АРГЕНТИНА И МЕКСИКО ПРИРЕДИЛИ ДРАМУ: Меси показао због чега је један од најбољих на свету

26. 11. 2022. у 21:56 >> 20:56

ФУДБАЛЕРИ Аргентине у другом колу "Ц" групе састали су се са Мексиком, славили су "гаучоси" 2:0. Вођство је донео Лионел Меси у 64. минуту, а потом је Енцо Фернандез у 87 поставио коначних 2:0.

Танјуг/АП

Нимало леп фудбал нисмо гледали у првом полувремену. Аргентинци су своју игру базирали на Лионелу Месију кога су одлично затворили Мексиканци, а притом су имали и више прилика.

Невероватно звучи податак да Аргентина у првих 45 минута није упутила ударац ка голу ривала, а  "зелени" су успели чак два пута да намуче Дамиана Мартинеза.

Фото илустрација В. Н.

Најбољу прилику и једини шут у оквир гола имали су Мексиканци у 44. минуту меча. Снажно и прецизно је шутирао Алексис Вега из прекида двадесетак метара од гола. Прелепом парадом голман Аргентине ухватио је "живу" лопту.

У другом полувремену наставило се у истом маниру. Тако је било све до 64. минута. Лионел Меси је примио лопту са леве стране, снажно је шутирао по земљи, није могао Очоа ништа, а закаснио је и Сезар Монтес у блоку.

Знатно бољи темпо игре гледали смо након постигнутог гола "гаучоса", до другог гола чекали смо све до 87'минута, када је Енцо Фернандез снажно искоса распалио по лопти и угасио наде Мексиканаца.

Аргентина сада има три бода, те ће против провпласиране Пољске у трећем колу тражити пролазак даље.

АРГЕНТИНА - МЕКСИКО  2:0

(Меси 64', Фернандез 87')

90' Шест минута продужен је меч.

87' Фантастично је Енцо Фернандез захватио лопту, распалио је по њој, а Окоча био је немоћан.

87'ГОЛ АРГЕНТИНА (2:0)

77' Нову прилику имао је Меси, није успео да угрози Мексиканце, хитро је прошао по левој страни, али је остао без лопте.

73' Након гола Лионела Месија уследила је ерупција на трибинама, навијачи су са великим одушевљењем пропратили гол омаленог фудбалера ПСЖ.

64' Лионел Меси је примио лопту са леве стране, снажно је шутирао по земљи, није могао Очоа ништа, а закаснио је и Сезар Монтес у блоку. Погледајте гол ОВДЕ

64'ГОЛ АРГЕНТИНА (1:0)

62' Цела породица Анхела ди Марије са трибина, поред новинарске ложе бодри Аргентинце.

51' Ау, јако непрецизан ударац Лионела Месија који је високо преко гола шутирао.

50' Покушао је да пробије Меси, а Ерик Гутијерез га је оборио у близини шеснаестерца. Притом је Мексиканац добио и жути картон.

46' Настављен је меч.

45' КРАЈ ПРВОГ ПОЛУГРЕМЕНА

44' Снажно и прецизно је шутирао Алексис Вега из прекида двадесетак метара од гола. Прелепом парадом голман Аргентине ухватио је "живу" лопту.

42' Гонзало Монтијел добио је жути картон, промашио је лопту и по ногама напуцао Гутијереза.

41' Занимљиво је да уз сву грубост на терену нисмо видели много узбудљиве игре. Аргентинци нису упутили до сада ниједан шут ка голу ривала, док је Мексико упутио само један и то ван оквира.

39' Ниједна репрезентација не штеди ноге, а често гледамо прекиде због јаких фаулова.

34' Директно је искоса шутирао Лионел Меси, попут Роберта Карлоса, упутио је "кифлу", а Очоа фантастично брани.

30' За сада се са трибина чују звиждуци, не гледамо претерано леп фудбал. Тврда игра испрекидана фауловима, али без много шанси.

Танјуг/АП

28' Сада је Акуња бруталним стартом оборио Чавеза. Имали су доста примедби играчи Мексика, али није било картона за Аргентину.

23' Спречио је Нестор Араухо контру Акуње, са обе ноге је стартовао и добио жути картон.

21' Прелепа акција Мексика, Вега је послао десно из прекида, а убачена лопта ка нападачима дуго је путовала, те је Емилијано Мартинез имао лак плен.

17' Чак 63 посто поседа има Аргентина, али не успевају ништа да ураде. Играчи Мексика затворили су Месија, а комплетна игра "гаучоса" своди се на то да фудбалер ПСЖ добије лопту.

Танјуг/АП

10' Мексико је извео фантастично прекид, неколико играча било је поред лопте у шеснаестерцу Аргентине, али срећом по "гаучосе" промашили су лопту.

5' Груба игра на обе стране, Монтијел је завршио на трави, дуго му се указивала помоћ, али се придигао. Свесни су и једни и други важности меча, те дају свој максимум у дефанзиви.

1' Почела је утакмица.

19.57 - Око 88.000 навијача налази се на Лусаилу, атмосфера је фантастична.

19.50 Велики број Аргентинаца кренуо је пут Лусаила.

УОЧИ МЕЧА

Састави

Софа сцоре

Пет пута су Аргентина и Мексико играли. Сва пет пута славили су "гаучоси". Први дуел, онај у Уругвају 1930. године добили су најубедљивије, чак 6:3, а последњи је одигран

Последњи пут на Арапском купу 2019. године.

Аргентинци у меч улазе након неугодног и изненађујућег пораза од репрезентације Саудијске Арабије, када су им поништена четири гола због офсајда, а тада је прекинут и низ од чак 37 победа у низу за плаво-беле.

У другом мечу Мексико и Пољска су у 1. колу одиграли меч без голова.

Нешто раније данас Пољска је са 2:0 саврладала Саудијску Арабију, те је Аргентинцима потребна победа како би остали у игри за пролаз даље, док им реми даје теоретску шансу да у последњем колу могу да се изборе за пролазак у нок-аут фазу.