ПАНИКА У АРГЕНТИНИ ПРЕД СВЕТСКО ПРВЕНСТВО: Грозница захватила становништво, сличица нема, реаговала и влада (ФОТО)
ЧЕТИРИ године чекао је фудбалски свет на Светско првенство у фудбалу, а са њиме и моменат када ће поново заживети сакупљање сличица. Ипак, у Аргентини не иде све тако глатко.
ФОТО: ФИФА
Продавци сличица суочавају се са несташицом. Колекционари свих доби укључили су се у прикупљање сличица у попуњавања албума, а неретко се праве и редови како би се обновиле залихе и пронашле оне које недостају.
Велика паника и колоне од неколико стотина метара виђају се у Аргентини, а како преносе тамошњи медији чак се у целу ситуацију умешала и влада која инсистира да се повећа производња ове вредне хартије.
Занимљиво је да ово није дало резултата, те су се најмање два аргентинца одлучила да туже италијанског произвођача сличица.
- Када смо кренули, продаја је била добра. Након кратког времена сличице су нестале. бесни смо. Четири године смо чекали на ово, а сада сличице можете да видите само код препродавца, наводи један од аргентинских продаваца сличица који истиче да се понуда није побољшала ни након интервенције владе.
На бројним киосцима и продавницама у Аргентини постављена су обавештења да сличица за Светско првенство у Катару нема.
- Немамо сличице, издали су нас, стоји на једном од натписа.
ПРЕДСТАВЉАМО СТАДИОНЕ ЗА СП 2022: Ал-Тумама, награђени пројекат
ЈУНАЈТЕД ЈЕ У НАЛЕТУ: Фулам долази на "Олд Трафорд" у правом тренутку за "црвене ђаволе"
Манчестер јунајтед наставља снажан успон под вођством Мајкла Карика и у недељу поподне на "Олд Трафорду" дочекује Фулам, у мечу који може додатно учврстити позицију „црвених ђавола“ у борби за Лигу шампиона.
01. 02. 2026. у 07:40
АЛКАРАЗ У ШОКУ: Ево шта је Новак Ђоковић урадио после финала Аустралијан опена 2026!
Најновије вести везане за Аустралијан опен 2026 нису биле какве се Србија надала, Новак Ђоковић је изгубио од Карлоса Алкараза, а онда је на посебан начин и реаговао.
01. 02. 2026. у 13:11
"УБИЋУ СЕ, ХОРОР!" Марија открила дуго чувану тајну: "Рођена сам без..."
"ЈА ћу да се убијем, значи хорор!"
01. 02. 2026. у 09:13
Коментари (0)