СРБИЈА ГАЗИ, БРАЗИЛ НЕКА СЕ ПАЗИ! "Орлови" прегазили ривала и послали моћну поруку пред Мундијал у Катару

А. И.

18. 11. 2022. у 18:19 >> 18:20

ФУДБАЛЕРИ Србије су у генералној провери пред Светско првенство играли против репрезентације Бахриена и убедљиво славили резултатом 5:1 (1:1). Било је то одлично издање пулена Драгана Стојковића Пиксија пред пут у Катар где Србија игра на Светском првенству.

СРБИЈА ГАЗИ, БРАЗИЛ НЕКА СЕ ПАЗИ! Орлови прегазили ривала и послали моћну поруку пред Мундијал у Катару

Драган Стојковић Пикси је "орлове" довео у Бахреин како би се пред почетак Светског првенства привикли на услове који их чекају, а мисије је више него била успешна.

Већ у 8. минуту из првог правог напада повео је тим Србије. Немања Гудељ оборен је пред шеснаестерцем, а одговорност је преузео капитен Душан Тадић. Одлично је извео прекид, послао лопту под пречку Џафара који је "парадом" улепшао његову мајсторију.

Стефан Митровић је потом у 15. минуту у свом шеснаестерцу беспотребно оборио играча Бахреина, а Хелал је реализовао најстрожу казну и са пенала поравнао на 1:1.

До краја полувремена, Србија је стрпљиво шансу чекала из контри, у два наврата умало је Лука Јовић избегао офсајд замку, а потом у 44. минуту имао велики промашај.

Душан Тадић је маестерално пронашао Филипа Младеновића, а овај одмах послао лопту на другу страну где ју је у паду закачио Лука Јовићкоји није имао среће, те је она завршила крај стативе већ савладаног голмана Бахреина.

Србија је након нешто лакшег тренинга у првом полувремену, у другом заиграла знатно боље. Већ у 50. минуту поново је водила репрезентација наше земље. Одлично је Душан Влаховић проиграо Тадића, који је побегао ривалу након одличног пријема, а потом је и савладао Саеда Џафара за 2:1.

Реванширао му се Душан Тадић већ у наредном нападу, проиграо је нападача Јувентуса који је увећао предност Србије на 3:1.

Нову шансу Србија је имала већ у 64. минуту. Врхунски центаршут упутио је Дарко Лазовић, прилику је имао Душан Влаховић, окрзнула је та лопта стативу, али са спољне стране.

Играо се 76. минут, Младеновић је одличну лопту убацио у шеснаестерац ривала, тукао је главом Страхиња Павловић, право у пречку.

Већ 11. минута касније Младеновић је поново упутио врхунски центаршут, Филип Ђуричић је морао само да се поклони и покупи лопту. Нова асистенција Душана Влаховића, овог пута проиграо је Луку Јовића за нови гол и коначних .5:1.

Србија ће први меч на Светском првенству играти 24. новембра, противник ће нам бити репрезентација Бразила, меч се игра од 20 часова.

Ток меча можете прочитати у наставку текста:

СРБИЈА - БАХРЕИН 5:1
(Тадић 8' 50', Влаховић 51' Ђуричић 87', Јовић 89' - Хелал 15'п)

КРАЈ МЕЧА

90' Два минута продужен је меч.

89' Елегантно је Јовић крунисао лепу акцију новим голом. Нова асистенција Душана Влаховића.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: РАПСОДИЈА СРБИЈЕ: "Орлови" постигли још два гола у финишу утакмице са Бахреионом (ВИДЕО)

89' ГОЛ СРБИЈА

87' Врхунски продор Младеновића, још бољи центаршут, поклонио се фудбалер Сампдорије Филип Ђуричић за нови гол.

87' ГОЛ СРБИЈА!

82' Запретио је нападач домаћег састава, шутирао је из срца шеснаестерца, одлично брани Милинковић Савић.

80' Нови одличан покушај Влаховића, поново брани Џафар.

79' Никола Миленковић је место на терену препустио Страхињи Ераковићу.

76' ПРЕЧКА - Добру лопту добио је Павловић након корнера Младеновића. Погодио је оквир гола.

72' Бен Адиби је имао врхунску поруку након убацивања по страни, добио је на десетак метара лопту, шутирао преко гола.

68' Бриљантан потез Лазовића који је избацио противничког играча добрим дриблингом, упутио је центаршут,а  добро реагује голман домаћина.

64' Врхунски центаршут Дарка Лазовића, прилику је имао Душан Влаховић, Окрзнула је та лопта стативу, али са спољне стране.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: БЛИЦКРИГ СРБИЈЕ: "Орлови" за минут постигли два гола (ВИДЕО)

60' Након постигнутих голова прети Србија у два наврата по десној страни, добро се брани домаћин.

