МУНДИЈАЛСКА СРАМОТА: Гана покрадена, Португал уз помоћ судија однео три бода

В.М.П.

24. 11. 2022. у 18:56

РЕПРЕЗЕНТАЦИЈЕ Португала и Гане одиграле су супер-узбудљив меч на Мундијалу, након оскудног преподнева у Катару. Након велики драме европска селекција однела је три бода, тешком муком, и уз помоћ судија.

Деловало је да смо добили најаву нове сензације на Мундијалу. Катастрофална игра португалских звезда, ово данас је личило на све, сем на фудбал пуних 65 минута.

Невероватно колико су безидејни били Сантошови момци. Компактна одбрана Гане је играла добро, али руку на срце ривал их готово није ни ставио на муке током целог првог полувремена.

Једину велику шансу пропустио је Кристијано Роналдо, када се обрукао у ситацији 1 на 1 са голманом. Уследио је период игре у коме су Звезде са иберијског полуострва играле летаргично.

А онда 65 минута затишја пред велику буру. Прво главни арбитар прави велику грешку и показује на белу тачку, а Кристијано Роналдо користи једанаестерац за вођство.

Заказала је и видео технологија, а из ВАР собе су скандалозно показали да одлука стоји.

Правда је стигла убрзо, Анде Ају користи асистенцију Кудуса за 1:1 и делиријум навијача Гане.

Међутим, класа је испливала на видело и искуство великих утакмица су изашли на видело, прво Жоао Феликс погађа на асистенцију Бруна Фернадеша, а онда фудбалер Манчестер јунајтеда улази у улогу асистента, а стрелац Рафаел Леао.

Храби Гани се нису предавали, кидисали су на гол противника, а награда је стигла у 90. минуту када је фудбалер Звезде Осман Букари постигао гол и подгрејао наде Африканаца.

Ипак након 9 минута судијске надоканде, остало је 3:2, а судијска грешка поново је била кобна за једну репрезентацију на овом Мундијалу. Једно је сигурно Гани је данас украден бод, а можда и цео плен.

ПОРТУГАЛ - ГАНА 3:2

Стадион: "Стадион 974"

Судија: Исмаел Елфат (САД)

Састави:

Португал: Коста – Кансело, Дијас, Переира, Гереиро – Невес – Отавио, Б. Силва, Фернандес, Жоао Феликс – Роналдо

Гана: Ати-Зиги – Сеиду, Амарти, Ђику, Салису, Баба – Кудус, Самед, Парти, А. Ају – Вилијамс

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

90. минут - Судија показује још 9 минута надоканде.

89. минут - Ау какав меч, нови гол! Гана је у животу, Осман Букари, фудбалер Звезде тресе мрежу! 3:2, тотална лудница.

79. минут - Потоп Гане! Рафаел Леао сада постиже гол. Било је ово на ивици офсајда, али делује да је гол регуларан.

78. минут - Невероватно, нови гол! Жоао Феликс тресе мрежу на асистенцију Бруна Фернадеша. Каква утакмица сада, све се окренуло након летаргичног првог полувремена.

73. минут - Гол, гол, гол! Ово је правда! Кудус шаље лопту, а Ају након феноменалне кретње тресе мрежу. Какав меч!

65. минут - Гол је! Роналдо доноси предност свом тиму. Ово ће бити предмет великих дискусија у наредним данима.

63. минут - Судија показује на белу тачку! Срамота, чист старт Салисуа нема дилеме. То и он сада показује главном арбитру, тражећи да погледа ВАР. Из ВАР собе показују да је пенал, нечувено.

58. минут - Чарке на терену. Сејду и Феликс су били у клинчу. Играчи су окружили судију, дошло је до контакта главама. Португалци траже црвени картон, судија се одлучује на жути. Много среће за Гану, ово је лако могло бити искључење за њиховог дефанзивца.

55. минут - Велика шанса за Гану! Бомба Кудуса са дистанце, прозујала је ова лопта поред гола Косте.

