ЧУДЕСНА УТАКМИЦА У ЛУСАИЛУ: Саудијска Арабија шокирала Аргентину, Меси ушао у историју, али узалуд (ВИДЕО/ФОТО)

А. И.

22. 11. 2022. у 13:01 >> 13:12

НЕВЕРОВАТАН фудбал донео је први меч групе Ц Мундијала у Катару 2022. године. Лионел Меси уписао се у златне странице историје, али неће то по добром памтити с обзиром на то да је Саудијска Арабија славила 2:1 против Аргентине у јако узбудљивом дуелу.

Аргентина се током већег дела меча за све питала на терену, али нема сумње да ће "гаучоси" проклињати ВАР након данашњег дуела. Занимљиво је да је тим који је победио шутирао само три пута у гол, док је ривал упутио чак 15 шутева, али не игра фудбал статистика.

Лионел Меси се уписао у бирано друштво фудбалске историје. Прикључио се четворици одабраних, као један од ретких играча који је на четири мундијала успео да се упише у стрелце. То су до сада успели Пеле, Уве Жилер, Мирослав Клосе и Кристијано Роналдо.

У 9. минуту досуђен је пенал за Аргентину, извођач најстроже казне био је Лионел Меси који је минут касније затресао мрежу ривала.

Могло је у наставку да буде далеко убедљивије, Аргентинци су готово у сваком нападу који су имали постизали гол, који им је бивао поништен, те је до краја полувремена остало 1:0.

Прво је у 22. минуту гол Лионелу Месију поништен због офсајда. Славко Винчић погледао је ВАР и пресудио да је погодак постигнут из офсајда.

Само шест минута касније, нови гол и нови офсајд. Овога пута постигао га је Лаутаро Мартинез. Поново је исти играч био стрелац поништеног гола у 35. минуту.

До краја полувремена мреже су мировале, а плаво-бели имали су за чиме да жале.

Ипак, уследио је шок за Месија и другаре. Већ у 49. минуту казнили су Саудијци све промашаје и поништене голове због офсајда. Салех ел Шехри је примио лопту и искористио ноншалантну одбрану за изједначење.

Бацио је у 53. минуту у нокдаун Саед ел Дасари Аргентинце, на одбитак је натрчао и снажно пласирао лопту иза леђа Емилијана Мартинеза - 1:2.

Припретио је Мартинез у 64. минуту са петерца, свим силама желели су изједначење Аргентинци, а одлично брани голман Саудијаца Мохамед ел Оваис.

Играо се 84. минут када је Лионел Меси имао једну од озбиљнијих прилика. Проиграо га је Анхел ди Марија, а омалени Аргентинац био је највиши у скоку, голман Саудијске Арабије хвата живу лопту.

Дивна парада голмана Саудијске Арабије који хвата живу лопту Алвареза улепшала је завршницу меча.

Ток дуела прочитајте у наставку:

АРГЕНТИНА - САУДИЈСКА АРАБИЈА 1:2

(Меси 10п - Алшехри 49' Алдасари 53')

КРАЈ МЕЧА

90+7' Одахнуо је голман Арабије када је Ел Шахрани устао са траве, након неколико минута непомичног лежања на трави.  Ипак, не може сам да изађе са терена, морао је уз помоћ лекарске екипе.

90+5' Непомично на трави лежи Јасер ел Шахрани ког је голман ударио коленом у главу!

90+3' Сада корнер за Саудијску Арабију. Јефтино поклоњена лопта ривалу, из корнера је дошао до офсајда саудијски тим.

90' Играће се додатних осам минута судијске надокнаде . Са гол линије је неко од домаћих играча склонио лопту, а Ел Оваис добија жути картон.

90' Асири је направио фаул пред својим шеснаестерцем, покушао је да пронађе Отамендија, одбранили су се домаћи још једном - корнер.

84' Ангхел ди Марија послао је невероватну лопту ка Месију, а Аловаис хвата живу лопту.

80' Све очи биле су упрте у Лионела Месија који је јако лоше шутирао.

78' Кано је оборио Месија у близини шеснаестерца, добра прилика за бело плаве. Ел Дасари добио је и жути картон због негодовања.

71' Аргентинци покушавају сада да пробију, али не успевају. Молина је успео да упути центаршут ка голу ривала, али у празан простор. У наставку напада шутирао је Ди Марија, али брани Мохамед ел Оваис.

64' Спустио је Меси за Мартинеза, немогуће шта је одбранио голман Саудијаца. Нови корнер. Извео га је Меси, успели су зелени да се одбране.

53' Нестваран преокрет Саудијске Арабије. Невероватно, на одбитак је натрчао Саид ел Дасари који је снажно захватио лопту за лудило на Лусаилу. Гол погледајте овде

53' ГОЛ САУДИЈСКА АРАБИЈА 1:2

ТАНЈУГ/АП

49' Салех ел Шехри је фантастично захватио лопту и казнио Аргентинце за све офсајде и поништене голове у првом делу. Погледајте гол овде

49' ГОЛ САУДИЈСКА АРАБИЈА 1:1

46' Настављен је меч.

