ПА ШТА СЕ ОВО ДЕСИЛО? Тотално луд меч у Катару! Велс и Иран приредили завршницу за памћење

В.М.П.

25. 11. 2022. у 13:21 >> 11:19

РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИ Велса и Ирана одиграли су најгори меч на шампионату, а онда су свету приредили можда и најлуђу завршницу икада на Мундијалима! На крају Иран је у нестварној судијској надокнади однео победу резултатом 2:0.

ВЕЛС - ИРАН 0:2

Стадион Ахмад бин Али;

Kапацитет: 45.032;

Судија: Марио Ескобар (Гватемала)

ВЕЛС (3-4-3): Хенеси – Мефам, Родон, Дејвис – Робертс, Ампаду, Ремзи, Вилијамс – Вилсон, Мур, Бејл.

ИРАН (4-4-2): Хосеини – Резајан, Пуралиганџи, Хосеини, Мохамади – Голизаде, Нуролахи, Езатолахи, Хајсафи – Азмун, Тареми.

БИО је ово меч у коме су обе репрезентације морале да крену на све или ништа. Ирану је само победа значила да ће остати у борби за нокаут фазу Мундијала, а готово исто је важило и за Велшане, са свешћу да наредни меч играју са Енглеском.

Очекивало се да ће две репрезентације кидисати на противничке голове и приредити занимљиву фудбалску представу, али је планета добила наставак оскудних утакмица, каквих је доста виђено у Катару у досадашњем делу.

90 минут спорог темпа, Бејл и дружина нису постојали на терену, Иран је деловао као тим који је ближи победи.

Кеирошови изабраници су изгарали на терену, радна етика Иранаца и вољни моменат били су невероватни, али просто момци са Блиског истока нису имали неопходан квалитет како би задали ударац фаворизованом ривалу.

Мали броја лепих потеза, голова, шанси, све оно због чега фудбал и јесте најважија споредна ствар на свету. Једноставно све оно што је виђено данас на стадиону Ахмад бин Али током 90 минута није личило на фудбалску игру. Велики број дуела, ровоска борба за сваки милиметар терена, играчи су се ваљали по травнатој површини, а игра се сецкала на сваких тридесетак секунди.

О томе каква је "успаванка" виђена на "Ахмад бин Али" стадиону сведочи и чињеница да је најзанимљивије моменат до тада виђен у 88. минуту, када је Вејнс Хенеси, голман Велса, као брзи воз покупио Таремија и добио црвени картон.

А онда... потпуно лудило! Судија Ескобар показује 10 минута надоканде, а Иран у најлуђој завршници можда и икада виђеној на Мундијалима у 98. и 101. минуту утакмице за делиријум на трибинама!

Објаснити и дочарати оно што се овог поподнева десило у Катару је немогуће, зато први гол можете видети кликом ОВДЕ, а други гол кликом ОВДЕ.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

90 + 10 - Велс на коленима! 2:0 за Иран, Рамин стрелац, ово је невероватно шта гледамо у Катару! Емоције, сузе, навијачи Ирана у неверици гледају завршницу.

98. минут - Па шта је ово! Све што сте прочитали у претходној реченици пада у воду! Делиријум, Иран бомбом у последњем нападу стиже до вођства! Тотална лудница!

95. минут - Поново је опао темпо утакмице, као да две екипе немају императив победе у овом мечу, још нешто више од 4 минута, али шта год се десило још један сраман меч у Катару, ниско квалитета.

90. минут - Ескобар показује још 9 минута надокнаде. Следи велики притисак Ирана, осетили су да могу да скину скалп фавориту сада и дођу до историјске победе.

86. минут - Црвени је! Ескобар мења одлуку након притиска Иранаца! Хенеси напушта терен, Велс са играчем мање.

85. минут - Какве сцене сада на Ахмад бин Али стадиону! Контра Ирана, Тареми прима лопту на неких 20 метара, Хенеси истрчава са гол линије и удара га као брзи воз. Па ово мора бити црвени картон! Ескобар само показује жути. Судија опкољен на терену, полудели су Иранци, не верују какву је срамну одлуку донео главни арбитар. Следи ВАР провера.