52. минут - Оштар фаул над Роналдом. Колико само агресије по повратку са одмора. Прво полувреме није личило на фудбал, а почетак другог не личи ни на спорт. Фудбалери Португалије сада константно на земљи, игра се сецка сваких неколико секунди.

49. минут - Ух, баш је оштро кренуло у наставку. Низ жестоких фаулова на средини терена, Гана делује још мотивисаније. Андре Ају добија жути картон, оштро је стартовао момак који је добро познат јавности са премијерлигашких терена, али и терена енглеског Чемпионшипа.

46. минут - Друго полувреме је почело! Љубитељи фудбала тешко да могу да добију гору представу од оне из првог полувремена.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45 + 2 - Крај првог полувремена! Најава нове сензације на Мундијалу. Катастрофална игра португалских звезда, ово данас је личило на све, сем на фудбал. Невероватно колико су безидејни Сантошови момци. Компактна одбрана Гане је играли добро, али руку на срце ривал их готово није ни ставио на муке. Једину велику шансу пропустио је Кристијано Роналдо, када се обрукао у ситацији 1 на 1 са голманом.

45. минут - Страховит старт Кудуса! Какав крик Кансела, који је само поком срећом прошао без повреде. Придигао се бек Ситија и наставиће меч, а саиграч Тадића из Ајакса је први који иде у бележницу главног арбитра.

43. минут - Замрла је и атмосфера на трибинама сада, повремено се чују расположени Гани, који сигурно нису очекивали да њихови момци овако затворе све путеве ка голу великом Португалу.

35. минут - Јако лош квалитет фудбала у Катару сада. Невероватно оскудан дан на Мундијалу, ово већ не личи на фудбал. Португал сада ни не покушава да нападне, по квалитету далеко слабијег ривала. Ово не би требало да чуди, навикао нас је Сантош на анти-фудбал Португала који има звезде у свом тиму, али ипак се очекивало барем мало више залагања и за нијансу бар офанзивније поставке.

30. минут - Тренутно је занимљивије на трибинама него на терену. Ево фотографија које доказују колико нада португалска нација полаже у своју ведету - Кристијана Роналда.

28. минут - Коначно прети Португал. Силва је одиграо лопту ка Феликсу, али фудбалер Атлетико Мадрида катастрофално шутира и шаље лопту далеко од оквира гола. Остаје 0:0, бледо издање Роналда и дружине за сада.

20. минут - Успела је сада Гана да консолидује своје редове након почетног притиска ривала. Адови изабраници су умирили темпо, пребацили тежиште игре даље од свог гола, велика борба на средини . Делује да би Гана могла да буде тврд орах великом фавориту.

13. минут - Ау, нови промашај Кристијана! Невероватно колико је скочио, надвисио Салисуа након центаршута Гереира, али како је само лоше главом захватио лопту. Ово је још једна шанса из категорије великих коју пропушта звезда светског фудбала.

10. минут - Ау, каква прилика, прва велика шанса на мечу! Шта је сада промашио Роналдо. Изашао је 1 на 1 са голманом, али голман Гане му лагано скида ово. Делује да би Роналдо од пре само две, три године са лакоћом искористио ово. Обрукао се Португалац сада.

7. минут - Миран почетак. Да ли је ово најава још једне оскудне фудбалске представе на Мундијалу, након што су претходно разочарали и мечеви између Швајцарске и Камеруна, као и Јужне Кореје и Уругваја.

1. минут - Меч је почео!

16:00 - Познати су и састави за данашњи меч!

Гана ће бити жељна да пружи све од себе како би спречила Роналдов Португал да освоји трећи трофеј за шест година.

Рецепт овој Афричкој селекцији за то како могу до сензације на Мундијалу дао је селектор Драган Стојковић Пикси. Србија је тог 14. новембра утишала Лисабон, изборила директан пласман у Катар, напад "орлова" је мело ривала, а дефанзива је ставила Кристијана Роналада у "џеп".