45+6' КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА - Аргентина има за чиме да жали, четири гола поништена су "гаучосима" два пута Месија и два Мартинеза, због офсајда. На терену је током првог полувремена постојао само један тим.

ТАНЈУГ/АП

45+2' Сада је Паредес одлично проиграо Ди Марију који је у паду покушао да шутне, али недовољно јако да угрози голмана ривала.

45+1' Де Паул је пробио по десној страни, покушао да проигра Месија, али је добро реаговала одбрана пре него што је нападач ПСЖ дошао до лопте.

45' - Прво полувреме биће продужено "само" пет минута.

45' Папу Гомез краде лопту на половини ривала, али не успевају Аргентинци да то капитализују.

42' Прекид је извео Лионел Меси, послао је врхунску лопту, на одбитак је натрчао Родриго де Паул, послао ју је на трибине непрецизним ударцем.

40' Притиска Аргентина у то им доноси корнер. Папу Гомез након тога у покушају да одигра поред Ел Малакија добија прекршај и скраћени корнер.

35' Невероватно, поново је Мартинез у офсајду, поништен му је нови гол због недозвољене позиције.

32' Нови напад Аргентине, нови офсајд. Одлично је постављена задња линија Саудијске Арабије, сада се "упецао" Анхел ди Марија.

28' Фантастичну је лопту добио Лаутаро Мартинез, прошао је иза леђа одбране, постигао гол, али нови офсајд каже ВАР.

25' Лионел Меси је тек пети фудбалер који је успео да затресе мрежу на четири различита Мундијала. То је пре њега пошло за руком само Пелеу, Уве Силеру, Мирославу Клосеу и Кристијану Роналду.

22' Лионел Меси је успео да затресе мрежу, ипак, нема гола - офсајд Аргентинца.

21' Аргентина се за све пита за сада, Три пута шутирали су "гаучоси" ка голу ривала, док је Саудијска Арабија без шута ка голу Емилијана Мартинеза.

20' Распалио је Папу Гомез по лопти са ивице шеснаестерца, био је непрецизан.

14' Саудијци су након примљеног гола подигли пресинг на половину ривала, те за сада "гаучоси" стрпљиво играју на својој половини и чекају шансу из контри за нову прилику.

10' Лионел Меси стрелац је првог гола за "гаучосе". Гол погледајте овде

8' ПЕНАЛ ЗА АРГЕНТИНУ 1:0

7' Винчић је у седмом минуту одлучио да реагује на асистенцију ВАР собе, досудио је пенал за Аргентину.

4'  Славко Винчић, главни судија на мечу, има доста посла на старту меча, често гледамо прекиде у уводу.

2' Лаутаро Мартинез је проиграо Лионела Месија, а звезда ПСЖ је снажно шутирао, а брани голман Арабије.

Фантастична атмосфера на стадиону Лусаил:

1' Утакмица је почела.

10.58 - Ово не треба ни да чуди, имајући у виду сцене које су аргентински навијачи приредили на минулом Мундијалу, у Русији

10.55 - Непосредно пред почетак утакмице, аргентински навијачи су показали са колико страсти прате национални тим:

САСТАВИ

Саудијску Арабију чека тежак посао, за противника имају двоструког освајача Светског првенства (1978. и 1986), а претходних дана навијачи Аргентине окупирали су Доху, те нема сумње да ће на Лусаилу имати велику подршку.

Саудијска Арабија узда се у најбољег играча Салема Алдасарија, са друге стране Аргентина има чету мотивисаних играча који играју у највећим европским клубовима - Лионела Месија, који игра пети Мундијал, Лаутара Мартинеза, Анхела ди Марију...

Такође је чета Лионела Скалонија у невероватној серији од 35 утакмица без пораза, један мање од Италије.

Аргентина је пред меч одрадила један тренинг у Дохи.

БОНУС: НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО-СНИМЦИ

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

РУСИЈА ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Рафаел Надал је ово урадио у Шпанији и руски медији су због тога почели да крше закон

Новак Ђоковић и Рафаел Надал су толики тениски ривали да Ноле са правом каже да му је Рафа највећи супарник у "белом спорту". Али, имају они и те како много заједничких црта. Људскост би могла да се уведе на ту "заједничку листу" након најновије вести о Шпанцу која је и Русију затекла.

30. 04. 2024. у 10:46

БИЛЕ ПОСЕБНО ВЕЗАНЕ: Ко је била мајка Бојане Јанковић - преминула пре неколико месеци (ФОТО)

ВОДИТЕЉКА Бојана Јанковић сахрањена је на Новом гробљу у Београду, њу су на вечни починак испратили у великом броју пријатељи, породица, а њен бивши супруг Огњен Јанковић одржао је потресан говор.

29. 04. 2024. у 13:49