ХРВАТСКА ОД ШОКА ДО СЛАВЉА: Милан Борјан и Канада најавили сензацију, преокрет их спустио на земљу

27. 11. 2022. у 17:51 >> 19:02

НЕВЕРОВАТАН меч одиграли су Хрватска и Канада у оквиру другог кола групе "Ф". "Коцкасти" су убедљиво савладали "кануксе резултатом 4:1 и тако уједно елиминисао са Мундијала екипу Милана Борјана.

Танјуг/АП

Вицешампион света, репрезентација Хрватске је након неугодног ремија у 1. колу од Марока играла против Канаде, а ни тај меч није најбоље почео за изабранике Златка Далића.

Још се навијачи нису сместили на "Калифа интернејшнал" стадион, а већ су се радовали Канађани који су показали да нису случајно на Мундијалу. "Кануксе" је до вођства довео Алфонсо Дејвис, а све је кренуло од Милана Борјана.

Тајон Букјанон је проиграо играча Бајерна из Минхена, а он је веома лако савладао Доминика Ливаковића за радост Канаде.

Хрватска је показала менталну снагу и да није случајно у Русији била у финалу. Када је било најтеже "коцкасти" су убацили у пету брзину, само су они постојали на терену.

У 25. минуту донело им је то вођство, али је гол Марка Ливаје поништен због офсајда. Тоталну офанзиву бело-црвени крунисали су голом у 36. минуту

Андреј Крамарић је затресао мрежу на асистенцију Ивана Перишића. Играчу Хофенхајма није било тешко да затресе мрежу и поравна резултат.

Већ у 44. минуту гледали смо комплетни преокрет. Марко Ливаја је примио добру лопту, Марко Ливаја добио је  фантастичну лопту, која је, руку на срце, уз доста среће кроз ноге играча Канаде, дошла до њега, затресао је мрежу Борјана и донео је преокрет својој селекцији.

Џонатан Осорио ушао је у екипи Канаде на старту другог полувремена, а након три минута имао је велику шансу да угрози Ливаковића. Шутирао је снажно, лопта је на путу ка голлу Хрватске променила правац и прошла крај стативе.

У 55. минуту је Хрватска имала лепу прилику Лука Модрић проиграо је Матеа Ковачића, фудбалер Челсија распалио је снажно по лопти, а Борјан је сачувао Канади наду да може до преокрета. Већ у наредном нападу умало су и дошли. ЏОнатан Дејвид је снажно шутирао са 20 метара, а Ливаковић пребацује лопту преко пречке.

Наставили су да притискају Хрвати, а то им је дало резултата у 70. минуту када је Матео Ковачић одлично проиграо Андреја Крамарића који је својим другим голом увећао предност "коцкастих" на 3:1.

На великом се испиту нашао Милан Борјан и у 78. минуту. Прво је из петерца одбранио покушај Ивана Перишића, а потом и Марсела Брозовића.

Ипак, коначан резултат поставио је Ловро Мајер у четвртом минуту надокнаде, истрчао је одлично контру и крунисао је голом за коначних 4:1.

ХРВАТСКА - КАНАДА  4:1

(Крамарић 36' 70, Ливаја 44', Мајер 90+4 - Дејвис 2')

90'4 - Искористили су Хрвати грешку одбране, кренули су Оршић и Мајер у контру, а овај други искористио је додавање и савладао Борјана.

90+4 ГОЛ ХРВАТСКА (4:1)

90+3' Покушао је Дејвис, а потом и Хојлет, тик уз стативу је послао лопту фудбалер Канаде.

90' Шест минута продужен је меч.

78' На великом испиту био је Милан Борјан. Два пута је успео да заустави ударце Хрвата из велике близине. Прво Перишића, па Брозовића.

Тањуг/АП

70' Пулишић је на фантастичан начин проиграо Андреја Крамарића, а он по трећи пут матирао је Милана Борјана. Лопта је на путу ка голу прошла кроз ноге некоме од играча Канаде, те Милан Борјан није могао ништа да уради.

70' ГОЛ ХРВАТСКА (3:1)

68' Опао је сада ритам игре. Игра се често између два шеснаестерца.