Упркос свим проблемима ван терена у Манчестер јунајтеду и опадању његових моћи са годинама, 37-годишња звезда је и даље једна од најбољих која се икада бавила овим спортом.

Рекордни стрелац ове земље са иберијског полуострва имао је лошу сезону, али ће желети да се врати на велика врата и приреди Светско првенство за памћење, јер би ово могао бити његов опроштај на глобалној репрезентативној сцени. Његова моћ да ућутка своје критичаре, посебно у великим приликама, добро је позната.

Tanjug/AP

Пораз Саудијске Арабије од Аргентине, чији је капитен био главни ривал Лионел Меси, такође би могао да послужи као огроман подстицај Роналду да погура свој тим што је даље могуће на овом турниру, зарад свог наслеђа и велике ГОАТ фудбалске трке са аргентинским маестром.

Споредна глумачка екипа коју чине колега ветеран Пепе, чудесни играч Милана Рафаел Леао и мноштво других звезда, укључујући везне играче Витињу и Бруна Фернандеша, биће ту да помогне тиму у напорима да освоји прво Светско првенство у историји.

Tanjug/AP

Бек Жоао Кансело, који може да игра на оба бока и познат је по нестварној техници извођења центаршутева спољашњим делом стопала, биће иза њих, са жељом да створи магију из одбране.

Ако дођу до освајања трофеја, биће то трећи у низу величанствених резултата у шест година, после трофеја Европског првенства (2016) и Лиге нација (2019).

Али прво, морају да се боре против Гане коју су поразили резултатом 2:1 на Светском првенству 2014.

Звезде тима су нападач Мохамед Кудус из Ајакса и  везни играч Томас Парти, који бриљира ове сезоне у Арсеналу. Управо они ће предводићти осветничку мисију, надајући се да ће скинути крила Роналду и друштву.

Упркос томе што их је ФИФА рангирала на 61. месту у свету, "црне звезде" – како је Гана позната – имају репутацију изненађујуће добрих наступа на ФИФА такмичењима свих узраста.

Биће жељни да пренесу успех младих на овом Светском првенству и прођу у четвртфинале као 2010. године, па чак и даље.

Фудбалери Гане су обезбедили квалификације за Катар 2022 победом над ривалом Нигеријом, након катастрофалног наступа на Купу афричких нација у јануару где су освојили само један бод у групи са Мароком, Габоном и Коморима.

Навијачи ће се надати преокрету среће на Блиском истоку. Њихов менаџер Ото Адо ће моћи да рачуна на искуство бившег менаџера Њукасла Криса Хјутона, који ће радити у његовој позадини.

И ако успеју да угуше оно што је на папиру један од најснажнијих напада у светском фудбалу, могли би се надати да ће моћи да превазиђу све баријере које Уругвај и Јужна Кореја – друге две репрезентације у њиховој групи постављају у наредним мечевима.

БОНУС: НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО-СНИМЦИ

ЕНРИКЕ САЊА НОВО ЧУДО: Шпански стручњак је са Барсом направио чувени преокрет против ПСЖ-а, може ли урадити исто сада када су улоге обрнуте?

У реванш утакмици четвртфинала Лиге шампиона фудбалери Барселона ће на ''Монжуику'' чувати гол предности против ПСЖ-а (21.00).

16. 04. 2024. у 07:40

ЕЈ, ЉУДИ, АЛИ БУГАРСКА... Овом причом је Никола Јокић шокирао Амере

"ЕЈ, ЉУДИ, АЛИ БУГАРСКА..." Овом причом је Никола Јокић шокирао Амере

Никола Јокић и Денвер нагетси обавили су уводни део посла. Чека их плеј-оф НБА лиге, а како још није постало познато ко ће браниоцу титуле бити уводни ривал у доигравању, у први план је избила једна исповест српског аса.

15. 04. 2024. у 16:56