт"!

Све је прштало на терену, шансе су зе низале, али је остало 1:1, што значи да обе екипе одлучују о својој судбини. Шпанији и бод гарантује прво место у групи, док Немачка мора да јури тријумф у последњем колу портив Костарике.

ШПАНИЈА - НЕМАЧКА 1:1

Стадион: "Ај Бајт"

Судија: Дани Макели

САСТАВИ:

ШПАНИЈА: Симон – Карвахал, Родри, Лапорт, Алба – Бускетс, Гави, Педри – Феран Торес, Олмо, Асенсио.

НЕМАЧКА: Нојер – Керер, Зиле, Ридигер, Раум – Кимих, Горецка – Гнабри, Гундоган, Мусијала – Милер.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

83. минут - Спас за Немце, 1:1! Право ниоткуда лопта долази до Филкрига, а овај нападач који је играо до скоро и у популарној "цвајти", другом рангу немачког фудбала, маестрално тресе мрежу. Сјајан ритам утакмице, шаховска партија се претворила у борбу на живот и смрта!

79. минут - Следи завршница меча, а вреди истаћи и да би ово било први пут у историји Немачке репрезентације да су поражени на два меча узастопно у групној фази светских првенстава. Била би ово историјска брука панцера, нешто преко чега ће тешко прећи њихови навијачи.

73. минут - Невероватан промашај! Мусијала је изашао очи у очи са Симоном, шутирао са 7 метара, али голман Атлетико Билбаа му брани ударац. Морао је млади Мусијала боље, његов покушај ишао је право у тело шпанског чувара мреже.

65. минут - Нова велика прилика! Шпанија игра сјајно, Асеснио је шутирао са 13,14 метара у небрањени део мреже, али његов ударац завршава ван оквира гола. Фантастично делује фурија у овом моменту.

62. минут - Гоооооооооооол! Алваро Морато стиже до 29 гола у дресу фурије! Сјајан центаршут Албре и каква завршница Морате. Ово ће отворити меч, Немачка на конопцима. Снимак поготка можете видети уколико кликнете ОВДЕ.

58. минут - Дани Олмо још једном покушава из велике удаљености, ударац по средини гола, лопта у наручју Нојера.

56. минут - Велика шанса за панцере! Гундоган је одложио лопту Кимиху, фудбалер Бајерна добро шутира, али феноменална парада Симона. Остаје 0:0. Корнер за Немачку, али дефанзива Шпаније отклања опасност.

54. минут - Делује да Енрике креће мало офанзивније, везиста Феран Торес из игре, а у игри класичан шпиц - Алваро Мората.

52. минут - Идентичне сцене из првог дела сусрета. Изгледа да је победа Костариканаца против Јапана у многоме променио менталитет екипа. И једни и други су свесни да их реми ставља у позицију да тријумфом у последњем колу обезбеде пласман у наредну рунду. Немци ће, рекло би се имати лак задатак против Костарике, а фурији би у том случају и бод против Јапана био довољан за прво место у групу.

46. минут - Све је спремно за наставак! Мекели показује да играчи изведу лопту са центра. Остаје нада да ће барем за нијансу ове две квалитетне репрезентације показати више у наставку.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45 + 2 - Глави арбитар свира крај! Једно велико НИШТА су добили сви заљубљеници у фудбал данас. Два великана ове игре одиграла су полувреме из ког је тешко издвојити било шта, осим гомиле грубих стартова.

40. минут - Гол! Ридигер је стрелац након прекида! Не! Нема гола! Мекели свира офсајд штоперу Немачке. Видео провера потврђује да је судија донео исправну одлуку. Остаје 0:0, али коначно неко узбуђење. Кликом ОВДЕ можете видети како је све изгледало.

35. минут - Јако, јако лоша фудбалска представа. Љубитељи најважније споредне ствари очекивали су много од овог меча, прави спектакл, али за сад нису добили апсолутно ништа. И навијачи на трибинама полаку губе стрпљење, сада се чују и звиждуци.

30. минут - Ридигер се сада прикључио из дефанзиве свом офанзивном реду, распалио је снажни штопер по лопти из велике удаљености, али лопта одлази далеко, далеко од гола. Још један меч у Катару ниског квалитета. Пуних 32 минута игре без и једног лепог потеза вредног помена.

27. минут - Нојер греши, даје лопту у ноге ривалу, Феран Торес је покушао, али његов ударац блокира одбрана "панцера".

25. минут - Шанса за Немачку! Гнабри је лепо заломио са десног бока, покушао левицом, али лопта одлази поред гола. Акцији је претходила и офсајд позиција, коју арбитри нису видели, јасно је да евентуални погодак не би важио.

