РЕКОРДНА ПОТРАЖЊА ЗА УЛАЗНИЦАМА: Продато више од милион карата за Мундијал
ГЕНЕРАЛНИ секретар Организационог одбора Мундијала у Катару Хасан ел Тавади саопштио је да број продатих улазница за фудбалско Светско првенство у Катару након друге фазе продаје износи 1,2 милиона
Фото: Н.И./ЕПА
- Мислим да је потражња рекордно висока. Људи купују и радују се доласку - рекао је Ел Тавади на Катарском економском форуму у Дохи.
Удружења навијача забринута су због цена летова и смештаја, као и људских права у Катару.
- Покушавамо да створимо окружење у којем економија има користи, али да то буде приступачно и доступно навијачима, што није увек лако избалансирати - додао је он.
Невладине организације су критиковале ту земљу по питању поштовања људских права, а посебно права радника миграната.
- Наш проблем долази од лошег представљања чињеница и онога што говори стање на терену - рекао је он.
Организатори Светског првенства саопштили су раније да је укупно регистровано 40 милиона захтева за улазнице, 17 милиона у првој и 23 милиона у другој фази.
Доступно је још нешто више од три милиона улазница (два милиона у продаји и милион резервисан за Међународну фудбалску федерацију и њене спонзоре).
Датум следеће фазе продаје још увек није познат.
Светско првенство у Катару на програму је од 21. новембра до 18. децембра.
Препоручујемо
НЕОБЈАШЊЕН ФЕНОМЕН: Стотине змија долазе истог датума у православну цркву (ВИДЕО)
21. 06. 2022. у 19:32
САКРАМЕНТО "ЛЕЖИ" НИКОЛИ ЈОКИЋУ: Најбољи играч данашњице обожава да игра против Кингса
НОВО доминантно издање најбољег кошаркаша данашњице очекујемо на вечерашњем мечу Сакрамента и Денвера који се састају у "Голден 1 центру" четири сата после поноћи.
11. 12. 2025. у 13:30
АУСТРИЈА ЈЕ ЗАПАЊЕНА: Ево шта су "делије" управо урадиле у Грацу (ФОТО/ВИДЕО)
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч "делије" су изненадиле локалну јавност.
11. 12. 2025. у 17:18 >> 17:40
КРАХ - ИБРАХИМОВИЋ ОСТАЈЕ БЕЗ НОВЦА: Уложио милионе у нови бизнис - све пропало
ЗЛАТАН Ибрахимовић је започео бизнис који не иде онако како је планирано.
11. 12. 2025. у 11:24
Коментари (0)