83. минут - Каква прилика за Велс! Бен Дејвис је дошао из другог плана, Кифер Мур га је уочио, одложио му лопту, а онда бомба дефанзивца Тотенхема са ивице шеснаестерца, али сјајна одбрана Хосеинија.

73. минут - Шанса за Иран! Вејн Хенеси је скинуо лопту која је ишла у сам угл његовог гола. Феноменалан ударац Естолахија. Одличан шут момка познатог по дефанзивним карактеристикама, али још боља реакција чувара мреже змајева. Корнер за Иран, али Хенеси поново интервенише, боксује лопту и отклања опасност.

70. минут - Поново је у потпуности опао темпо, Бејл и дружина не постоје на терену, Иран делује као тим који је ближи победи, али још једном гледамо утакмицу у Катару ниског квалитета. Мали броја лепих потеза, голова, шанси, све оно због чека фудбал и јесте најважија споредна ствар на свету.

64. минут - Наставља Кеирошов тим и без Азмуна да ствара проблеме противнику. Низ опасних акција његове репрезентација, три корнера, али Велшани одлевају под притиском.

60. минут - Какав ударац за Иранце, Азмун не може да настави меч. Кеирош остаје без свог најубојитијег оружја.

56. минут - Нова шанса за Иран! Хајсафијев ударац изблокиран у последњој секунди, како су само мотивисано ови момци ушли у друго полувреме. Страшна енергија, интензитет фудбала који обећава да ћемо гледати далеко узбудљивији наставак меча.

52. минут - Ау какав луд почетака другог полувремена! Иран погађа два пута оквир гола! Прво Азмун погађа стативу, а онда у наставку голизадех шаље страшан ударац  са 20 метара, али такође погађа стативу! Још се тресе оквир гола Веса, змајеви у ногдауну. Како је све изгледало можете видети уколико кликнете ОВДЕ.

46. минут - Игачи су на терену, главни арбитар показује да Иран може да изведе лопту са центра. Једино вредно помена у првом био је поништен гол Голизадеа, а како је то изгледало можете видети уколико кликнете ОВДЕ.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45 + 5 - Прете Иранци све више! Азмун је распалио из велике удаљености, међутим Вејн Хенеси успева да скине ову лопту. Ексобар свира крај првог полувремена. Бејл у "џепу" ривалске одбране, Велс блед, баш као и у првом полувремену меча са Америком. Међутим, "змајеви" су бриљирали у другом тада, видећемо могу ли да поново то и данас.

45. минут - Опао је темпо утакмице у потпуности сада. Главни арбитар показује да ће се играти још 4 минута. Компактна одбрана Ирана бриљира данас, Велшани не могу да пронађу рупу у њиховој дефанзиви.

40. минут - Коначно прете Велшани- Кифер Мур је опробао шут, блокира то одбрана Ирана, лопта је у корнеру. Мајстор прекида "замејева" и саигач Александра Митровића из Фулама је заврнуо лопту, али без веће опасности.

35. минут - Велс без главе и репа дуже време. Од оног покушаја Мура ништа нису показали и углавном се игра на њиховој половини. После доброг почетка, јако лош наставак Велшана, упали су у замку Иранаца и не успевају да ураде ништа конкретно када имају лопту у свом поседу. А, имају је доста више од противника у последњих неколико минута.

30. минут - После ових бурних момената уследило је примирје на терену. Готово ништа нисмо видели у наредних 10 минута.

20. минут - Игра се све брже, оба тима желе победу у овом дуелу. После уводних минута у којима се Иран бранио, сада се игра много отвореније.

16. минут - Гол, али је ипак поништен. Није признат гол фудбалерима Ирана, али ово је чист доказ да се не плаше Велса и да иду на победу! Страшна акција Иранаца, у неколико додира испала је комплетна одбрана Велса, али је Азмун закаснио за делић секунде са предајом лопте Голизадеу који је погодио и накратко обрадовао сународнике на трибинама. Полуаутоматски ВАР је реаговао и потврдио да се Голизаде налазио у недозвољеној позицији.