22. минут - Поново прете Шпанци! Ђорди Алба је шутирао са неких 18,19 метара, али затресле су се само рекламе иза гола, мреже и даље мирују.

17. минут - Поново један мирнији период утакмице након шансе коју је имао играч Лајпцига. Немцима судбина зависи од овог дуела, али по енергији и свему што су приказали до сада, не стиче се такав утисак.

7. минут - Ау каква шанса за Шпанце! Распалио је Дани Олмо са 16 метара, Нојер брани, а од његових руку лопта погађа пречку! Пуно среће за Немце, али ово је само најава онога што следи.

5. минут - Без већих узбуђења у уводних 5 минута утакмице. Шпанци држе посед, комбинују у задњој линији, Немци прилично статични, без њиховог уобичајног пресинга на отварању.

1. минут - Меч је почео!

19:50 - Још само 10 минута до почетка фудбалског спектакла! Уживајте у кадровима са прелепог "Ал Бајт" стадиона.

19:00 - Познати су и састави за данашњи меч!

УОЧИ МЕЧА

Шпанци су Светско првенству у Катару започели у великом стилу и веома ефикасно пошто су савладали у првом колу Костарику са 7:0. Био је то први пут од 2006. да је ''црвена фурија'' успела да победи у првом мечу на Светском првенству.

Са три бода Шпанија је тренутно на првом месту у групи, а победом против Немачке вечерас би осигурала пласман у осмину финала пошто би је у последњем колу чекао дуел против Јапана.

Екипа селектора Луиса Енрикеа жељна је доброг резултата на Светском првенству пошто је ''црвена фурија'' после титуле 2010. у Јужној Африци имала тежак период на наредна два Мундијала. У Бразилу 2014. године Шпанија није ни успела да изађе из групе, док је четири године касније у Русији елиминисана у осмини финала после пенала управо од селекције домаћина.

Немачка је у Русији као бранилац титуле испала већ у групној фази, а ни почетак у Катару није баш обећавајући за ''панцере''. Иако су против Јапана били апсолутни фаворити, па чак и водили после првог полувремена, Немци су тај меч изгубили пошто су упорни ''самураји'' успели да начине преокрет, а стрелац победоносног гола био је бивши Партизанов играч Такума Асано.

Разумљиво, Ханси Флик није био задовољан после меча у којем су Немци пропустили приличан број шанси, а ''панцере'' тек очекује данас огроман испит против Шпаније у којем немају другог избора осим победе ако мисле да задрже шансе за пласман у осмину финала.

Биће ово борба на "живот и смрт" за Немце, који немају права на кикс.

Селектор Шпаније Луис Енрике нема кадровских проблема пред дуел са Немцима, а вероватно ће се одлучити за исту стартну поставу која је убедљиво савладала Костарику, што значи да ће у офанзиви бити трио Торес-Асенсио-Олмо.

Што се тиче Хансија Флика, но није могао у поразу од Јапана да рачуна на повређеног Лироја Санеа, а велико је питање да ли ће крилни играч бити у тиму за Шпанију иако је тренирао последњих дана. Флик ће вероватно као и његов колега на супарничкој клупи одлучити да стартна постава ''панцера'' буде иста као и против Јапана.

Шпанија и Немачка одиграле су велики број међусобних мечева, а у последњих десет Шпанци су незнатно успешнији пошто су четири пута успели да савладају ''панцере'' који су забележили један тријумф мање, а три утакмице су завршене нерешеним резултатом.

Последњи пут су ова два тима играла у Лиги нација пре две године када су Шпанци у последњем колу групе славили са 6:0.

Последњи пут на Светском првенству су ова два тима играла у полуфиналу 2010. када су Шпанци захваљујући минималној победи отишли у финале, а Немци немају победу против Шпанаца у последња три меча.

БОНУС: НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО-СНИМЦИ

ЕНРИКЕ САЊА НОВО ЧУДО: Шпански стручњак је са Барсом направио чувени преокрет против ПСЖ-а, може ли урадити исто сада када су улоге обрнуте?

У реванш утакмици четвртфинала Лиге шампиона фудбалери Барселона ће на ''Монжуику'' чувати гол предности против ПСЖ-а (21.00).

16. 04. 2024. у 07:40

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га одузели ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га "одузели" ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ТУЖНА прича дечака који је прошао пакао на земљи због својих родитеља и деде алкохоличара. Морао је да проси и живи на хладној улици, а данас је жив захваљујући Џеси, Гоги, Маши и Севи.

16. 04. 2024. у 14:14