63' Прекид искоса имала је Канаца, шутирао је АСлфонсо Дејвис, био је непрецизан, погодио је "живи зид".

Тањуг/АП

56' Јако лепа шанса сада на другој страни. Џонатан Дејвид је шутирао, Ливаковић преко пречке пребацује лопту.

55' Држи Милан Борјан Канаду у животу. Лука Модрић је сјајно проиграо Матеа Ковачића. Фудбалер Челсија распалио је по лопти, а голман Звезде врхунски одреаговао.

49' Ух, каква шанса за Канаду. Већ је видео Осорио лопту у голу Ливаковића, а она је напрасно променила правац након снажног покушаја са 20 метара.

46' Настављен је меч

Тањуг/АП

45+5 - КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45+2' Крамарић је био мало себичан, тукао је по лопти, високо преко гола.

45' Пет минута продужен је меч.

44' Добио је Марко Ливаја фантастичну лопту, која је, руку на срце, уз доста среће кроз ноге играча Канаде, дошла до њега. Затресао је мрежу Борјана и донео је преокрет својој селекцији.

Тањуг/АП

44' ГОЛ ХРВАТСКА (2:1)

37' Пробацио је Иван Перишић кроз ноге Џонстону лопте, она је дошла до Крамарића, који враћа Хрвате у игру.

37' ГОЛ ХРВАТСКА (1:1)

36'Јако добра прилика за Хрватску, изашао је испред Милана Борјана, Матео Ковачић,. шутирао је Хрват, а голман Црвене звезде врхунски брани.

34' Сада тотална офанзива Хрватске која је озбиљно кренула ка голу ривала, али гледамо и одличну одбрану "јаворова".

31' Марсело Брозовић направио је прекршај у близини шеснаестерца, покушао је да убаци лопту Алфонсо Дејвис, одбранили су се Хрвати.

28' Дозвољава Андрес Матиас Матонте Кабрера нешто грубљу игру вечерас, а не допада се то играчима Хрватске који често заврше на трави током дуела.

25' Феноменално додавање Луке Модрића, Ливаја је био у офсајду, а гол му је поништен због офсајда.

25' ГОЛ ХРВАТСКА (ОФСАЈД)

20' Изгубио је Лука Модрић лопту, доста простора имао је Алфонсо Дејвис, али није искористио шансу да дође до шеснаестерца ривала. Треба истаћи и то да Лука Модрић вечерас делује доста непрепознатљиво,  имао је неколико несхватљивих грешака које су могле да доведу до озбиљне шансе на другој страни, срећом по Хрватску није кажњен.

Тањуг/АП

18' Бјуканон је добро центрирао, али никога од његових саиграча није било ту да укроти лопту, само корнер за Канаду.

11' Притисак велики Хрватске. Покушавају "коцкасти" да сломе одбрану Канаде, али се добро бране "редси".

5' Невероватно отварање меча. Вицешампион света Хрватска је у нок-дауну, а "канукси" су силно мотивисани, нападају и врше пресинг на задњу линију, не задовољавају се овим резултатом.

Танјуг/АП

2' Алфонсо Дејвис је сјајно реаговао након испуцавања Милана Борјана и потом центаршута Бјукенона. Лепа акција коју је крунисао играч Бајерна голом.

2' ГОЛ КАНАДА (1:0)

1' Почео је меч на стадиону "Калифа  интернешнал" стадиону.

УОЧИ МЕЧА

Састави на мечу Хрватска - Канада

Соцасцоре.цом

Хрватска и Канада никада до сада нису одиграли међусобни дуел, а након првог кола за обе селекције данашњи дуел је бити или не бити.

Нико није очекивао да ће Хрватска, вицешампион света, у првом колу ремизирати против Марока (0:0), а занимљиво је да је у дуелу Белгије и Канаде, селекција "јавора" приказала достојан отпор квалитетнијим Белгијанцима.

Одапињали су пред данашњи меч Канађани "отровне" стрелице ка ривалу, погрдним речима поједини играчи у свлачионици су најављивали меч, али су се страсти брзо смириле.

Нема сумња да репрезентација коју предводе Алфонсо Дејвис и Милан Борјан има мотивацију да покаже да није случајно завршила на Светском првенству у Катару.