51' Реванширао му се Тадић за одличну асистенцију, а Влаховић егзибицијом увећава предност Србије.

51' ГОЛ СРБИЈА

50' Влаховић је фантастично проиграо Душана Тадића, који након одличног пријема добија прилику за шут, нови гол, ново вођство.

50' ГОЛ СРБИЈА!

46'  Настављен је меч у Бахреину. Влаховић је ушао на терен уместо Андрије Живковића. Гудељ се преселио на позицију штопера.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА.

45' Један минут продужен је први део меча.

44' Невероватан промашај Јовића. Тадић је сјајно проиграо Младеновића, који баца на другу страну, а Јовић у клизећем утрчавању не захвата лопту на најболји начин - крај гола.

43' Покушали су десном страном поново да пробију гости, Страхиња Павловић је одлично реаговао, отклонио је опасност.

38' Оборен је Младеновић крај шеснаестерца, скраћени корнер извео је Гудељ, добро је одбранио Џафар његов снажан шут.

32' Лепа прилика за Србију, Ал Хаем је у пресудном моменту успео да одузме лопту Луки Јовићу који је утрчао у шеснаестерац.

30' Пад ритма на обе стране, игра се превасходно на средини терена, између два шеснаестерца, а домаћин покушава пресингом да натера чету Драгана Стојковића на грешку, за сада им то не полази за руком.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: МАЈСТОРИЈА ДУШАНА ТАДИЋА: Србија фантастичним голом капитен повела против Бахреина (ВИДЕО)

21'  Други пут на вечерашњем мечу Лука Јовић био је у офсајду након додавања саиграча. Нападач Фиорентине покушава све време да се пробије иза одбране, али га за сада читају дефанзивци Бахреина који се сходно његовом кретању добро постављају.

17' Осокољени су домаћи играчи постигнутим голом, те врше пресинг на задњу линију Србије.

15' Хелал је послао лопту у једну страну, Вању Милинковић-Савића у другу.

15' ГОЛ БАХРЕИН!

14' ПЕНАЛ ЗА БАХРЕИН! Митровић је поставио ногу, оборио је Мадара који је покушао да пробије по десној страни. Казнени ударац за домаћина.

8' КАКАВ ГОЛ ТАДИЋА! Везиста је врхунски извео прекид, преко живог зида, голмана ривала и пречке!

8' ГОЛ СРБИЈА!

7' Оштар фаул над Гудељем, Ал Малут је неконтролисано реаговао, оборио репрезентативца Србије притом.

6' Младеновић је одлично проиграо по левој страни, потом и Тадић на супротној, оба пута лопта пролази кроз петерац.

4' Очекивано, иницијатива на страни Србије, за сада "орлови" имају лопту у свом поседу, али услед почетног испитивања нема већих узбуђења.

1' Меч у Бахреину је почео. Први напад имала је Србија, Илић губи лопту.

УОЧИ МЕЧА

Састав Србије

Србија (3-4-3): В. Милинковић-Савић - Миленковић, Митровић, Павловић - Младеновић, Гудељ, Илић, Живковић - С. Милинковић-Савић, Тадић, Јовић.

Резерве: Дмитровић, Рајковић, Ераковић, Вељковић, Максимовић, Радоњић, Бабић, Влаховић, Рачић, Ђуричић, Лазовић, Грујић.

Бахреин (3-5-2): Џафар – Хасан, Алхајам, Иса – Саид, Мадан, Алмалуд, Харам, Алшаик – Мархун, Јусуф.

Наши фудбалери кренули су пут стадиона.

Један тренинг одржала је Србија пред пут у Бахреин, а како је он изгледао погледајте овде:

Србија на данашњем мечу неће моћи да рачуна на Александра Митровића, Филипа Костића и Сашу Лукића, док ће остали играчи бити на располагању Драгану Стојковићу Пиксију.

Реч селектора Србије - Драган Стојковић Пикси: Да оставимо што бољи утисак на терену.

- Бахреин је репрезентација састављена углавном од играча из домаћег шампионата, поштујемо их, али ћемо ићи на победу. Ово је само пријатељска утакмица и најважније за наш тим је да се нико не повреди, изјавио је Стојковић.

Селектор је истакао да ће екипа желети да још једном покаже да је заслужила да буде учесник Мундијала у Катару.

- Сјајна прилика за све нас, веома сам срећан јер први пут имам прилику да боравим у Бахреину и желим са својим момцима да оставим што бољи утисак на терену - истакао је Стојковић.

Убрзо после овог меча креће и Мундијал, Србија ће се борити за пролаз из групе "Г". Тамо прво игра са Бразилом 24. новембра у 20 часова (по нашем времену).

Онда 28. новембра игра против Камеруна у 11 часова, па је последњи меч у групи против Швајцарске заказан за 2. децембар од 20 часова.

БОНУС: НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 16:44