13. минут - Прелепу атмосферу са трибина праве навијачи, посебно су бучни навијачи Ирана који дају јаку подршку свом тиму.

11. минут - Најбољу прилику у досадашњем току меча имао је Велс. Мур је фантастично захватио лопту, а фантастично је реаговао голман Ирана.

7. минут -  Сардар је припретио, а голман Велса био је сигуран.

1. минут -  Утакмица је почела

10:07 - Сјајна атмосфера испред Ахмад бин Али стадиона, погледајте прелепе кадрове навијача Велса.

10:00 - Познати су и састави!

УОЧИ МЕЧА

Велс и Иран играју на стадиону "Ахмад бин Али" у утакмици великог улога, свесни да би победа могла да их добрано приближи квалификацији за нокаут фазу Светског првенства. Практично да и једној и другој екипи судбина целог Мундијала лежи у овом мечу.

Након што је Иран у понедељак изгубио од Енглеске са 6-2, Велс се вратио из минуса и заслужено дошао до плена против САД, не целог, али је бод био велики као кућа острвљанима.

Након што је Енглеска победила Иран, Велс и САД су ушли у своју утакмицу у Ал Рајану знајући да је велики улог у игри, а реми од 1:1 био је предвиђање многих пре меча, што се и обистинило.

Ипак, по приступу игри видело се да нити једна екипа није била задовољна тим исходом. Популарни "змајеви" били су срећни што су и даље били у игри након судијског звиждука на полувремену, и вођства "јенкија" од 1:0.

Наставак је донео неку сасвим другачију причу. Велшани су протраћили низ шанси пре него што је Герет Бејл постигао свој први гол на Светском првенству са беле тачке.

Док је Велсов звезда била испод свог нивоа током целе вечери, његов самоуверени једанаестерац довео је Велс у позицију у којој ће њихова судбина бити у њиховим сопственим рукама ако успеју да победе Иран.

Међутим, екипа Роберта Пејџа је сада без победе у последњих шест утакмица и само једном је победила у последњих девет.

Са друге стране, њихов ривал - Иран разорен је од стране Енглеске, а екипа Карлоса Кеироша изгледала је као сенка тима који је претходно остварио победу и реми против Уругваја и Сенегала у септембру ове године.

За част тима са Блиског истока, познатијег као "мели", они се нису предали против Гордог Албиона и постигли су два утешна гола у последњој четвртини утакмице, а други је уследио изузетно дискутабилном одлуком да се покаже на белу тачку.

После тешког пораза од Енглеске, Иран је сада изгубио на седам и ремизирао на два од својих девет сусрета са европским тимовима на турниру, примивши 20 голова.

Било шта осим победе против Велса ће довести до тога да Карлос Кеирош и математички буде елиминисан, те прерано напусти Катар 2022, али бивши помоћник Манчестер јунајтеда верује у своје играче.

- Моје виђење [на утакмицу Енглеске] је једноставно и врло прагматично: утакмица је завршена у првом полувремену када смо примили голове које нисмо навикли да примамо. Поражени смо резултатом 3:0, једини циљ нашег тима је био да уживамо у игри и да будемо храбри, уједињени и да се боримо да покушамо да играмо наш фудбал у тренуцима када нам је Енглеска то дозволила. Оно што могу да кажем као закључак је да у фудбалу или победиш или учиш. Имали смо привилегију да научимо много ствари против Енглеске и сада смо за једно велико искуство јачи за меч са Велсом - закључио је Кеирош.

Данашњи мећ бити тек други у историји ове две земље, а Велс – који је рангиран једно место више од Ирана на ФИФА ранг-листи – победио је са 1-0 у пријатељској утакмици пре чак 44 године.

БОНУС: НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО-СНИМЦИ

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17